metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Neděle 26. března 2023. Svátek má Emanuel
Hazard (ilustrační foto) | foto: freeimages

Na dvanáctce radní povolili hazard. Proti vůli starostky Rázkové

  13:56
Jako na houpačce. Zastupitelstvo Prahy 12 v předchozím období vyhlásilo nulovou toleranci hazardu. Tu ale radní při pondělním jednání zrušili a navrhli sedm nových heren. Starostka Daniela Rázková tvrdí, že je to dílo koalice ČSSD a ANO.

Radní v Modřanech odsouhlasili konec zákazu hazardu. Navrhli sedm nových heren, jejichž existenci chtějí posvětit vyhláškou hlavního města, která hazard reguluje.

Změnu v přístupu městské části k hernám prosadily v devítičlenné radě šesti hlasy ANO a ČSSD. Změna pro Prahu 12 s ní nesouhlasí. Podle Rázkové je pondělní usnesení rady v rozporu s dřívějším rozhodnutím zastupitelstva městské částí. „Máme podezření, že tento postup je nezákonný,“ uvedla starostka.

Ti, co vyhlášku dodržovali, mají smůlu

Většina provozovatelů heren, které nyní rada schválila, rozhodnutí Prahy 12 o nulové toleranci hazardu podle Rázkové dříve nerespektovala, teď bude jejich činnost legalizovaná. „Ostatní provozovatelé, kteří by chtěli mít herny na území městské části, ale zákaz dodržovali, neměli možnost se na seznam dostat,“ uvedla starostka.

„Důvodem k tomuto kroku byla faktická nefunkčnost nulové tolerance, kdy postupně utlumovaný legální provoz byl průběžně nahrazován ilegálními černými hernami, ze kterých nemá městská část žádné příjmy,“ uvádí se ve zprávě městské části. Zároveň nechce přijít o pět milionů korun, které ročně z výnosů z hazardu dostane.

Nulovou toleranci hazardu zavedla Praha 12 před čtyřmi lety. Ve vedení radnice tehdy seděli zástupci ČSSD, Změny pro Prahu 12 a Věcí veřejných, kterou podporovala KSČM. V opozici zůstala do té doby vládnoucí ODS a dále TOP 09.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek

Praha bez zahraničních turistů a jejich peněz. Potřebujeme je ale opravdu všechny?

PRAHA? AHA!
vydáno 26. března 2023  12:19

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Velikonoce se blíží. Kam vyrazit? Třeba za Ježíšem na oslíku

vydáno 26. března 2023  9:01

Na trzích na Staroměstském náměstí v Praze bude největší zajíc v Česku.  celý článek

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek