metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela
Eliška Balzerová v inscenaci Můj báječný rozvod | foto: Divadlo Na Fidlovačce

Milé dámy a pánové, seznamte se prosím v divadle Na Fidlovačce

  7:00
Jste sám, jste sama a chcete to změnit? Vyražte na Fidlovačku a kupte si lístek do osmé řady. Možná zde potkáte svou osudovou lásku.

V této sezoně čeká na diváky Divadla Na Fidlovačce v hledišti zajímavá novinka.
"Jednu z řad rezervujeme pro nezadané, tedy pro všechny, kdo jsou osamělí a hodlají to změnit," vysvětluje ředitelka divadla Eliška Balzerová. Divadlo je podle ní odedávna místem setkávání lidí společného zájmu, místem, kde mohou večer co večer potkat někoho zajímavého a zažít malý zázrak při divadelním představení. Vstupenky do osmé řady pro nezadané jsou v prodeji na všechna večerní představení od 1. listopadu.

Vstupenka, kterou si osamělý divák či divačka zakoupí do "singl" řady, nemá vyznačené sedadlo a nezadaný se může posadit na kterékoli místo v této řadě.
"Třeba vedle někoho, kdo vás zaujal a s kým si budete chtít povídat a sdílet společný zážitek," radí Balzerová.

Zeptejte se, jak se hra líbí

Do singl řady si může divák na webových stránkách divadla nebo u pokladny zakoupit pouze jednu vstupenku. "Možná máte ve svém okolí někoho, komu by takový dárek a možnost se s někým seznámit udělal radost," doporučuje ředitelka. V divadle podle ní nemůže nastat trapné mlčení a váhání, jak začít dialog. "Třeba jen otázka Jak se vám to líbí? překlene začátek seznámení," dodává Balzerová.

Fidlovačka patří k Nuslím

  • První premiérou v nové sezoně bude komedie rakouského autora Johanna Nepomuka Nestroye Dům čtyř letor. V režii Pavla Šimáka a s písničkami autorské dvojice Svěrák a Uhlíř ji diváci poprvé uvidí 6. prosince 2012.
  • Fidlovačka má dvě scény, tou druhou je Komorní Fidlovačka. V prostoru pro 160 diváků, kde bývalo kino Morava, uvádí komorní repertoár. Mimořádně úspěšnou je třeba hra Můj báječný rozvod s Eliškou Balzerovou.
  • Návštěva divadla může být i netradičním zpestřením Silvestra. Fidlovačka hraje hned dvakrát, od 14 hodin a 17.30 hodin, komedii Techtle mechtle. Pro diváky bude připraven přípitek a malé překvapení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek