metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 3 fotografie v galerii
Den klaunů v Brně | foto: DBPMetro.cz

Na Jakubáku rozkvete klaunovník

  16:33
Velikonoce odsunuly oslavu letošního Dne klaunů z prvního apríla až na 4. dubna, i tak se ale diváci a kolemjdoucí mohou na Jakubském náměstí těšit na happening plný zábavy.

„Slaví se Den matek či otců, Den Země, svůj svátek mají učitelé i smích či úsměv. Tak jsme se již před čtyřmi lety rozhodli zasvětit jeden den v roce i klaunům,“ připomíná historii akce ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Ve středu 4. dubna úderem šestnácté hodiny zahájí program na Jakubském náměstí valašský král a nejslavnější český klaun Bolek Polívka. Pod rozkvetlým klaunovníkem si každý může vyzkoušet chůzi na chůdách, zhlédnout brněnskou zkoušku kapely The Roling Stones a užít si slet klaunů.

Pro děti pořadatelé připravili oblíbené malovaní na obličej. „Naší snahou je pobavit lidi procházející městem a vytrhnout je z všednodenního shonu. Den klaunů je příležitostí pro všechny, kteří se chtějí smát a snesou i vtipy na vlastní účet,“ doplňuje Chalupský.

Ve foyer Divadla Bolka Polívky se odehraje vernisáž výstavy malíře Petra Válka. Na jevišti divadla pak program Dne klaunů vyvrcholí dalším vydáním Re-kabaretu, představením, jež autoři popisují jako prudce zábavný, drze společenský a nekompromisně satirický pravidelný občasník.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek