metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Další 3 fotografie v galerii
Podolská vodárna, interiér | foto: PVKMetro.cz

Muzeum pražského vodárenství nabízí vstup zdarma

  15:27
Hlavní závod pražských Primátorek startuje na Vltavě v Podolí ve 12 hodin a hned poté se můžete přijít zdarma podívat do Muzea pražského vodárenství, která je kousek odtud v podolské vodárně.

Muzeum pražského vodárenství v Podolské ulici číslo 15 bude pro zájemce otevřené v neděli 7. června od 12 do 17 hodin zcela zdarma.

Historie muzea sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle vodáren na Národní třídě.

Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla otevřena expozice s výstavní plochou o rozloze 800 metrů čtverečních, depozitáři a přednáškovým sálem.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň jsou pro děti připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Přístup je nyní bezbariérový.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek