metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan

Další 1 fotografie v galerii
Ilegální billboard v pražských Kunraticích | foto: Metro.cz

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

  11:11
Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí úředníci, ale i někteří zákazníci reklamní agentury Eurobillboard z Českých Budějovic, která stojany Edge Reality, s. r. o., využívá.

„Měli jsme se společností uzavřenou dlouhodobou smlouvu, před několika týdny jsme dali výpověď – bylo zjištěno, že ne všechny plochy jsou umístěny legálně,“ napsal deníku Metro Petr Vohralík z českobudějovické firmy Tomket. 

Položili jsme několik dotazů i Eurobillboardu. Firma spravuje stovky billboardů po Česku, až na výjimky prý žádné ale nevlastní. „Naše společnost tudíž nemá a ani nemůže mít z této pozice jakékoliv povolení – není totiž ani na co,“ napsal Oliver Fischer, jednatel společnosti Eurobillboard Group. 

Na dotaz, jestli si ověřuje, zda jsou stojany pro jejich reklamní zákazníky legální, už pan Fischer neodpověděl. Na dva stojany, které vyrostly v pražských Kunraticích u frekventované Kunratické spojky, jsme se zeptali na tamní radnici. „Jedná se o zcela nelegální reklamu bez souhlasu vlastníků pozemku, bez povolení silničního správního úřadu, bez stavebního povolení a zcela v rozporu s podobnými zařízeními,“ vysvětlil deníku Metro Martin Kubát, referent dopravy Úřadu městské části Praha-Kunratice. 

Vymáhat po likvidaci škody po majitelích těchto černých staveb je podle radnice obtížné, prakticky k tomu není příležitost. „Co si vezmete na bílém koni? Teoreticky bychom mohli výdaje za likvidaci účtovat Praze 4, čtyřka zase onomu bílému koni,“ konstatuje Martin Kubát z kunratického místního úřadu. 

Podle našich informací má likvidace nelegálních stojanů z konce minulého týdne další vývoj, rádi budeme čtenáře Metra o pokračování kauzy informovat.

Firmy téměř ze sklepa

  • S dohledáním skutečného majitele reklamních zařízení u Kunratické spojky v Praze - Edge Reality, s. r. o., by měla zcela jistě problém i Kriminálka Anděl, i když sídlí, stejně jako zmíněná firma, v Praze 5.
  • Edge najdete v Holečkově ulici 49. Na zvoncích je upozornění, že „seznam firem s aktivním sídlem na této adrese je umístěný v okně v levé části fasády“.
  • Okno je ve skutečnosti jen okénkem na dvířkách vedoucích do sklepních prostor domu. Na dvou listech A4 jsme napočítali 583 společností. Edge Reality, s. r. o., figuruje ve druhém sloupci přibližně v polovině.

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek