metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 15 °C

Pondělí 3. října 2022. Svátek má Bohumil
Soud (ilustrační foto) | foto: freeimages

Muž vyhodil družku ze sedmého patra, proto má jít na šestnáct let do vězení

  12:32
Za vyhození bývalé družky z okna bytu v sedmém patře, má jít podle dnešního verdiktu pražského městského soudu Miroslav Sabol na šestnáct let do vězení.

Obžalovaný ženu nejprve škrtil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že ti tím usmrtil, proto ji podle rozsudku vystrčil z okna, aby vraždu zakryl. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu odvolal, a tak případ bude řešit vrchní soud.

Incident se stal 21. června 2014 v Chalupkově ulici v Praze 4. Podle obžaloby se Sabol s ženou v jejím bytě pohádal poté, co se tam vrátil pro své doklady. Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů utrpěla mnohačetná poranění a na místě zemřela.

Muž hrál na automatech a hodně pil

Policie nejdřív případ řešila jako sebevraždu. Při pitvě však lékaři našli poranění na krku ženy, proto policejní vyšetřování pokračovalo.

Sabol obžalobu odmítal a trval na verzi, že žena spáchala sebevraždu kvůli depresím. Muž závislý na hraní automatů přiznal pouze to, že v týdnech před incidentem hodně pil, proto ho družka poslala z bytu pryč. Padesátiletý Slovák tvrdil, že v bytě byl naposledy den před incidentem a o úmrtí dozvěděl až od policie. Podle soudu však byla jeho vina zcela jasně prokázána. Za zásadní důkaz předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková označila kamerový záznam z palubní desky policejního auta, které náhodou zachytilo pád těla, když policisté řešili v okolí místa činu jiný incident. Na jeho základě se rozeběhla různá znalecká zkoumání, která potvrdila, že ženu někdo musel z okna vysunout.

Všechny stopy potvrzují, že ženu z okna vyhodil

Pod oknem také nebyla židlička nebo třeba jiný kus nábytku, bez něhož by žena do okna jen obtížně vylezla. Do mozaiky důkazů podle soudkyně zapadlo také to, že byly nalezeny stopy DNA obžalovaného například v podpaží a na boku ženy, což rovněž svědčilo o tom, že ji odtáhl k oknu a vyhodil. Otisky prstů obžalovaného byly také na krku poškozené. Podle soudu se prokázalo i to, že v době před činem ženu okradl celkem o 90 tisíc korun, když vybíral peníze z jejích účtů v různých bankomatech po Praze.

Padesátiletý Slovák žije v Česku 14 let. Stíhaný byl na svobodě, ale po vynesení rozsudku na něj soud uvalil vazbu. Soudkyně vysvětlila, že jsou obavy, že by se před vysokým trestem mohl skrývat, nebo by mohl utéct. Hned v soudní síni ho zadrželi kriminalisté v civilu a odvezli do vazební věznice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jako led ve Zlíně? Bruslaři z Nikolajky míří do Jinonic. Bronzová, Letňany a Kobra to jistí

vydáno 3. října 2022  6:00

Populární zimní stadion Nikolajka přerušuje minimálně na celou současnou sezonu provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny i skokovým...  celý článek

Hlídač. I přes deštivé počasí nám posíláte desítky fotografií se zajímavými postřehy z celé Prahy

vydáno 2. října 2022  19:00

Čtenáři deníku Metro jsou jedni z nepodnikavějších. Jak si jinak vysvětlit ty hromady fotografií, o které jste se s námi podělili v rámci naší rubriky...  celý článek

Historický tunel zmizel pod sutí. Za oběť konstrukce nádraží Vysočany však nepadl

vydáno 2. října 2022  16:18

„Posílám poslední zbytky z kamenné valby starého podchodu pod stanicí vlaku Praha-Vysočany,“ píše nám čtenář Jan Dvorský, který za svůj fotoúlovek získává...  celý článek

Nastala sezona ořechů. Stačí vyrazit a sklízet. Na podzim Praha nabízí vitamíny na každém kroku

PRAHA? AHA!
vydáno 2. října 2022  11:50

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek