metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva

Muzeum iluzivního umění Praha otevírá na nové lokalitě

  11:32
Praha 26. září 2022 (PROTEXT) - Muzeum iluzivního umění Praha (IAM Prague), první muzeum v České republice věnované iluzím a trikovému umění, uskuteční slavnostní znovuotevření na nové adrese, a to na Melantrichova 536/2, Praha 1, mezi Staroměstským a Václavským náměstím.

Od svého otevření v březnu 2018 přivítalo IAM Prague statisíce návštěvníků v expozici s exponáty oživujícími historické techniky vytváření iluze v umění, propojenými s poutavými úhly pohledu v době selfie a sociálních médií ve 21. století.

Muzeum vystavuje originální díla mezinárodně uznávaných umělců, kterými jsou Patrik Hughes, Alex Dowis a Patrik Proško, a řadu významných místních umělců, jako jsou Zdeněk Daněk, Ladislav Vlna, Jan Jírovec, David Strauzz a Ivana Štenclová. K oblíbeným exponátům IAM Prague přibyla nedávno nová díla, včetně ohromujícího portrétu československé gymnastky Věry Čáslavské vytvořeného Ivanou Štenclovou, a špičková mobilní aplikace s řadou funkcí, jako jsou například dynamické filtry rozšířené reality, která posouvá zážitek návštěvníků na novou úroveň.

Podle slov Jakuba Bechyně, spolumajitele a kreativního ředitele muzea: „Změna místa nejen zviditelnila muzeum pro turisty i místní, ale také nám dala neuvěřitelnou možnost představit si, jak se návštěvníci mohou zapojit a interagovat s naší expozicí. Díky přidání rozšířené reality, na které jsme pracovali několik měsíců, je každé umělecké dílo pro naše hosty jedinečným zážitkem. Díky originálním malbám dle návrhů Mikoláše Alše na klenutých stropech galerie a našemu historickému prostředí dochází k příjemnému propojení starého a nového.“

Pro bližší seznámení s vystavenými exponáty a možnost pohovořit s vystavujícími umělci, jako jsou Patrik Proško, Zdeněk Daněk, David Strauzz, Alex Dowis, Ladislav Vlna a Jan Jírovec, pořádá IAM Prague 27. září den otevřených dveří.

Muzeum iluzivního umění Praha sídlí na adrese Melantrichova 536/2, Praha 1, u Havelského tržiště, je otevřeno denně od 9:00 do 21:00 hodin a k dispozici je i pro soukromé akce.

Více informací na Inko@iamprague.eu

Web: www.iamprague.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek