metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara

Dalších 10 fotografií v galerii
Módí se na Instagramu. | foto: INSTAGRAM

Módí se na Instagramu. Parta, jež inspiruje mladé v oblékání

  13:06
Sledování influencerů se stalo běžnou součástí života mnoha lidí. Deník Metro přináší seznam desítky nejúspěšnějších tuzemských ikon.

Československý instagramový rybníček je sice malý, přesto má co nabídnout. Alespoň co se týče počtu zajímavých módních influencerů, kterých se v poslední době objevuje stále více. Deník Metro pro své čtenáře připravil seznam těch, jejichž styl se nám zamlouvá nejvíce.

Influenceři totiž již nemusí nutně za úplatu propagovat konkrétní výrobky nebo módu. Jsou to lidé, kteří inspirují k novému myšlení a jinému vnímání světa. Lidé s unikátním smyslem pro módu a estetiku, zajímavým životním stylem a v neposlední řadě inspirativní energií, o niž se dělí. Na straně druhé však také cestují do fantastických destinací a navštěvují akce, kam se mnohdy obyčejný smrtelník nedostane. Nezřídka také kávičkují v překrásných (a mnohým neznámých) kavárnách a dávají tipy na to, kde nakupovat unikátní módní kousky.

Adéla Mazanková alias @adelachloe

Adéla Mazanková alias @adelachloe
Instagramová editorka, zakladatelka značky Disedarium a také „profesionální mileniál“. Navštěvuje týdny módy v tuzemsku i zahraničí a je častým VIP hostem na celosvětových prezentacích luxusních značek. Její styl je synonymem moderní ženy – postminimalistická elegance a takzvaný nude chic. Její příspěvky i instagramové stories jsou vizuální pastvou pro oči, nevíte-li, kam vyrazit za kulturou, sledujte právě mademoiselle Adel.

Sandra Kisić alias @sandrakisic

Sandra Kisić alias @sandrakisic
Mladá novinářka přispívající do českého časopisu Forbes. Milovnice dobrého jídla, českého designu, přírodní kosmetiky a cestování. Svá světová dobrodružství aktivně sdílí na blogu, lze se na ni spolehnout i při výběru kaváren. Kromě vizuálně příjemných fotografií a nevšedního stylu kombinujícího prvky retro streetwear s nádechem chaotického šiku moderní Pařížanky je dle jejích fanoušků vždy radost číst její články.

Zuzana Jánošová alias @sjuloves

Zuzana Jánošová alias @sjuloves
Známá slovenská fotografka žijící v Kodani, která každou sezonu dokumentuje Týdny módy v Dánsku i Česku pro nejznámější lifestylové časopisy. Unikátní styl, smysl pro detail a jedinečná schopnost kombinovat (na první pohled) nekombinovatelné. Jedna z našich nejlépe oblékaných krajanek, která se nebojí barev.

Lucie Kratochvílová aka @luciekratochvilova_cz

Lucie Kratochvílová aka @luciekratochvilova_cz
Marketérka, blogerka, podnikatelka, máma na plný úvazek. Má ráda kavárenské povalečství a kvalitní vintage. Nedávno dokonce otevřela vlastní obchod – @lulavintageprague, kde pečlivě vybírá zajímavé kusy z druhé ruky a prodává je těm, kteří oceňují kvalitu a nesmrtelný design.

Olga Egler aka @oli_egler

Olga Egler aka @oli_egler
Módní žurnalistka přispívající do československého Vogue a detailně rozebírající historii módy na svém webu. Aktivně sleduje události ze světa módního byznysu, podrobně komentuje nejen lokální přehlídky v rámci Fashion Weeků a pozornost věnuje i „pravdě“ o udržitelnosti. Ze všeho nejvíc však miluje podpatky, pečivo a sarkasmus. A také zelenou barvu.

Adam Rustman alias @adamrustman – The Overdressed Photographer

Adam Rustman alias @adamrustman – The Overdressed Photographer
Fotograf, cestovatel a pyšný otec. Jeho instagramová stránka neslouží jen jako inspirace pro mladé muže v rámci stylu, ale také jako plnohodnotná vzdělávací platforma pro muže (a ženy), kteří si nejsou jisti, jak správně na základy šatníku. Vzdělává a informuje hladové publikum o rozdílech mezi „black tie“ a tmavým oblekem, „club collar“ a „mandarin collar“. Ať už jde o večerní outfity, nebo casual sportovní styl – má to vše v malíku!

Tomáš Šperka alias @elegantnymuz

Tomáš Šperka alias @elegantnymuz
Spoluzakladatel značky @shperka_slovakia prodávající pánské a dámské doplňky vyrobené na Slovensku. Stylový otec, milující manžel a budoucí hvězda československé fashion scény. Na IG je sice úplný nováček, ale už teď má za cíl „naučit Slováky, že oblek nepatří jen na svatbu nebo pohřeb“.

Stefan Rak alias @trikso

Stefan Rak alias @trikso
Bratislavský byznysmen, který zkrátka ví, jak nosit oblek a nevypadat u toho nudně. Odvážně kombinuje barvy a vzory a perfektně umí sladit doplňky. Je to klasický gentleman s moderním nádechem. V rámci jeho fotografií vždy naleznete odkaz na kvalitní dodavatele pánského oblečení a vždy budete vědět, jak se obléci na pracovní schůzku a nebýt za šedou kancelářskou myš.

Jakub Feranec alias @kubaferanec

Jakub Feranec alias @kubaferanec
Známý český stylista a fotograf, jehož kniha Because of Fashion se stala okamžitým hitem na česko-slovenském trhu. V ní autor představuje na 280 inspirativních osobností a influencerů ze světa módy, kultury, sportu, umění i médií. Mezi nimi figuruje například Jakub Polanka, Vladimír 518, Emma Smetana, Pasta Oner, Jana Plodková, Denisa Rosolová, Lukáš Hejlík. Kromě toho, že Feranec módu rád fotí na jiných, ji podle kritiků skvěle umí nosit i on sám. Do svého stylu adaptuje moderní trendy nejen od českých designérů a má perfektní smysl pro detail.

Dušan Marko alias @vegetarianboy

Dušan Marko alias @vegetarianboy
Bratislavský mileniál je skvělou inspirací pro mladší generaci, která preferuje neformální street wear s originálním a trendy nádechem. Nosí upnuté skinny džíny, leopardové košile, kožený křivák a občas i zelené vlasy, avšak cizí mu nejsou ani společenské obleky, mokasíny a fedory. Kombinuje designérské kousky a rychlou módu a je každodenní inspirací pro fashion maniaky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veřejná wi-fi? Nejen na dovolených ji používáme, často patří samotným podvodníkům

vydáno 3. června 2023  16:29

Nabíjení telefonu na cestách přes USB zásuvky může být rizikové, vysoký výkon dokáže zničit celé zařízení.   celý článek

Led se neptá, jestli se ještě někdy uvidíme, říká přírodovědec, fotograf a spisovatel

vydáno 3. června 2023  9:47

Přírodovědec, fotograf, autor knih i pořadů. To je dobrodruh Petr Jan Juračka. Nyní svůj příběh líčí pro Metro.  celý článek

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek