metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Neděle, 28. listopadu 2021. Svátek má René.

Další 1 fotografie v galerii
Připomínka popravy Milady Horákové | foto: Metro.cz

Na domy se vrátila obří plachta. Horáková „kryje“ ilegální reklamu

  10:01
Připomíná to zákopovou válku. Na jedné straně je Praha a soudy, na druhé majitel domů u Nuselského mostu a provozovatel reklam na nich. Kauza nelegálních reklamních ploch pokračuje. Domy, které jsou v památkové rezervaci, včera opět překryla obří plachta. Ta připomíná výročí popravy Milady Horákové.

„Špatná zpráva je, že tato plachta není reklama, a tudíž se na ni náš předpis o regulaci reklamy nevztahuje,“ uvedla Kristýna Drápalová, která se na magistrátu věnuje boji proti vizuálnímu smogu. „Odsuzuji zneužití odkazu Milady Horákové v reklamní válce proti městu. Všichni asi tušíme, kdo má tyto naschvály na svědomí. Autoři původní kampaně to nejsou,“ napsal na svém Twitteru primátor Zdeněk Hřib.

Deník Metro oslovil agentury, které na různých místech v Praze vyvěšovaly bannery před červnovým výročím popravy Horákové. „Iniciativa Milada 70: Zavražděna komunisty nezajistila, neiniciovala ani nebyla informována o záměru vyvěšení tohoto banneru,“ uvedl Marek Vocel z agentury MPV. To potvrdil i Jáchym Klimko, zástupce další agentury DOX Centre for Contemporary Art. „Využíváme pouze legální plochy, které nevytváří vizuální smog,“ řekl Klimko. Deník Metro vznesl i dotaz k agentuře, která zajišťuje další nelegální plochu na jednom z domů u Nuselského mostu – obří LED obrazovku. Do uzávěrky toho vydání neodpověděla.

Která firma billboard s Horákovou instalovala, se zatím neví. Problém je totiž v tom, že si na stránkách Dekomunizace.cz může kdokoli podklady pro výrobu těchto bannerů stáhnout.

Zatím neznámá firma šla stejným směrem jako ty, které se před časem bránily odstranění billboardů u dálnic – jejich překrytím českými vlajkami.

Problém s nelegální reklamní plochou dvou domů u mostu se táhne několik let. V březnu soud rozhodl o tom, že plachta má zmizet. To ale její provozovatelé až do začátku srpna ignorovali. Na popud města a občanských iniciativ svůj billboard na ilegální ploše inzerující firma Samsung odstranila. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Většinu bytů kupujeme pro sebe. Virus mění trh“

vydáno 27. listopadu 2021  7:26

Činnost developerské firmy Sekyra Group sahá daleko za hranice hlavního města. U budoucí pražské čtvrti Smíchov City v páté městské části stavějí a budou...  celý článek

MasterChef je opět u konce. Nenáviděnou Pavlínu nahradila Slovenka Besky a Tymiaan

Strážce streamu
vydáno 26. listopadu 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Kulinářská show MasterChef Česko, která se v tuzemsku těší nemalé oblibě, dospěla tento týden opět ke svému konci. Vítězkou se stala šestadvacetiletá...  celý článek

Komerční sdělení

Nový MateBook, smartwatch a sluchátka od Huawei

vydáno 26. listopadu 2021  13:26

Na český trh přicházejí v těchto dnech novinky od společnosti Huawei. Jde o notebook MateBook 14s, hodinky Watch GT 3, sluchátka FreeBuds Lipstick, herní...  celý článek

Známý poutník vydává knihu o Česku. Jaké to je cestovat nyní? Návrat do historie

vydáno 26. listopadu 2021  5:05

Prázdniny v Česku, tak se jmenuje nejnovější spisovatelský počin cestovatele Ladislava Zibury. Nebyl by to on, aby i tady neprojevil svou schopnost...  celý článek

Vaše fotky z Prahy