metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -1 °C

Sobota, 15. prosince 2018. Svátek má Radana, Radan.
Ani letos nepřijdete o Shakespeara.
Ani letos nepřijdete o Shakespeara. | foto: Viktor Kronbauer

Milovníci kultury míří za divadlem pod širé nebe, na Holubovou si ještě počkají

25. června 2013  10:00,  aktualizováno  14:13 Ondřej Nekola Metro.cz, Robert Oppelt
S blížícími se prázdninami se soubory stěhují z kamenných divadel na letní scény. Již dnes měl otevřít své brány Vyšehrad novým představením Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli. Pro nemoc se ale premiéra pod hlavičkou Studia Dva odkládá až na zítřek.

Letní inscenaci přichystali i ve Švandově divadle. Koncem června a začátkem září bude divadlo hostit přehlídku Báječné léto s Michaelem  Vieweghem, které nabídne stejně jako loni dvě adaptace jeho úspěšných bestsellerù – Románu pro ženy a Biomanželky. Divadlo uvede celkem 20 vieweghovských představení.

Prázdninovou stálicí jsou i Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě. Festival dnes zahájí premiéra komedie Sen noci svatojánské v nastudování režisérského tandemu SKUTR – Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Kromě premiéry se milovníci anglické klasiky mohou těšit i na reprízu loňského Richarda III. v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou.

Přehled

Většina letních scén již svůj program zahájila.

  • METROpolitní léto hereckých osobností (25. 6. – 31. 8.)
  • Letní shakespearovské slavnosti (25. 6. – 7. 9.)
  • Letní scéna divadla Ungelt (hraje se do 4. 9. Všechny zářijová představení jsou však již vyprodána.)
  • Divadlo v Celetné (Mikulášovy prázdniny mají premiéru dnes. Rozmarné léto a Rozmarný bonus uvádí divadlo především od konce července a během srpna.)
  • Báječné léto s Michaelem Vieweghem (Biomanželku a Román pro ženy uvádí Švandovo divadlo do 14. 9.)

"Znovu se bude hrát na venkovních scénách v Praze - kromě Hradu i na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí," říká mluvčí slavností Johana Turnerová. Ze Slovenska dorazí na pražskou premiéru hra Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou a z Ostravy představení Marná lásky snaha. Diváci nepřijdou ani o Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy.

Již podeváté se bude hrát na letní scénì divadla Ungelt. "Ve srovnání s ostatními divadelními událostmi letní Prahy si hledištì se svou kapacitou 227 míst zachovává komorní atmosféru typickou pro naše divadlo," říká mluvčí scény Linda Pajič. Největším letošním diváckým tahákem je původní komorní muzikál Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou v hlavních rolích, který měl premiéru už minulý týden.

V Divadle v Celetné rozjeli letní program již v první polovině června, sedmou sezonu zde uvádějí Vančurovo Rozmarné léto. A po velkém zájmu přidává divadlo také Rozmarný bonus.

Letní speciál nabízejí v Celetné také pro menší diváky, kteří si oblíbili představení Mikulášovy patálie. "Tentokrát budou na jevišti stany, dřevěné latríny, vlajkový stožár a další věci, které k dětským táborům patří,“ prozrazuje o nové inscenaci Mikulášovy prázdniny dramaturgyně Lenka Bočková. Jako jedno z mála divadel zůstává to v Celetné na své tradiční adrese i v létě.

Komentáře

Hlavní zprávy

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Spisovatel z hlavy odvypráví, co, kdy a kam letí. Právě vydal knihu o cestování

Filip Schiller
vydáno 14. prosince 2018  12:49

Na cedulce připevněné na košili, kterou nosí při práci v kavárně na Andělu, má nápis „FILIP – cestovatel :-)“. Za blonďatými kudrnami a úsměvem od ucha k...  celý článek

Velký přehled betlémů v Praze. Poradíme, kam se vydat za Ježíškem

Slaměný betlém v životní velikosti[AUTOR_FOTO]
vydáno 14. prosince 2018  9:24

Některé výstavy jsou už tradiční. Také letos se vánoční výjev objeví v Betlémské kapli, u Lorety či v Senátu.  celý článek

Vymysleli školní budovu, kde se žáci budou cítit dobře

Nově navržený objekt trojské základní školy
vydáno 14. prosince 2018  6:47

Český tým architektů zazářil na mezinárodní soutěži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám