metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 22 °C

Úterý, 20. srpna 2019. Svátek má Bernard.
Nádrž Džbán.
Nádrž Džbán. | foto: Roman Kubarič

Na Džbáně bude veselo. Vrátí se sem kulturní akce, říká starosta

9. května 2015  11:12 ČTK
Areál kolem přírodního koupaliště Džbán u Divoké Šárky by mohl znovu sloužit pro kulturní a volnočasové aktivity. Informoval o tom starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Radnice by chtěla Džbán provozovat, podmínkou ale je, aby jej magistrát koupil od majitele, nebo aby s vlastníkem vyjednal směnu za jiné pozemky.

Na Džbán by se tak mohla přesunout část akcí pořádaných na Ladronce. „Ladronka je už nyní velice vytížená, každý víkend se tu konají akce a místní lidé jsou z toho unavení,“ řekl starosta.

Přesun akcí ke Džbánu by prý byl optimálním řešením. „Džbán totiž historicky sloužil pro koncerty, srazy a jiné akce,“ řekl Kolář. Podle radního Jaromíra Vaculíka Praha 6 na koupi pozemků nemá peníze. „Cestou je podle mě směna, tu ale může uskutečnit pouze magistrát,“ řekl.

U Džbánu nové byty nevzniknou

Majitel areálu, společnosti Molepo, v lokalitě plánoval bytovou výstavbu. Projekt ale narazil na nesouhlas místních a Prahy 6. Vlastníkovi se navíc nepodařilo prosadit změnu územního plánu, která by výstavbu umožnila. Magistrát proto nedávno oznámil, že bude o získání pozemků usilovat.

Molepo získalo pozemky od někdejšího podniku Pražská kanalizace a vodní toky. Na břehu, který slouží jako koupaliště, chtěl developer postavit bytové domy. Přestavba se měla dotknout chátrající budovy, kde plánoval vytvořit místo pro bydlení. Místo parkoviště nedaleko kempu měly vyrůst výškové budovy s výhledem na Prahu a do údolí Divoké Šárky. Projekt počítal s novým krytým i venkovním sportovištěm. Území okolo nádrže, které je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí, ale chrání stavební uzávěra. Podle nynější podoby územního plánu lokalita slouží výhradně odpočinku a rekreaci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kolečko: Režírování bylo, jako když řídíte kajak a nejste Hilgertová

Scenárista a režisér Petr Kolečko s herečkami Petrou Hřebíčkovou a Denisou...
vydáno 19. srpna 2019  15:33

Proslavil se jako scenárista. Na konci srpna ale vstoupí do kin komedie Přes prsty, pod kterou je Petr Kolečko podepsán také jako režisér. V rozhovoru pro...  celý článek

Ceny pozemků rostou, výměra pro jeden domek se zmenšuje

Pozemek v okolí Mladé Boleslavi hledala rodina čtyři roky. Oblíbenou lokalitu...
vydáno 19. srpna 2019  10:22

Ubírání obytné plochy se netýká jenom bytů. Lidem stačí stále menší pozemky i pro rodinný dům.  celý článek

Musel jsem takříkajíc objevit domov skrze pobyty v zahraničí, říká umělec

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U...
vydáno 18. srpna 2019  6:06

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U Betlémské kaple. Rozpovídal se i o netradiční technice a materiálech.  celý článek

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám