metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Nůž (ilustrační foto) | foto: archiv

Mladík otevřel lahev sektu o hlavu seniorky a brutálně ji pobodal

  14:16
Pražští kriminalisté zadrželi minulý týden osmadvacetiletého muže, který se přiznal k brutálnímu napadení jednaosmdesátileté ženy. Dříve u ní bydlel v podnájmu a chtěl se vrátit, měl u ní ale dluh. Údajně se nepohodli a mladík ženu pobodal nožem a rozbil jí o hlavu láhev sektu. Informoval o tom šéf kriminalistů Jiří Zábrodský. Seniorka je ve vážném stavu v nemocnici, mladíka poslal soud do vazby.

Incident se stal minulý týden ve středu v 17.00 v ulici Polská na pražských Vinohradech. Policisté dostali podle Zábrodského nejdřív zprávu o starší ženě, která byla poškrábaná v obličeji. Kriminalisté zjistili, že to nebylo vloupání a ženu musel napadnout někdo, koho znala, protože mu otevřela dveře. Její zranění se také ukázala mnohem vážnější. "Bodal ji do krku, do obličeje a do temene," uvedl Zábrodský. Lékaři ji udržovali na přístrojích. "Byla v ohrožení života," dodal kriminalista. Dosud není schopná výslechu.

Kriminalisté tipovali několik lidí podle dokumentů, které našli v bytě. Žena pronajímala dva pokoje. Na základě listin přišli na stopu osmadvacetiletému muži, který před zadržením pracoval v obchodním domě jako pokladní. Když za ním přišli kvůli výslechu, v práci nebyl. "Na místě jsme zjistili, že si vzal volno," uvedl Zábrodský. Podle něj to byla podezřelá okolnost. Policisté pak zjistili jeho bydliště, kde mladíka zadrželi.

Pohádali se kvůli nájmu

Muž prý nejdřív popíral, že by cokoliv udělal, policisté ale měli podle Zábrodského řadu důkazů, například záznamy kamerového systému, který neodpovídal jeho výpovědi. Nakonec se přiznal. Motiv činu prý vysvětlil "hnutím mysli a neví, proč to udělal". Před rokem v bytě bydlel, nechal tam ale 10 tisíc korun dluh na nájmu. Pak žil rok s přítelem na Praze 7, nyní se ale chtěl vrátit na Vinohrady. Při domlouvání podmínek prý vznikl konflikt a mladík ženu napadl. Podle Zábrodského zatím neměl problémy se zákonem.

Zábrodský uvedl, že mladíkovi hrozí pět až dvanáct let vězení za těžké ublížení na zdraví. Případ ale může mít podle kriminalisty přísnější posouzení, protože se na něj prý může vztahovat paragraf týkající se pokusu o vraždu. Mladík totiž přišel do bytu s vystřelovacím nožem a měl také rukavice, které policisté našli v odpadkovém koši na psí exkrementy, kam je mladík údajně odhodil.

Nechal ji krvácet a zamknul za sebou

Pachatel také nechal ženu ležet po incidentu na podlaze, zamknul za sebou dveře a zraněnou našel až podnájemník ve 21.30. Podle Zábrodského si nemohla sama přivolat pomoc a druhého dne by se prý vzhledem ke zraněním nedožila. Nyní záleží na znaleckých posudcích. Vyšetřování si pak případně převezme 1. oddělení, které se zabývá mimo jiné vraždami.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek