metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Pátek, 15. listopadu 2019. Svátek má Leopold.
Milan Balamuta loni v Praze poleptal bývalou přítelkyni kyselinou.
Další 2 fotografie v galerii
Milan Balamuta loni v Praze poleptal bývalou přítelkyni kyselinou. | foto: ČTK

Muž, který polil přítelkyni kyselinou, se v noci oběsil v cele pankrácké věznice

20. dubna 2015  12:30,  aktualizováno  15:49 ČTK
V cele věznice na Pankráci se v noci na dnešek oběsil muž obžalovaný za pokus o vraždu bývalé přítelkyně politím kyselinou. Informaci potvrdila Vězeňská služba.

Devětačtyřicetiletému Milanu Balamutovi hrozil za pokus o vraždu bývalé partnerky výjimečný trest. Polil ji kyselinou a minulé úterý se u soudu k napadení přiznal. V pankrácké cele ho však našli mrtvého. Oběsil se.

„Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. V cele byl ubytován sám,“ uvedla v prohlášení Vězeňská služba. Dodala, že muže minulý týden vyšetřil vězeňský psycholog, aniž by bylo nutno přijmout nějaká zvláštních opatření. Oběšený v cele zanechal obálku určenou své právničce.

„Mohu potvrdit informaci, že obžalovaný zemřel. V souvislosti s tím budeme rušit nařízené hlavní líčení,“ řekla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Ženu polil kyselinou a posypal hydroxidem sodným

Obžalovaný vypadal minulý týden na začátku procesu vyčerpaně. Soud mu dovolil, aby při výpovědi seděl. Muž mluvil potichu a nesrozumitelně. Svoji výpověď nedokončil, protože mu státní zástupkyně a jeho advokátka chtěly pokládat otázky u některého z dalších jednání, až bude jeho stav lepší. Podle lékařské zprávy z věznice však byl schopen výslechu.

Útok, kvůli kterému stál Balamuta před soudem, se stal loni 26. srpna v Praze 4. Muž se přiznal, že polil bývalou přítelkyni nejprve kyselinou chlorovodíkovou, pak ji posypal hydroxidem sodným a útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií. Žena má dosud zdravotní problémy a čeká ji několik operací.

Balamuta si podle obžaloby chemikálie předem opatřil a čekal na partnerku na chodbě u výtahu v jejím domě. Když šla žena ráno do práce, zaútočil na ni nejprve slovně a pak fyzicky dvěma údery na hlavu, kterými ji srazil k zemi. Pak na ženu vylil připravené chemikálie a vodu. Sám Balamuta tvrdil, že chemikálie potřeboval k práci na opravu okapů. K útoku se prý rozhodl až několik minut před činem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Rok pirátorem. Hřib ve funkci sází i zdražuje

V letech 1999 až 2006 vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské...
vydáno 15. listopadu 2019  5:40

Během prvních 365 dní ve funkci se bývalý „ajťák“ hádal s Čínou i koaličními partnery. Zapracoval však na stavbě metra, okruhu i lávky v Troji.  celý článek

Gottwald, Fučík i budovatelé. Stanice měli ještě před 30 lety

Výhled z dnešního Vyšehradu,dříve stanice Gottwaldova
vydáno 14. listopadu 2019  14:14

Ideologické názvy zněly v metru ještě koncem sametového listopadu. Změna poté potkala i rozestavěné zastávky.  celý článek

Pohřby za peníze radnic. Praha 4 jich vypraví osmdesát

Pohřeb zemřelých v Praze 7
vydáno 14. listopadu 2019  10:45

Zemřelí bez příbuzných poprvé spočinou v Nuslích. Na sedmičce často „pánbíčkaří“.  celý článek

Komerční sdělení

Prague Black Panthers ovládli Paddock Junior Bowl a obhájili titul

Prague Black Panthers ovládli Paddock Junior Bowl a obhájili titul
vydáno 14. listopadu 2019  7:00

Hráči Prague Black Panthers se opět stali mistry ČR v americkém fotbale. Ve finálovém Paddock Junior Bowlu porazili Vysočinu Gladiators 29:6. Pražský...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám