metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Středa, 29. září 2021. Svátek má Michal.

Další 1 fotografie v galerii
Ilegální billboard v pražských Kunraticích | foto: Metro.cz

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

  11:11
Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí úředníci, ale i někteří zákazníci reklamní agentury Eurobillboard z Českých Budějovic, která stojany Edge Reality, s. r. o., využívá.

„Měli jsme se společností uzavřenou dlouhodobou smlouvu, před několika týdny jsme dali výpověď – bylo zjištěno, že ne všechny plochy jsou umístěny legálně,“ napsal deníku Metro Petr Vohralík z českobudějovické firmy Tomket. 

Položili jsme několik dotazů i Eurobillboardu. Firma spravuje stovky billboardů po Česku, až na výjimky prý žádné ale nevlastní. „Naše společnost tudíž nemá a ani nemůže mít z této pozice jakékoliv povolení – není totiž ani na co,“ napsal Oliver Fischer, jednatel společnosti Eurobillboard Group. 

Na dotaz, jestli si ověřuje, zda jsou stojany pro jejich reklamní zákazníky legální, už pan Fischer neodpověděl. Na dva stojany, které vyrostly v pražských Kunraticích u frekventované Kunratické spojky, jsme se zeptali na tamní radnici. „Jedná se o zcela nelegální reklamu bez souhlasu vlastníků pozemku, bez povolení silničního správního úřadu, bez stavebního povolení a zcela v rozporu s podobnými zařízeními,“ vysvětlil deníku Metro Martin Kubát, referent dopravy Úřadu městské části Praha-Kunratice. 

Vymáhat po likvidaci škody po majitelích těchto černých staveb je podle radnice obtížné, prakticky k tomu není příležitost. „Co si vezmete na bílém koni? Teoreticky bychom mohli výdaje za likvidaci účtovat Praze 4, čtyřka zase onomu bílému koni,“ konstatuje Martin Kubát z kunratického místního úřadu. 

Podle našich informací má likvidace nelegálních stojanů z konce minulého týdne další vývoj, rádi budeme čtenáře Metra o pokračování kauzy informovat.

Firmy téměř ze sklepa

  • S dohledáním skutečného majitele reklamních zařízení u Kunratické spojky v Praze - Edge Reality, s. r. o., by měla zcela jistě problém i Kriminálka Anděl, i když sídlí, stejně jako zmíněná firma, v Praze 5.
  • Edge najdete v Holečkově ulici 49. Na zvoncích je upozornění, že „seznam firem s aktivním sídlem na této adrese je umístěný v okně v levé části fasády“.
  • Okno je ve skutečnosti jen okénkem na dvířkách vedoucích do sklepních prostor domu. Na dvou listech A4 jsme napočítali 583 společností. Edge Reality, s. r. o., figuruje ve druhém sloupci přibližně v polovině.

Komentáře

Hlavní zprávy

Požitek ze skateboardingu je nádherná věc, říká trenér Martin Hořák

vydáno 28. září 2021  17:54

Jednatřicetiletý trenér skateboardingu Martin Hořák má na ruce vytetovaný nápis Skate is My Life. Tomuto sportu se věnuje už dvaadvacet let i jako aktivní...  celý článek

Opravdu nám scházejí všechny stavby, které jsme bourali? A ještě zbouráme?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. září 2021  16:05

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Český unikát. Podívejte se přímo do kladenských věžáků

vydáno 27. září 2021  5:06

Přijeďte na vlastní kůži zažít, že Kladno není jen kolébkou hokejových nadějí, ale nabízí mnohem víc.  celý článek

Autobusoví šotoušové měli svátek. V Letňanech se konala přehlídka

vydáno 27. září 2021  4:47

Čtvrtý ročník Autobusového dne PID potěšil v sobotu v Praze všechny milovníky veřejné dopravy. Na autobusovém terminálu u stanice metra Letňany se konala...  celý článek

Vaše fotky z Prahy