metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara
Soud (ilustrační foto) | foto: freeimages

Muž vyhodil družku ze sedmého patra, proto má jít na šestnáct let do vězení

  12:32
Za vyhození bývalé družky z okna bytu v sedmém patře, má jít podle dnešního verdiktu pražského městského soudu Miroslav Sabol na šestnáct let do vězení.

Obžalovaný ženu nejprve škrtil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že ti tím usmrtil, proto ji podle rozsudku vystrčil z okna, aby vraždu zakryl. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu odvolal, a tak případ bude řešit vrchní soud.

Incident se stal 21. června 2014 v Chalupkově ulici v Praze 4. Podle obžaloby se Sabol s ženou v jejím bytě pohádal poté, co se tam vrátil pro své doklady. Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů utrpěla mnohačetná poranění a na místě zemřela.

Muž hrál na automatech a hodně pil

Policie nejdřív případ řešila jako sebevraždu. Při pitvě však lékaři našli poranění na krku ženy, proto policejní vyšetřování pokračovalo.

Sabol obžalobu odmítal a trval na verzi, že žena spáchala sebevraždu kvůli depresím. Muž závislý na hraní automatů přiznal pouze to, že v týdnech před incidentem hodně pil, proto ho družka poslala z bytu pryč. Padesátiletý Slovák tvrdil, že v bytě byl naposledy den před incidentem a o úmrtí dozvěděl až od policie. Podle soudu však byla jeho vina zcela jasně prokázána. Za zásadní důkaz předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková označila kamerový záznam z palubní desky policejního auta, které náhodou zachytilo pád těla, když policisté řešili v okolí místa činu jiný incident. Na jeho základě se rozeběhla různá znalecká zkoumání, která potvrdila, že ženu někdo musel z okna vysunout.

Všechny stopy potvrzují, že ženu z okna vyhodil

Pod oknem také nebyla židlička nebo třeba jiný kus nábytku, bez něhož by žena do okna jen obtížně vylezla. Do mozaiky důkazů podle soudkyně zapadlo také to, že byly nalezeny stopy DNA obžalovaného například v podpaží a na boku ženy, což rovněž svědčilo o tom, že ji odtáhl k oknu a vyhodil. Otisky prstů obžalovaného byly také na krku poškozené. Podle soudu se prokázalo i to, že v době před činem ženu okradl celkem o 90 tisíc korun, když vybíral peníze z jejích účtů v různých bankomatech po Praze.

Padesátiletý Slovák žije v Česku 14 let. Stíhaný byl na svobodě, ale po vynesení rozsudku na něj soud uvalil vazbu. Soudkyně vysvětlila, že jsou obavy, že by se před vysokým trestem mohl skrývat, nebo by mohl utéct. Hned v soudní síni ho zadrželi kriminalisté v civilu a odvezli do vazební věznice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek