metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Váha a droga připravená k distribuci. | foto: Policie ČRMetro.cz

Muž vařil pervitin na Černém Mostě vedle dvou malých dětí a těhotné přítelkyně

  15:05
Skokem z okna ve zvýšeném přízemí se chtěl zachránit muž na Černém Mostě, který se živil vařením a prodejem pervitinu, když k němu do bytu vrazila zásahová jednotka policie.

„Policisté měli muže v hledáčku desítky týdnů. V průběhu roku opakovaně vyrobil, prodal nebo nabízel pervitin,“ uvedl Jaroslav Bican z pražské policie.

Pomyslnou stopku mu kriminalisté vystavili začátkem června. Ve spolupráci se zásahovou jednotkou vtrhli do jeho bytu na Černém Mostě. Muž se snažil utéct skokem okna ze zvýšeného přízemí. Tam však na něj policisté čekali také.

„Při domovní prohlídce bytu kriminalisté našli v upraveném pokoji, který muž kamufloval rekonstrukcí, laboratorní sklo, různé chemikálie a další příslušenství na výrobu pervitinu. Dále nalezli 20 gramů čistého pervitinu připraveného k prodeji a přes 300 gramů tzv. mokrého pervitinu před usušením,“ sdělil Bican.

Překvapením i pro otrlé kriminalisty bylo to, že muž používal nebezpečné látky hned vedle pokoje, kde spaly jeho dvě malé děti a těhotná přítelkyně.

V případě odsouzení hrozí zadrženému trest až deset let odnětí svobody.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Škrťte se, dokud neomdlíte.“ TitTok je populárnější, než Facebook. Je ale i nebezpečnější

vydáno 8. srpna 2022  18:44

Vtipné scénky, zpívání a nejrůznější tanečky. Ale také popáleniny od elektřiny, rozbitá lebka či cereálie usazené v plicích. I to číhá na děti, které...  celý článek

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek