metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Mother*ucking Blanka! Tunelem ještě před auty projíždejí šílenci na prknech

  13:45aktualizováno  14:36
Zatímco auta se novým tunelovým komplexem projedou až 3. prosince, pro skateboarding a longboarding už je otevřený dávno. A jde o celkem masovou zábavu mladých lidí. Jako největší ilegální skejtovou dálnici ji líčí internetový magazín Mpora. A absolvováním této zběsilé jízdy se veřejně chlubí i zpěvák Ben Cristovao.

Tunelem Blanka se jede většinu času z kopce. | foto: Ondřej Horák - horakondrej.com

„Přelézáte třímetrový plot a uhýbáte před policií, takhle vypadá další skejtování v nejdelším evropském tunelu,“ začíná reportáž v angličtině, která se objevila včera na internetu. Pak následuje popis toho, co vlastně tunel Blanka je. Důležitou informací je, že tunel vede z kopce, a dá se tak rychle sjet. Podle autora, který společně s dalšími lidmi Blanku pokořil, vnikají skateboardisté do tunelu hlavně v nočních hodinách a nezastavují se, aby se z místa činu dokázali dostat dříve, než přijede policie. Jezdí jich stále víc a světla v tunelech jim na to svítí celou noc.

„Děláme to už rok, ale schválně jsme to tajili“

Lidé v komentářích se shodují, že tunelem se projíždí rychlostí zhruba 40 kilometrů v hodině. „Není to ale až tak zábavné, jak to článek popisuje,“ zní jeden z komentářů pod reportáží. „Ty kluci na longboardech dělají jen to, co jsme dělali už před rokem na normálních skateboardech, ale tajili jsme to, abychom neměli problém s autoritami. Přece jenom je to pořád staveniště a člověk vstupem na něj riskuje zadržení nebo pokutu,“ říká další komentátor.

Před jízdou se musí přeskočit zábrany.

Jízda v tunelu Blanka je pro mladé masovou zábavou.

Do tunelu Blanka se ale za divokou jízdou nevydávají jen dobrodruzi pod rouškou anonymity. V září si několikakilometrový úsek projel i někdejší finalista televizní soutěže Česko hledá SuperStar Ben Cristovao. Z jízdy, kterou absolvoval se svými přáteli, pořídil dokonce video, které mu posloužilo jako pozvánka na příští koncerty. Svým adrenalinovým zážitkem se tehdy Cristovao nezapomněl pochlubit ani na Facebooku. „Tak jsme si takhle s kámoši z dětství udělali ne úplně legální projížďku. Super zážitek a můžu potvrdit, že náš vytunelovaný tunel Blanka je alespoň hezky postaven,“ napsal na svůj profil.

Kdo si udělá pauzu, toho chytne policie

Svůj výlet přímo na videu glosuje krutopřísnými hláškami „Čekuj tohle“, „Kámo, to bude hroznej prů*er tohle“ a „Mother*ucking Blanka tunel“. Ještě než se vyzná ze své lásky k tunelovému komplexu, zasvětí diváky do svých pamětihodných životních okamžiků. „Tohle jsou chvíle, pro který mě baví žít,“ raduje se.

Z reportáže televize Nova

O nadšencích, kteří prohánějí prkna v nejdelším pražském tunelu, se přitom ví už dlouho, ale až současná reportáž odhalila, jak je tato zábava masově oblíbená mezi Pražany i cizinci žijícími v českém hlavním městě. Už před rokem si skejťáků v útrobách tunelu všimla televize Nova, o jejich jízdě informovala jako o nebezpečném adrenalinovém zážitku, který skončil dopadením policií. Z komunity skateboardistů ale už tehdy zaznívaly hlasy, že nešlo o ojedinělý případ a že se kluci nechali chytit jen proto, že si v půlce jízdy udělali přestávku a dali tak zasahujícím policistům dostatek času.

Autoři: , Metro.cz

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek