metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Pátek, 18. října 2019. Svátek má Lukáš.
Hurvínek
Větší foto
Hurvínek | foto: KCZ

Na den dopravy vyrazí i Hurvínek s Brejlovcem

11. října 2019  11:13 Filip Jaroševský Metro.cz
Poslední letošní Den PID se odehraje v středočeských Strančicích, na trati Praha–Benešov.

Slavnostních dnů Pražské integrované dopravy (PID) se v hlavním městě a jeho okolí koná každoročně hned několik. Už tuto sobotu však proběhne na vlakovém nádraží ve středočeských Strančicích další a zároveň poslední letošní ročník.

„Kromě tradičních zvláštních jízd vlaků nebo historických autobusů do okolí Strančic čekají od 10 do 17 hodin na návštěvníky komentované prohlídky Velkopopovického pivovaru, Památníku Josefa Lady v Hrusicích nebo hvězdárny astronomického ústavu v Ondřejově,“ láká pražský organizátor dopravy Ropid, který akci pořádá.

Cestující budou mít možnost svézt se například soupravou s lokomotivou 754.044 Brejlovec a historickými patrovými vozy, motorovým vozem Hurvínkem, ale i pantografovou jednotkou řady 451. „Tato souprava přijede do Prahy o den dříve ze Šumperka a zájemcům nabídne jedinečnou možnost svezení po hlavním železničním koridoru,“ dodává mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Podle jízdního řádu, který je dostupný na webu Ropidu, bude v rámci akce jezdit na trase Praha hlavní nádraží – Strančice oblíbená elektrická jednotka řady 451 Žabotlam. Prezentační jízdy čekají také vlakové soupravy tažené lokomotivou řady 140 Bobina společnosti Arriva. Pravděpodobně nejpohodlnější a nejstylovější cestu budou do Strančic mít ti, kteří sem vyrazí Hurvínkem v 8.57 z Nádraží Praha-Vršovice. Ten odtud bude během dne pendlovat po vlečce do zmiňovaného pivovaru. Celkem je mezi Strančicemi a Velkými Popovicemi připraveno pět jízd tam a zpět.

„Poslední vlak, který odjede z pivovaru v 17 hodin, bude pak ze Strančic pokračovat až do Prahy-Vršovic. Jednosměrná jízdenka z Vršovic do Strančic nebo naopak bude stát 70 korun, jízdné v úseku ze Strančic do Velkých Popovic vyjde na 40 korun za osobu jedním směrem. Počet míst na jednotlivé jízdy je omezen, jízdní doklady do Velkých Popovic budou v prodeji v pokladně ve Strančicích,“ doplňuje dále Pošta. 

Komentáře

Hlavní zprávy

V Kolodějích se osvědčily takzvané špačníky, v Karlíně „bouda na špačka“

Špačníky jsou v Kolodějích umístěny u miniknihovny a „Pražských židlí". PRAHA -...
vydáno 18. října 2019  15:50

Odhozené nedopalky v trávě, na chodnících i v záhonech kolem stromů nejsou v hlavním městě ničím neobvyklým. Někteří Pražané by neukázněné kuřáky rádi...  celý článek

Vyšší cena cigaret a alkoholu může posílit šedou ekonomiku

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 18. října 2019  9:59

Nový daňový balíček má nalít další miliardy do státní kasy. Vydělat mohou i podvodníci.  celý článek

Deskové hry zažívají comeback. Off-line hraní láká stále více lidí

Festival Deskohraní
vydáno 18. října 2019  5:34

Festival, kavárna, knihovna. Možností okusit kouzlo deskovek je mnoho.  celý článek

Skoro padesát odtahů za den. Strážníci museli přitvrdit

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  15:09

„Pozor! Od úterka jsme zpřísnili dohled v modrých zónách placeného stání, který se projeví zvýšeným počtem odtahů.“ S tímto varováním přišli začátkem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám