metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Větší foto
Váha a droga připravená k distribuci. | foto: Policie ČRMetro.cz

Muž vařil pervitin na Černém Mostě vedle dvou malých dětí a těhotné přítelkyně

  15:05
Skokem z okna ve zvýšeném přízemí se chtěl zachránit muž na Černém Mostě, který se živil vařením a prodejem pervitinu, když k němu do bytu vrazila zásahová jednotka policie.

„Policisté měli muže v hledáčku desítky týdnů. V průběhu roku opakovaně vyrobil, prodal nebo nabízel pervitin,“ uvedl Jaroslav Bican z pražské policie.

Pomyslnou stopku mu kriminalisté vystavili začátkem června. Ve spolupráci se zásahovou jednotkou vtrhli do jeho bytu na Černém Mostě. Muž se snažil utéct skokem okna ze zvýšeného přízemí. Tam však na něj policisté čekali také.

„Při domovní prohlídce bytu kriminalisté našli v upraveném pokoji, který muž kamufloval rekonstrukcí, laboratorní sklo, různé chemikálie a další příslušenství na výrobu pervitinu. Dále nalezli 20 gramů čistého pervitinu připraveného k prodeji a přes 300 gramů tzv. mokrého pervitinu před usušením,“ sdělil Bican.

Překvapením i pro otrlé kriminalisty bylo to, že muž používal nebezpečné látky hned vedle pokoje, kde spaly jeho dvě malé děti a těhotná přítelkyně.

V případě odsouzení hrozí zadrženému trest až deset let odnětí svobody.

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek