metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Sobota, 19. září 2020. Svátek má Zita.
Připomínka popravy Milady Horákové
Další 1 fotografie v galerii
Připomínka popravy Milady Horákové | foto: Metro.cz

Na domy se vrátila obří plachta. Horáková „kryje“ ilegální reklamu

12. srpna 2020  10:01 Marek Peška Metro.cz
Připomíná to zákopovou válku. Na jedné straně je Praha a soudy, na druhé majitel domů u Nuselského mostu a provozovatel reklam na nich. Kauza nelegálních reklamních ploch pokračuje. Domy, které jsou v památkové rezervaci, včera opět překryla obří plachta. Ta připomíná výročí popravy Milady Horákové.

„Špatná zpráva je, že tato plachta není reklama, a tudíž se na ni náš předpis o regulaci reklamy nevztahuje,“ uvedla Kristýna Drápalová, která se na magistrátu věnuje boji proti vizuálnímu smogu. „Odsuzuji zneužití odkazu Milady Horákové v reklamní válce proti městu. Všichni asi tušíme, kdo má tyto naschvály na svědomí. Autoři původní kampaně to nejsou,“ napsal na svém Twitteru primátor Zdeněk Hřib.

Deník Metro oslovil agentury, které na různých místech v Praze vyvěšovaly bannery před červnovým výročím popravy Horákové. „Iniciativa Milada 70: Zavražděna komunisty nezajistila, neiniciovala ani nebyla informována o záměru vyvěšení tohoto banneru,“ uvedl Marek Vocel z agentury MPV. To potvrdil i Jáchym Klimko, zástupce další agentury DOX Centre for Contemporary Art. „Využíváme pouze legální plochy, které nevytváří vizuální smog,“ řekl Klimko. Deník Metro vznesl i dotaz k agentuře, která zajišťuje další nelegální plochu na jednom z domů u Nuselského mostu – obří LED obrazovku. Do uzávěrky toho vydání neodpověděla.

Která firma billboard s Horákovou instalovala, se zatím neví. Problém je totiž v tom, že si na stránkách Dekomunizace.cz může kdokoli podklady pro výrobu těchto bannerů stáhnout.

Zatím neznámá firma šla stejným směrem jako ty, které se před časem bránily odstranění billboardů u dálnic – jejich překrytím českými vlajkami.

Problém s nelegální reklamní plochou dvou domů u mostu se táhne několik let. V březnu soud rozhodl o tom, že plachta má zmizet. To ale její provozovatelé až do začátku srpna ignorovali. Na popud města a občanských iniciativ svůj billboard na ilegální ploše inzerující firma Samsung odstranila. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Biblická hora i klády přes močály daly jména „druhým“ městům

Vlakem na výlet: Klatovy
vydáno 19. září 2020  12:17

„Co si v Praze vyprávíme o Brně? Vůbec nic!“ Starý vtip ukazuje, že „věčně druhá“ města to nemají jednoduché. A platí to i v jednotlivých krajích. Víte...  celý článek

Pomalá jízda některé řidiče rozčiluje. Na nepřiměřené reakce cílí nová kampaň

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2020  5:27

Nevyrazili jste na křižovatce na zelenou do půl sekundy? Šance, že na vás někdo zatroubí, je v Česku velká.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Seriál #martyisdead dostane pokračování

Seriál #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní... Strážce streamu
vydáno 18. září 2020  16:45

Český webový seriál #martyisdead, který v loňském roce uvedla tuzemská internetová televize Mall.tv, se dočká pokračování. Po kyberšikaně má být jeho...  celý článek

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť...
vydáno 18. září 2020  13:28

Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám