metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Další 1 fotografie v galerii
Takto měl vypadat stánek s tiskem. | foto: Cigler Marani Architects

Moderní stánky na Václaváku nebudou. Památkářům se novinka nelíbí

  16:37
Praha zatím nevypíše výběrové řízení na výrobu nových prodejních stánků pro Václavské náměstí. Magistrátním památkářům se totiž nelíbí navrhovaný vzhled stánků. Prohlásil to radní Lukáš Manhart. Město chce projekt přepracovat a vyhlásit jiný tendr. Výměna stánků je tak v nedohlednu.

Záměr vypsat výběrové řízení za 44,2 milionu korun bez DPH schválila rada v dubnu loňského roku. Prvních šest prosklených kiosků ve tvaru lodě z dílny Cigler Marani Architects mělo v horní části náměstí stát už loni. Zbylých šest pak po rekonstrukci spodní části náměstí, kterou město plánuje řadu let.

Nyní se ale výměna odsouvá na neurčito. "Odbor památkové péče vydal negativní stanovisko. Probíhají diskuse odboru ohledně vzhledu, abychom mohli zahájit zadávací řízení," uvedl Manhart.

Na náměstí bylo původně třiadvacet stánků s občerstvením, květinami i tiskem. Praha se ale rozhodla vyměnit prodejny i jejich provozovatele. Ke konci roku 2012 proto ukončila většinu nájemních smluv. Zavírání stánků vzbudilo velké emoce i pozornost veřejnosti. Stánky postupně ukončily provoz, dodnes ale některé na náměstí zůstávají stát. Město kvůli tomu podalo žalobu o vyklizení. Soud zatím nerozhodl.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek