metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pátek, 3. prosince 2021. Svátek má Svatoslav.
Nový areál bude stát asi 40 milionů. | foto: Profimedia.cz

Modřany budou mít nový sportovní areál

  14:40
Praha 12 chystá výstavbu sportovně rekreačního areálu mezi Základní školou Rakovského a Píšovickým lesem. Areál by měl dopoledne sloužit školám, odpoledne pak veřejnosti.

 Záměr na posledním jednání schválili zastupitelé městské části. Náklady na výstavbu odhaduje Praha 12 na zhruba 40 milionů korun. Uvedla to místostarostka městské části Hana Jandová (TOP 09).

Plocha, na které by mělo sportoviště vyrůst, je dnes podle Jandové zarostlá náletovými dřevinami. Jsou tam také zbytky menších staveb a původních hřišť. "V druhé polovině jsou dvě hřiště s umělým povrchem, která spravuje základní škola. Hlavním problémem je velká devastace těchto hřišť vzhledem k odlehlosti místa," uvedla místostarostka.

Na místě by měl vzniknout nový atletický ovál, malé dopravní hřiště, ovál pro výuku jízdy na kolečkových bruslích a další hřiště, například i na kuličky. Svah směrem ke škole bude upraven jako přírodní tribuna. Počítá se rovněž s vybudováním zázemí, sadovými úpravami a doplněním laviček. Část areálu se bude na noc zamykat.

Městská část by ráda získala část peněz z evropských fondů, podání žádosti schválilo místní zastupitelstvo. Pokud radnice podporu získá, začne s výstavbou v druhé polovině příštího roku. Pokud ne, bude obnova areálu rozložena do delšího časového období.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Vaše fotky z Prahy