metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva
Výměna řidičského průkazu (ilustrační foto) | foto: ČTK

Možnost vyměnit mimořádně řidičák v Praze využily stovky lidí

  15:19
Řidičský průkaz si v mimořádné otevírací době šlo vyměnit 376 lidí. Ve všední dny úředníci odbaví obvykle 700 až 800 lidí, řekla mluvčí magistrátu Tereza Králová. Lidé mohou průkaz na magistrátu vyměnit také v neděli od 13.00 do 18.00. Důvodem mimořádných směn je vysoký počet lidí, kteří si dosud své staré průkazy nevyměnili. Jejich platnost přitom vyprší na konci roku. Současná výměna se týká řidičů, kteří mají průkaz vydaný do 1. dubna 2004.

Od 08.00 do 14.00 bylo dnes otevřeno všech 16 přepážek. Nejvíc lidí přišlo dopoledne, kdy dorazilo asi 300 zákazníků. Úředníci evidovali celkem 326 podání a 50 vyzvednutí řidičských průkazů. Další občané přišli i kvůli jiné službě, také oni byli obslouženi, dodala Králová. V Praze je nyní 60 tisíc dičů, kteří si musí nechat do konce roku vyměnit řidičský průkaz. "Do konce roku není možné stihnout odbavit takové množství lidí na úřadě ve standardní pracovní době," řekl primátor Tomáš Hudeček. Úředníci proto budou nově pracovat ve třísměnném provozu.

Podle ředitele odboru dopravněsprávních agend Josefa Mihalíka se situace v budoucnu bude opakovat. V příštím roce totiž přijde další vlna řidičů, kterým skončí platnost řidičských průkazů. "Už příští rok nastane další výměna, to znamená těch průkazů, kterým proběhla desetiletá lhůta. A takto to bude pokračovat každý rok," řekl Mihalík.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek