metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 18 °C

Středa 25. května 2022. Svátek má Viola

Mladý čtenář fotí pro Metro. Vydělal si už přes deset tisíc korun

  13:31
Čtenáři metropolitního webu Metro.cz mohou posílat své fotografie a pokud se objeví v deníku Metro, dostanou za ně finanční odměnu. Jedním z vůbec nejúspěšnějších fotografů je dvaadvacetiletý student David Sedlecký. V deníku Metro bylo otištěno 30 jeho fotografií.

Jak jste se k focení pro Metro dostal?
Takto na vyšší úrovni jsem začal fotit asi před dva a půl rokem. O možnosti dostat za fotku odměnu jsem se dozvěděl náhodou. Moje první poslaná fotografie byla z jedné uličky u Pražského hradu a byla na ní hromada značek. Byla to pro mě inspirace se do focení pustit víc.

A hned za první fotku, kterou jste nám poslal, jste dostal odměnu?
Ne. První otisknutá fotka vyšla v Metru v lednu 2013 a první fotka, kterou jsem poslal, ale do novin se nedostala, byla z konce roku 2012.

Posílejte nám také fotky

Kdy jste začal s focením?
Ještě pamatuji fotoaparáty na kinofilmy na 24 a 36 obrázků, ale takhle na vyšší úrovni je to, jak jsem říkal, zhruba dva a půl roku zpátky. Líbila se mi možnost, uplatnit svoje fotky.

Kolik vašich fotek se už v deníku Metro objevilo?
Dodnes je to zhruba 30 fotek.

A kolik jste si za ně vydělal?
Něco přes deset tisíc.

Fotíte i cíleně některé události, o kterých si myslíte, že se bude v novinách psát?
No jasně, jedna kategorie fotek jsou právě reportážní ze sportovních a kulturně politických akcí. Vyhledám si je na internetu a cíleně na ně jedu fotit. Druhá kategorie je pak každodenní život v Praze, co zrovna najdete na ulici.

Co nejzajímavějšího vám přišlo?
Díky tomu, že jsem se focení začal více věnovat, tak jsem měl možnost poznat známé osobnosti na různých autogramiádách, kam jezdím fotit. To se mi na tom hodně líbí.

Nyní studujete vysokou školu. Lákalo by vás focení i do budoucna?
Určitě ano. Kdybych našel možnost uplatnění svých fotek, tak by mi to rozhodně nevadilo. Bylo by fajn mít za práci svého koníčka.

Jak kombinujete focení se studiem?
Občas je to docela náročné, když dopoledne dělám nějakou akci, kterou vám potom posílám, odpoledne jdu do školy a večer mám ještě třeba autogramiádu. Přesuny z místa jsou někdy náročnější.

Kolik toho za den vyfotíte?
Když jdu na nějakou akci, vyfotím až 300 fotek. Pět až deset nejlepších pak vyberu a pošlu je vám.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hra Macbeth odkrývá temné stránky každého člověka, tvrdí režisér Jakub Krofta

vydáno 25. května 2022  12:00

Praha koncem června ožije tradičními Letními Shakespearovskými slavnostmi. Premiéru budou mít hned čtyři hry anglického velikána dramatu Williama...  celý článek

I v Dejvicích létají piliny a větve. Do prořezávky se pustili arboristé TSK. Hotovo bude za osm let

vydáno 25. května 2022  5:14

Obyvatelé Prahy 6 musejí dávat při procházkách větší pozor, kam šlapou. Snadno totiž mohou při pozorování šikovné partičky arboristů, která zde v těchto...  celý článek

Komerční sdělení

Trnava Xrace zve na závody na nejtěžším slalomovém kanále Evropy

vydáno 25. května 2022

Ve stínu Santiniho klášterního komplexu v obci Želiv na Vysočině leží jeden z nejnáročnějších slalomových kanálů světa a dokonce ten nejobtížnější, pokud...  celý článek

Městská mobilita: Aneb jak se rozumně a hbitě pohybovat po městských a příměstských aglomeracích

vydáno 24. května 2022  19:38

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek