metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 12 °C

Sobota, 4. dubna 2020. Svátek má Ivana.
Miss Czech Republic 2019 Denisa Spergerová
Dalších 6 fotografií v galerii
Miss Czech Republic 2019 Denisa Spergerová | foto: Archiv DSMAFRA

Miss Czech Republic 2019 má korunku déle než ostatní

27. března 2020  5:55 Josef Škvor Metro.cz
Denisa Spergerová se v loňském roce jako osmnáctiletá stala vítězkou soutěže Miss Czech Republic. Své nástupkyni by měla předat „trůn“, soutěž ale zatím nemohla dospět do finále.

Kde a jak teď trávíte čas, když je nouzový stav?

Snažím se vše dodržovat, většinu času trávím doma. Naštěstí máme vedle domu i zahrádku, tak mohu trávit čas částečně venku. Doma se rozhodně nenudím, udělala jsem spoustu věcí, které jindy nestíhám. Mám teď alespoň více času sama na sebe, a tak se snažím doma cvičit, vyřizuji e-maily, zkouším nové recepty. Také pomáhám osamělým seniorům v Českých Budějovicích nakoupit potraviny, které jim pak rozvážím až domů. Je samozřejmostí pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují, zejména v tuto dobu.

Fotogalerie

Teď možná budete nejdéle „sloužící“ miss této soutěže v historii. Letošní finále se mělo konat v květnu, ale...
Ano, máte pravdu. Na jednu stranu je hezké, že mohu nadále nosit titul vítězky Miss Czech Republic nejdéle v historii soutěže, na druhou stranu jsou teď bohužel jiné, mnohem důležitější věci, které je potřeba řešit. Uvidíme, jak se současná situace bude dále vyvíjet, ale pevně věřím, že to dobře dopadne a vrátí se vše zase do „normálu“. Pokud se vrátím k Miss, za svou účast i vítězství v soutěži jsem samozřejmě moc ráda. Byl to splněný sen a také mi to otevřelo spoustu možností, poznání a přineslo mnoho pracovních příležitostí a zkušeností. Určitě se také moc těším na finálový večer, kde budu předávat korunku své nástupkyni. Kdy bude, ale nevíme. Věřím, že i poté budu nadále v kontaktu s paní ředitelkou soutěže Taťánou Makarenko a jejími blízkými spolupracovníky. Velmi pozitivně ovlivnili celý můj život a máme mezi sebou velmi hezký a vřelý vztah.

Jak se změnil váš život za ten poslední více než rok?
Samozřejmě že změny v mém životě byly zásadní. Už jenom tím, že jsem většinu času trávila v Praze, tedy mimo své rodné Budějovice. Musela jsem skloubit a přizpůsobit svůj osobní i pracovní život, řešit individuální studium ve škole a další. Současně se mi otevřela spousta dveří do světa modelingu, agentur, sponzorských či spolupracujících firem a úžasných lidí, které, jak si myslím, bych bez soutěže neměla příležitost nikdy poznat. Nasbírala jsem spoustu nových neocenitelných zkušeností, poznala mnoho nových a úžasných lidí, zemí a také jsem díky této příležitosti měla možnost nahlédnout do světa showbyznysu.

Který ze zážitků byl po vítězství v české soutěži nejsilnější?
Největší zážitek a zároveň to, na co budu celý život vzpomínat, je světová soutěž Miss World, na kterou jsem odletěla reprezentovat republiku loni v listopadu do Londýna. Strávila jsem tam krásné celé tři týdny a jsem moc vděčná za to, že jsem mohla poznat spoustu nových dívek doslova z celého světa i jejich kulturu. Jakkoli uspět v nejprestižnější světové soutěži s největší konkurencí krásek z celého světa je velmi obtížné. Musí se sejít celá řada faktorů i trendů. Momentálně se světem nese trend exotických krásek, proto by se úspěch východoevropských dívek rovnal malému zázraku. Přesto si myslím, že jsem v té spoustě krásných dívek nijak nezapadla. Umístila jsem se v TOP MODEL Challenge, kde jsem byla mezi TOP 10 ze 130 zemí, na což jsem moc pyšná! Pravidelně jsem se také během soutěže umisťovala na předních místech včetně těch nejvyšších v hodnocení dívek různými světovými agenturami. Za zkušenost na soutěži Miss World jsem neskutečně ráda, dostala jsem příležitost reprezentovat svou zemi, věřím, že důstojně, a také jsem tam nasbírala mnoho osobních i profesních zkušeností.

V podobných soutěžích je mezi účastnicemi asi určitá rivalita. Vy jste v té české však získala výbornou kamarádku Andreu Prchalovou.
Ano, myslela jsem si, že to tak chodí úplně všude, ale byla jsem moc mile překvapena z toho, jak jsme si s holkami finalistkami sedly. Andrea přišla k nám do soutěže později, jako druhá náhradnice, tudíž to vzájemné poznávání bylo o něco kratší, a bohužel také neměla možnost si vše s námi od začátku užít. Výborně k nám do kolektivu ale zapadla. Se všemi holkami máme velmi hezký vztah, většinou se vídáme pracovně či příležitostně, jelikož každá bydlíme úplně jinde. O sobě ale také víme i díky sociálním sítím.

Co vám opatření kvůli novému koronaviru vzala?
Bohužel takovou věc nikdo nečekal a zcela jistě ovlivnila a změnila život asi většině lidí. Už jenom karanténními a zvýšenými hygienickými opatřeními, omezením pohybu a cestování, výrazným omezením pracovního, kulturního i osobního života. Bohužel se to dotklo i našeho nejbližšího programu. Měla jsem letět s finalistkami Miss Czech Republic na zahraniční soustředění do exotického „ráje“ na zemi, na Zanzibar. Kvůli celosvětovým opatřením se to muselo odložit. Samozřejmě nás to všechny moc mrzí, ale důležitější je nyní především naše zdraví a bezpečnost. Budeme jistě všichni doufat, že se vědcům podaří co nejdříve tuto nemoc zvládnout, že se všem lidem na celém světě dostane co nejdříve účinné zdravotní pomoci a náš život se navrátí do „starých“ kolejí.

Kromě angličtiny zvládáte velmi dobře i němčinu, kde jste se ji učila?
Po základní škole jsem šla studovat do rakouského městečka Bad Leonfelden ležícího nedaleko českých hranic. Studovala jsem tam dva roky obor hotelnictví a turismus, poté jsem přestoupila zpátky do Čech, kde momentálně studuji Soukromou střední a jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích – obor ekonomické lyceum. Bohužel současná situace studium a přípravy na závěrečné maturitní zkoušky dost komplikuje a sama jsem zvědavá, jak vše dopadne.

Pokud při maturitě uspějete, co vás čeká?
Přiznám se, že ještě přesně nevím. Bohužel v této situaci člověk neví, co bude za pár dnů nebo týdnů, natož co bude třeba za půl roku. Určitě chci dostudovat a úspěšně odmaturovat a pak podle situace se rozhodnu, co dál. Vše bude záležet na situaci ve společnosti, na možnostech navazujících studií nebo pracovních nabídkách, na možnostech spojených s bydlením například v Praze. Těch vlivů je celá řada a bohužel ne všechny jsou předjímatelné nebo mnou ovlivnitelné. Prozatím půjdu postupnými krátkými krůčky a ono to nějak dopadne. Teď je nejdůležitější, abychom zůstali všichni zdraví a svět i naše společnost se nepropadla do nějakých existenčních nebo život ohrožujících problémů, ekonomických recesí, světových konfliktů a podobně.

Všichni se prosím opatrujte, buďte zodpovědní k sobě i svému okolí, dodržujte pokyny odborníků a budu se těšit na vás všechny, doufám, že co nejdříve zase v lepších časech.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domeček na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Během nouzového stavu se z revizorů stali rozlévači dezinfekce. Průvodčí jen mávají

Poloprázdná stanice metra Smíchovské nádraží
vydáno 3. dubna 2020  9:19

Více než osmdesátiprocentní propad počtu cestujících v pražské hromadné dopravě a doporučení hygieniků přiměly dopravní podnik i další dopravce „uklidit“...  celý článek

Naši lidé jsou skvělí, moc děkuji, že mi rozumí, říká ředitel pražské záchranky Petr Kolouch

Ředitel pražské záchranky Petr Kolouch
vydáno 3. dubna 2020  5:38

Ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch byl loni jako lékař urgentní medicíny – člen aktivních záloh Armády ČR – půl roku součástí mise v...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám