metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Muži, který se před strážníky zastal ženy, hrozí obvinění z násilí

  12:28
Zákrok dvou strážníků v sobotu na Andělu, který se zvrtl v melu s přihlížejícími, pobouřil Pražany. Incident, ze kterého vzniklo video, nechá inspekcí městské policie prošetřit sám primátor Bohuslav Svoboda.

Strážníci, kteří v sobotu zakročili proti dvěma lidem, kteří na tramvajové zastávce Anděl popíjeli krabičák, zřejmě nepočítali s angažovaností dalších občanů. Poté, co nasadili pouta muži a strhli na zem i jeho známou, se do zákroku zapojil i jeden z kolemjdoucích. "Nepřeháněj to! Nepřeháněj to!" křičel starší muž s igelitkou, kterou nepustil ani když se mu strážníci snažili spoutat ruce za zády. "Já půjdu, já půjdu. Půjdu rovnou na bezpečnost," říká na nahrávce muž.

Pobodali kolegu, strážnici jsou proto teď důraznější

"Vydal jsem příkaz k inspekci, aby tento případ přešetřila. Samozřejmě budeme postupovat ve smyslu práva, to znamená pokud došlo k nějakému pochybení, zakročíme," řekl v neděli televizi Nova primátor Svoboda. Je běžné, aby podnět k prošetření vyšel přímo od nejvyššího velitele strážníků? "Je to přiměřené tomu, jak moc závažná jsou podezření," říká šéf strážníků Ludvík Klema. Ten příliš nechtěl zákrok svých mužů s ohledem na probíhající šetření komentovat.

Podle něj však důvod zákroku - tedy pití alkoholu na veřejném místě - byl oprávněný. Zbytek prý musí prošetřit inspekce i policie. Pro ostré jednání svých mužů má ale pochopení. "Řeknu vám to takhle. V nemocnici nám leží strážník, kterého na letišti pobodala bezdomovkyně. U kolegů to bohužel vyvolalo nějaké reakce a od té chvíle jsou možná při jednání s problémovými lidmi důraznější," řekl Klema. Navíc podle něj je Anděl lokalitou, kde se bezdomovci a další potížisté často srocují a obtěžují ostatní lidi.

Zásah strážníků se šetří, žena už byla obviněna

Popíjející muž a žena, ale také starší muž, který se do incidentu vložil, byli předáni policistům. "Ženě již kriminalisté sdělili obvinění z násilí proti úřední osobě," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. To samé hrozí i muži s igelitkou, který se jí zastal. Jak dopadnou zasahující strážníci, ukáže až výsledek vyšetřování inspekce.


Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy