metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Výstaviště v Holešovicích
Další 3 fotografie v galerii
Výstaviště v Holešovicích | foto: Roman KubaričMetro.cz

Místo kolotočů virtuální realita

14. října 2018  11:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Vedení holešovického Výstaviště má průzkum, co zde Pražané chtějí.

Za šest set tisíc korun by se v areálu Výstaviště v sedmé městské části dalo postavit ledacos. Například lezecká stěna, která zde již pomalu vzniká. Jeho vedení – městská společnost Výstaviště Praha – se ale před nedávnem rozhodlo, že si nechá za tuto částku zpracovat sociologický výzkum. Díky němu se dozvědělo nejen to, že tu obyvatelé metropole stěnu opravdu chtějí. Z průzkumu také vyplynulo, že by si zde lidé přáli takové atrakce, jakými jsou například simulátor podmínek v různých místech světa, centrum virtuální reality, park optických klamů nebo centrum únikových her. Uspěly také restaurace nebo dům zmrzliny.

Fotogalerie

„Doporučíme představenstvu, aby určitě rozpracovalo na základě doporučení nějaký harmonogram i s návrhy investic,“ nechala se slyšet dosluhující primátorka Adriana Krnáčová.

Průzkum se odehrával mezi obyvateli Prahy i Středočeského kraje prostřednictvím internetových dotazníků. Na výsledku je podle firmy MindBridge Consulting, jež průzkum zpracovala, znát, že mezi respondenty byli v převaze lidé s dětmi. Podle Ladislava Kliky ze zmíněné firmy mezi atrakcemi vůbec nezabodoval simulátor stáří. Staří lidé totiž podle něj již vědí, jaké jejich bytí je. „Mladí pak o tuto zkušenost nestojí,“ dodává Klika a míní, že Výstaviště brzy čekají velké investice.

O tom, jaké atrakce v holešovickém areálu v následujících letech vyrostou, rozhodne podle místopředsedy představenstva Výstaviště Praha Ivana Pártla vzniklá pracovní skupina. Sama Krnáčová na včerejší tiskové konferenci prohlásila, že se nebrání působit zde v dozorčí radě i v budoucnu. Firmu nicméně provázejí problémy. Bývalý předseda dozorčí rady firmy Pavel Vyhnánek například upozorňoval na místní podezřelé zakázky.

Osud Výstaviště

  • Praha nedávno schválila zakázku za zhruba 1,25 miliardy korun na opravu Průmyslového paláce a dostavbu vyhořelého levého křídla.
  • V plánu je také nová budova u Lapidária, kam by mohla být umístěna Slovanská epopej. V areálu probíhají také menší úpravy, rekonstruuje se třeba restaurace Pražan. Zde má být i minipivovar.

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám