metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 6 °C

Pondělí, 12. dubna 2021. Svátek má Julius.

Další 3 fotografie v galerii
Výstaviště v Holešovicích | foto: Roman KubaričMetro.cz

Místo kolotočů virtuální realita

  11:59
Vedení holešovického Výstaviště má průzkum, co zde Pražané chtějí.

Za šest set tisíc korun by se v areálu Výstaviště v sedmé městské části dalo postavit ledacos. Například lezecká stěna, která zde již pomalu vzniká. Jeho vedení – městská společnost Výstaviště Praha – se ale před nedávnem rozhodlo, že si nechá za tuto částku zpracovat sociologický výzkum. Díky němu se dozvědělo nejen to, že tu obyvatelé metropole stěnu opravdu chtějí. Z průzkumu také vyplynulo, že by si zde lidé přáli takové atrakce, jakými jsou například simulátor podmínek v různých místech světa, centrum virtuální reality, park optických klamů nebo centrum únikových her. Uspěly také restaurace nebo dům zmrzliny.

Fotogalerie

„Doporučíme představenstvu, aby určitě rozpracovalo na základě doporučení nějaký harmonogram i s návrhy investic,“ nechala se slyšet dosluhující primátorka Adriana Krnáčová.

Průzkum se odehrával mezi obyvateli Prahy i Středočeského kraje prostřednictvím internetových dotazníků. Na výsledku je podle firmy MindBridge Consulting, jež průzkum zpracovala, znát, že mezi respondenty byli v převaze lidé s dětmi. Podle Ladislava Kliky ze zmíněné firmy mezi atrakcemi vůbec nezabodoval simulátor stáří. Staří lidé totiž podle něj již vědí, jaké jejich bytí je. „Mladí pak o tuto zkušenost nestojí,“ dodává Klika a míní, že Výstaviště brzy čekají velké investice.

O tom, jaké atrakce v holešovickém areálu v následujících letech vyrostou, rozhodne podle místopředsedy představenstva Výstaviště Praha Ivana Pártla vzniklá pracovní skupina. Sama Krnáčová na včerejší tiskové konferenci prohlásila, že se nebrání působit zde v dozorčí radě i v budoucnu. Firmu nicméně provázejí problémy. Bývalý předseda dozorčí rady firmy Pavel Vyhnánek například upozorňoval na místní podezřelé zakázky.

Osud Výstaviště

  • Praha nedávno schválila zakázku za zhruba 1,25 miliardy korun na opravu Průmyslového paláce a dostavbu vyhořelého levého křídla.
  • V plánu je také nová budova u Lapidária, kam by mohla být umístěna Slovanská epopej. V areálu probíhají také menší úpravy, rekonstruuje se třeba restaurace Pražan. Zde má být i minipivovar.

Komentáře

Hlavní zprávy

Leteckým technikem se může stát i ten, kdo si dál rád hraje. Ženy tady voní benzinem

vydáno 11. dubna 2021  19:00

V hangárech 24. základny dopravního letectva v pražských Kbelích najdete pod jednou střechou letouny i vrtulníky. Celkem jich tu mají tři desítky a stará...  celý článek

Chytrolíni neprojdou. Kdo se vyhne testu, do školy nesmí

vydáno 11. dubna 2021  11:11

Ředitelé a učitelé základek měli jen několik dní na to, aby prostudovali desítky stran „návodů“, které jim pro návrat dětí do škol a testování zaslalo...  celý článek

Trolejbusem objedou svět, zatím shánějí techniky a řeší víza

vydáno 11. dubna 2021  6:52

Na první pohled je to šílenost. Přesto se parta kolem brněnského dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka vydá trolejbusem kolem světa. S týmem...  celý článek

Do zahrady může dva tisíce lidí v jednu chvíli, říká ředitel Černý

vydáno 10. dubna 2021  11:37

Jak si v Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji poradili s absencí návštěvníků a jak se chystají na pondělní otevření venkovních prostor? Také o...  celý článek

Vaše fotky z Prahy