metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Rozbitý schod na Náměstí Republiky | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Na děravé schody vás nově upozorní barva

  5:55
Na Náměstí Republiky nezakopněte. Rychlá řešení provizorních oprav odkoukal dopravní podnik od silničářů.

U výstupu z metra ve stanici Náměstí Republiky směrem k Masarykovu nádraží není v posledních měsících pro cestující právě nejkomfortněji. Dělníci tu opravují místní veřejné záchodky i okolí eskalátorů, při uzavření druhého výstupu z metra, směrem k nákupnímu centru tudy proudí dvakrát více cestujících než obvykle.

Dopravní podnik se však podle některých cestujících v těchto dnech opět překonal. Při provizorní opravě rozbitého schodu na jednom z místních schodišť našel nový způsob, jak cestující varovat před překážkou. Chybějící kus dláždění zde pracovníci jednoduše nastříkali barevným fosforeskujícím sprejem.

„Po rychlých řešeních v podobě barevných kbelíků či pohozených hadrů na zachycení protékající vody do metra je to další vtipnost, se kterou přišli. Nějaká zábrana, a především rychlá oprava by jistě posloužily lépe,“ kroutil ve čtvrtek hlavou jeden z cestujících, když si na schodech málem zvrtl kotník. Dopravní podnik dal poté, co se o provizorní opravu začal zajímat deník Metro, schod opět do pořádku. Podle jeho mluvčí Anety Řehkové se tak stalo během pátku.

Dopravce sprejovou metodu nepoužil poprvé. „Protože opravu není leckdy možno provést okamžitě po zjištění závady, slouží označení sprejem jako dočasná výstraha cestujícím,“ vysvětluje Řehková, podle které si nápad dopravce půjčil od silničářů. „Podobné provizorium lze spatřit i na českých vozovkách,“ dodává Řehková.

V okolí Masarykova nádraží není o podobné bizarnosti v posledních měsících nouze. Cedule s nápisem „Pozor!!! Nebezpečí zakopnutí!!!“ varovala v budově vlakového nádraží cestující již loni. Tehdy šlo ale jen o dvoucentimetrový schod, který vznikl při opravách dlažby v nádražní hale. Kvůli zúženému hlavnímu vchodu z budovy zde také pravidelně vznikala tlačenice, kvůli níž řadě lidí ujížděly navazující tramvajové spoje.

Náměstí Republiky

  • Práce na opravě eskalátorů skončí na začátku září. Denně tudy projde kolem 53 tisíc cestujících.
  • Výstup se zde uzavřel začátkem roku. Devět měsíců tady dělníci pracují na výměně trojice vysloužilých pohyblivých schodů. Jsou tu také průsaky. Cestující musí do doby dokončení této stavby používat vstup od Masarykova nádraží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek