metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

Dalších 9 fotografií v galerii
Pavilon D Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích jde k zemi. | foto: David SedleckýMetro.cz

Místo pavilonu D zatím bude parkoviště. V Ústřední vojenské nemocnici jej strhli

  5:55
V Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) probíhala do včerejška demolice pavilonu D. Rekonstrukce by byla příliš nákladná. Především budova totiž měla nízké stropy, což je jedna z hygienických norem pro ordinace. Nemocnice se omlouvá za problémy spojené s demolicí.

„Vnímáme, že se dočasně objevila zvýšená hlučnost i prašnost v blízkosti demolice objektu. K celé záležitosti jsme přistupovali pokud možno nejšetrněji, nicméně dala se pouze minimalizovat. Děkujeme za pochopení všech, kdo se nacházejí v blízkosti demolice,“ uvedla Jitka Zinke, vedoucí odboru komunikace a propagace a tisková mluvčí ÚVN.

Nemocnice iniciovala výjezdy kropících vozů do okolních ulic. Budou splachovat případný prach z okolních komunikací, zejména s ohledem na odvoz nabouraného materiálu. Veškeré technologické postupy jsou v tomto duchu nadstandardně řešeny s ohledem na to, že demolice probíhá v areálu nemocnice. Před samotnou demolicí byl objekt vyklizen a byly odstraněny škodlivé látky, především se jednalo o azbest. Následně udělal hygienik také kontrolní měření.

Zatím se očekává, že v místě objektu bude dočasná parkovací plocha. Do budoucna je uvolněná plocha zahrnuta do dlouhodobého generelu rozvoje areálu, tak jak je připravován s ohledem na strategii rozvoje Ústřední vojenské nemocnice (klinických provozů).

K rozhodnutí o zbourání objektu došlo na základě několika na sobě nezávislých posouzení stavebně technického stavu objektu a jeho možného využití. Z nich vyplynulo že rekonstrukce za účelem dalšího využití je prokazatelně ekonomicky neúnosně nákladná. „Především měl objekt nízkou konstrukční výšku jednotlivých podlaží, což neumožňuje dodržet hygienické normy pro zdravotnické zařízení. Například výška ordinace je dle normy minimálně tři metry,“ dodala Jitka Zinke.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy