metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Rozbitý schod na Náměstí Republiky
Větší foto
Rozbitý schod na Náměstí Republiky | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Na děravé schody vás nově upozorní barva

21. května 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Na Náměstí Republiky nezakopněte. Rychlá řešení provizorních oprav odkoukal dopravní podnik od silničářů.

U výstupu z metra ve stanici Náměstí Republiky směrem k Masarykovu nádraží není v posledních měsících pro cestující právě nejkomfortněji. Dělníci tu opravují místní veřejné záchodky i okolí eskalátorů, při uzavření druhého výstupu z metra, směrem k nákupnímu centru tudy proudí dvakrát více cestujících než obvykle.

Dopravní podnik se však podle některých cestujících v těchto dnech opět překonal. Při provizorní opravě rozbitého schodu na jednom z místních schodišť našel nový způsob, jak cestující varovat před překážkou. Chybějící kus dláždění zde pracovníci jednoduše nastříkali barevným fosforeskujícím sprejem.

„Po rychlých řešeních v podobě barevných kbelíků či pohozených hadrů na zachycení protékající vody do metra je to další vtipnost, se kterou přišli. Nějaká zábrana, a především rychlá oprava by jistě posloužily lépe,“ kroutil ve čtvrtek hlavou jeden z cestujících, když si na schodech málem zvrtl kotník. Dopravní podnik dal poté, co se o provizorní opravu začal zajímat deník Metro, schod opět do pořádku. Podle jeho mluvčí Anety Řehkové se tak stalo během pátku.

Dopravce sprejovou metodu nepoužil poprvé. „Protože opravu není leckdy možno provést okamžitě po zjištění závady, slouží označení sprejem jako dočasná výstraha cestujícím,“ vysvětluje Řehková, podle které si nápad dopravce půjčil od silničářů. „Podobné provizorium lze spatřit i na českých vozovkách,“ dodává Řehková.

V okolí Masarykova nádraží není o podobné bizarnosti v posledních měsících nouze. Cedule s nápisem „Pozor!!! Nebezpečí zakopnutí!!!“ varovala v budově vlakového nádraží cestující již loni. Tehdy šlo ale jen o dvoucentimetrový schod, který vznikl při opravách dlažby v nádražní hale. Kvůli zúženému hlavnímu vchodu z budovy zde také pravidelně vznikala tlačenice, kvůli níž řadě lidí ujížděly navazující tramvajové spoje.

Náměstí Republiky

  • Práce na opravě eskalátorů skončí na začátku září. Denně tudy projde kolem 53 tisíc cestujících.
  • Výstup se zde uzavřel začátkem roku. Devět měsíců tady dělníci pracují na výměně trojice vysloužilých pohyblivých schodů. Jsou tu také průsaky. Cestující musí do doby dokončení této stavby používat vstup od Masarykova nádraží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nepopírám, že být ženou ve světě rock´n´rollu má někdy své výhody, říká Morella z Gaia Mesiah

Gaia Mesiah
vydáno 18. února 2019  14:20

Po dlouhých jedenácti letech se na hudební scénu vrací crossoverová kapela Gaia Mesiah. Zítra v Praze pokřtí své nové album Excellent Mistake. „Tahle...  celý článek

Placení kartou v příměstských autobusech vázne

Zdánlivě snadné
vydáno 18. února 2019  12:28

Už několik měsíců mohou lidé platit jízdné u řidiče ve vybraných příměstských autobusech Pražské integrované dopravy platební kartou. Podle pražského...  celý článek

Vyhřívané lanovky i rolby, které řídí satelit. Špindl udělal mílový krok

Šestisedačková lanovka má i vyhřívání.
vydáno 18. února 2019  9:19

Tam, kde v Krkonoších končí vodní nádrž Labská a začíná Špindlerův Mlýn, stávala ještě v devadesátých letech u ­parkoviště bouda s obrovskými kamny....  celý článek

Konec Tlusté koaly. Poslední pivo tu padne tento týden

Filip Jaroševský (vpravo) se loučí se „svým“ podnikem.
vydáno 18. února 2019  6:57

Redaktor deníku Metro naposledy poseděl v pubu v Senovážné ulici.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám