metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 9 °C

Čtvrtek, 21. listopadu 2019. Svátek má Albert.
Výstaviště v Holešovicích
Další 3 fotografie v galerii
Výstaviště v Holešovicích | foto: Roman KubaričMetro.cz

Místo kolotočů virtuální realita

14. října 2018  11:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Vedení holešovického Výstaviště má průzkum, co zde Pražané chtějí.

Za šest set tisíc korun by se v areálu Výstaviště v sedmé městské části dalo postavit ledacos. Například lezecká stěna, která zde již pomalu vzniká. Jeho vedení – městská společnost Výstaviště Praha – se ale před nedávnem rozhodlo, že si nechá za tuto částku zpracovat sociologický výzkum. Díky němu se dozvědělo nejen to, že tu obyvatelé metropole stěnu opravdu chtějí. Z průzkumu také vyplynulo, že by si zde lidé přáli takové atrakce, jakými jsou například simulátor podmínek v různých místech světa, centrum virtuální reality, park optických klamů nebo centrum únikových her. Uspěly také restaurace nebo dům zmrzliny.

Fotogalerie

„Doporučíme představenstvu, aby určitě rozpracovalo na základě doporučení nějaký harmonogram i s návrhy investic,“ nechala se slyšet dosluhující primátorka Adriana Krnáčová.

Průzkum se odehrával mezi obyvateli Prahy i Středočeského kraje prostřednictvím internetových dotazníků. Na výsledku je podle firmy MindBridge Consulting, jež průzkum zpracovala, znát, že mezi respondenty byli v převaze lidé s dětmi. Podle Ladislava Kliky ze zmíněné firmy mezi atrakcemi vůbec nezabodoval simulátor stáří. Staří lidé totiž podle něj již vědí, jaké jejich bytí je. „Mladí pak o tuto zkušenost nestojí,“ dodává Klika a míní, že Výstaviště brzy čekají velké investice.

O tom, jaké atrakce v holešovickém areálu v následujících letech vyrostou, rozhodne podle místopředsedy představenstva Výstaviště Praha Ivana Pártla vzniklá pracovní skupina. Sama Krnáčová na včerejší tiskové konferenci prohlásila, že se nebrání působit zde v dozorčí radě i v budoucnu. Firmu nicméně provázejí problémy. Bývalý předseda dozorčí rady firmy Pavel Vyhnánek například upozorňoval na místní podezřelé zakázky.

Osud Výstaviště

  • Praha nedávno schválila zakázku za zhruba 1,25 miliardy korun na opravu Průmyslového paláce a dostavbu vyhořelého levého křídla.
  • V plánu je také nová budova u Lapidária, kam by mohla být umístěna Slovanská epopej. V areálu probíhají také menší úpravy, rekonstruuje se třeba restaurace Pražan. Zde má být i minipivovar.

Komentáře

Hlavní zprávy

Příští stanice: nákupák. Linka 156 staví před OC Stromovka

Busy do Europarku jezdí ze Zbraslavic, Zruče a Žlebu.
vydáno 21. listopadu 2019  13:54

Vlastní autobus má štěrboholský Europark či Ikea na Černém Mostě. Do obchoďáku v Michli zákazníci jezdí na proud.  celý článek

Kouříš? Tak plať do zdravotního pojištění víc než nekuřáci! V Česku zatím bez šance

Ilustrační snímek.
vydáno 21. listopadu 2019  11:34

Ti, co dbají na zdraví, platí za hříšníky miliardy korun ročně.  celý článek

Pražské kachny umírají zbytečně. I kvůli pečivu

Zachráněná kachna
vydáno 21. listopadu 2019  5:02

Lidé z Modřan chtějí u rybníka varovnou ceduli. Ve Stromovce však nepomohla.  celý článek

Češi, mistři v odkládání řešení problémů. Televizní tma přijde za týden

Ještě jednou Hřebeny, jak se nazývá nejsevernější výspa Brd, jež dosahuje až do...
vydáno 20. listopadu 2019  14:47

Konec starého vysílání nastane nejdřív v Praze a jejím okolí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám