metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan
Všech dvanáct vybraných nápadů můžete podpořit ve veřejném hlasování, které probíhá do tohoto čtvrtka na hlasovacím portálu Lepšího místa. | foto: Lepší místoMetro.cz

Michelské školy chtějí lepší papír na WC, bazén i vířivku

  5:48
Naučit děti z Prahy 4 dívat se kolem sebe a přemýšlet o tom, co, kde a jak zlepšit. Tento cíl je vlastní Petrovi Steklému a jeho týmu, se kterým rozjel na čtyřech michelských školách projekt Lepší místo. Ten jim pomáhá získat peníze na dětské vysněné projekty.

„Děti nám poslaly téměř sto nápadů – od zrcadel a lepších toaletních papírů přes nápady na různé školní vybavení až po bazén a vířivku. Do finále se však mohly za každou školu dostat jen tři nejlepší, které dostaly plnou podporu od vedení škol,“ řekl deníku Metro Petr Steklý. Na Základní škole Mendíků by měli rádi v tělocvičně lezeckou stěnu, na ZŠ Ohradní relaxační zónu, na ZŠ Na Líše zase dataprojektor, fotoaparáty a mikrofon. Originální jsou také žáci ze ZŠ Bítovská.

„Když jsme venku na školním hřišti a potřebujeme se napít, nemáme z čeho. Jsme pavilonová škola a pavilony musí být zavřené, takže bychom si přáli venkovní pítko,“ říká Tereza Čapková ze základní školy Bítovská. Kromě projektu Pítko postupují z této školy do finále ještě projekty Buď fit!, na vybudování hřiště s posilovacími prvky, a Tref se!, nápad na pořízení branek na venkovní hřiště.

„Jsme škola se zaměřením na výtvarnou výchovu. Potřebujeme tedy rozšiřovat technické vybavení,“ říká Adéla Sirná, žákyně ZŠ Na Líše.

Všech dvanáct vybraných nápadů můžete podpořit ve veřejném hlasování, které probíhá do tohoto čtvrtka na hlasovacím portálu Lepšího místa.

Na základě hlasování veřejnosti a poroty pak budou vyhodnoceny dva nejlepší nápady, jejichž realizaci podpoří sponzoři dvakrát padesáti tisíci korunami.

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek