metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Pátek, 17. září 2021. Svátek má Naděžda.

Dalších 5 fotografií v galerii
Během Ratolest festu je přívoz mezi náplavky Rašínova a Hořejšího nábřeží zdarma. | foto: Ratolest fest

Na děti čeká cesta kolem světa, hry na náplavce i divoká přestřelka. Den dětí je tu.

  10:01
Víkend je v Praze plný akcí pro děti. Soutěže, divadelní představení, ukázky netradičních sportů nebo třeba výstava hasičské techniky jsou přichystány po celé metropoli. Zábavný program si připravila zoo, muzeum, Petřínská rozhledna, Rašínova náplavka, Hořejšího nábřeží, Žluté lázně i Výstaviště. Deník Metro vybral ty nejlákavější akce.

Mezinárodní den dětí se slaví 1. června, letos toto datum připadlo na pondělí, ale slavit se bude hlavně o víkendu. Třeba v pražské zoo se v neděli koná výprava kolem světa. Děti budou v různých destinacích plnit úkoly s vidinou výhry zajímavých cen včetně celoroční vstupenky do zoo. Na cestu kolem světa se mohou vydat i zítra v oboře Hvězda. Den plný her a zábavy tu začíná v 10 hodin.

Během Ratolest festu jsou připraveny i ukázky netradičních sportů.

Během Ratolest festu jsou připraveny i ukázky netradičních sportů.

Během dne dětí si ratolesti i zasportují.

Během dne dětí si ratolesti i zasportují.

Zábava z trochu jiného soudku čeká na ty nejmenší na náplavce na Rašínově a Hořejším nábřeží. „Během soboty nabídneme rodinám netradiční program. Osobně se těším třeba na ragby pro nejmenší v podání RC Tatra Smíchov, na loutkové představení k novému českému filmu Malý pán nebo na vodní program v režii jachtařů a veslařů,“ láká na náplavky pořadatel akce Luděk Valchář.

Tvořivé děti zve do svých prostor pro změnu Muzeum hlavního města Prahy. Malí šikulové se mohou zítra těšit na dílny, které nabídnou workshopy pletení z gumiček či korálkování. V muzeu nebude chybět ani malování na obličej. U Petřínské rozhledny se dětský den koná v neděli. Pro návštěvníky je připravena soutěž s tématikou pražských věží.

Ratolest fest nabídne i ukázku hasičské techniky.

Ratolest fest nabídne i ukázku hasičské techniky.

Rašínovo nábřeží bude plné dětí.

Rašínovo nábřeží bude plné dětí.

Milovníky Divokého západu potěší zase ve Žlutých lázních. „Děti navštíví jednotlivá indiánská stanoviště, kde budou plnit úkoly a za ně dostanou razítka. Vyzkouší si tak třeba lukostřelbu, hru indiánů – lakros, hod podkovou a prohlédnou si zbraně kovbojů. Každý, kdo odevzdá vyplněnou kartu indiánovi nebo kovbojovi, získá odměnu,“ zve na nedělní hrátky Libuše Klinková, manažerka programů pro děti. Zkrátka zítra nepřijdou ani železniční nadšenci. Pro ně si program připravilo branické nádraží. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy historického motorového vozu Hurvínek, na projížďku na šlapací drezíně či výstavu lokomotiv Českých drah a hasičské techniky.

S hasiči se o víkendu můžete potkat hned na několika místech. Ukázky zásahů či prohlídku hasičských vozů chystá na svém hřišti v sobotu například Sbor dobrovolných hasičů Praha-Lipence. Svůj stánek mají hasiči přichystaný i v neděli na holešovickém Výstavišti. Zde čeká děti lákadel hned několik. Od 13 hodin je přichystán pro návštěvníky bohatý program plný sportu a kultury. Na pódiu se představí účinkující z tanečních, divadelních a sportovních organizací. Událostí dne bude koncert Jaroslava Uhlíře. Součástí akce je i gastronomická zóna a autogramiáda účinkujících z muzikálu Popelka na ledě.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 16. září 2021  21:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Covidu navzdory! Během pandemie v Česku vzniklo třicet pět minipivovarů

vydáno 16. září 2021  14:12

Trend domácího popíjení se stále drží. Zákazníci se do hospod vrací pomalu. Festival na Pražském hradě má připomenout, že minipivovary žijí a mají co...  celý článek

Češi si podzimní dovolenou chtějí užít doma

vydáno 16. září 2021  11:55

Jižní Čechy nebo jih Moravy. Tyto regiony jsou největšími taháky letošního podzimu. Právě sem většina Čechů, kteří zůstanou doma, zamíří. Vyplývá to z...  celý článek

Stinné stránky motorismu lze zmírnit. Zapojit se můžete i vy, a navíc vás to bude bavit

vydáno 16. září 2021  5:51

Automobily se staly neodmyslitelnou součástí našeho života. Kdo by se dobrovolně vzdal výhod v podobě praktičnosti, pohodlí, svobody, takřka neomezených...  celý článek

Vaše fotky z Prahy