metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Na český stavební trh vstupuje rakouský hráč, který lidem ušetří za energie

  9:00
Přední evropský výrobce kvalitní tepelné a zvukové izolace, společnost Austrotherm GmbH, vstupuje na český trh se stavebními materiály. Značka, která od roku 1953 pomáhá svými výrobky šetřit lidem energie, koupila tuzemského výrobce izolačních materiálů DCD IDEAL. Rakouská skupina Austrotherm tak získala výrobní závody v obci Dynín na Českobudějovicku a ve Slavětíně u Litovle na Olomoucku. Vstup koncernu na český trh znamená především nové investice do výrobních technologií, zaměstnanců, logistiky a nabídku produktového portfolia, které v tuzemsku dosud nebylo.

"Získáním DCD IDEAL obsazujeme poslední dosud neobsazenou lokalitu na našich hlavních trzích střední a východní Evropy, čímž posilujeme pozici značky Austrotherm na evropském trhu. Jak DCD IDEAL, tak Austrotherm jsou úspěšné rodinné firmy, které jsou velmi dobře kompatibilní, pokud jde o jejich firemní kulturu,“ komentuje akvizici generální manažer skupiny Austrotherm Klaus Haberfellner, podle kterého tak skupina pokračuje v investicích do výrobní a distribuční sítě svých klíčových produktů z expandovaného polystyrenu a extrudovaného polystyrenu.

Austrotherm se od své konkurence odlišuje šíří produktového portfolia a vysokou kvalitou. Opírá se o sedmdesátiletou zkušenost, vlastní propracovaný výzkum a vývoj inovací a dodržování vysoce nastavených standardů v oblasti jakosti a ochrany životního prostředí. "Zákazník tak může mít pro svůj záměr snížení energetické náročnosti prvotřídní a bezpečné izolační materiály od výrobce, který sám svými inovacemi přispívá k lepšímu životnímu prostředí,“ doplňuje český jednatel společnosti Martin Trešl.

Společnost je mimo jiné držitelem certifikátu, který Rakousko už 30 let uděluje výrobkům obzvláště šetrným k životnímu prostředí. "Každé čtyři roky jsou v rámci certifikace testovány výrobky i z pohledu životního cyklu. Berou se v úvahu dopady na životní prostředí během výroby, používání a likvidace. Zkoumá se i spotřeba surovin, energie, toxicita složek, emise, odpadní voda, hluk, odpad a recyklovatelnost, jakož i balení, distribuce a doprava,“ popisuje Martin Trešl a dodává, že Austrotherm si pro zbytek dekády vytyčil vysoce ambiciózní cíle ve snížení své uhlíkové stopy o celých 30 procent.

Skupina Austrotherm je součástí rakouského koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), který sdružuje více významných značek z odvětví výroby stavebních materiálů a stavební chemie (Baumit, Murexin a další). Do skupiny patří více než 100 firem, zastoupených ve 20 zemích. Jedná se o jednu z největších zcela soukromých skupin vyrábějících stavební materiál v Evropě. Samotný Austrotherm disponuje 26 lokalitami pro výrobu izolačních materiálů ve 12 zemích. Společnost má ústředí v rakouském Wopfingu a výrobní závody v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, České republice, Srbsku, Slovensku, Turecku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku a Chorvatsku.

FOTO: http://bit.ly/AustrothermCZ

Hlavní zprávy

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek