metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 28 °C

Pondělí, 22. července 2019. Svátek má Magdaléna.
Oprav se dočkají můstky na Jižní spojce ve směru z centra.
Větší foto
Oprav se dočkají můstky na Jižní spojce ve směru z centra. | foto: TSK

Na Jižní spojce opraví mosty

15. května 2019  12:57 Filip Jaroševský Metro.cz
Technická správa komunikací provede údržbu hned dvojice můstků nad Rabakovskou ulicí ve směru z centra.

Pražští řidiči, kteří jezdí do práce po Jižní spojce, musí v těchto dnech vyrážet o nějakou tu minutu dřív. V úseku ulic Michelská a Na Strži tu totiž pracovníci Technické správy komunikací budují protihlukovou stěnu a řidiči tu tak musí denně překonávat zúžení. Tento pátek se však dělníci chystají pustit ještě do další, neméně důležité práce.

Podle mluvčí správy komunikací Barbory Liškové se zde pustí do údržby mostů X620 a X621 nad Rabakovskou ulicí. Jedná se o komunikaci Jižní spojka ve směru z centra.

TSK opravuje Štěrboholskou spojku i Strakonickou

  • Technická správa komunikací zajišťuje opravy hned v několika pražských ulicích. V některých stojí řidiči denně dlouhé minuty v kolonách. 
  • Zaregistrováním do služby budete mít vždy informace z vybrané oblasti ve vaší e-mailové schránce. Kdykoli později můžete přidávat či ubírat další informační zdroje přesně podle vašich zájmů. Služba nabízí upozornění na blížící se čištění komunikací, zasílání stavu obsazenosti na území Prahy i zasílání novinek. Více na info.tsk-praha.cz.
  • Abyste byli jako řidiči vždy předem informováni o kolonách, je možné si nainstalovat službu TSK-INFO.
  • V současné době správa opravuje či se opravovat chystá hned několik víceproudových komunikací, jakými jsou například Štěrboholská spojka, Jižní spojka či Strakonická ulice. 

„Na těchto mostech bude provedeno ztužování žeber ve vozovce u mostních závěrů, a to pomocí betonu a pryskyřice. Nejprve dojde k opravě v levé části vozovky a poté v pravé části vozovky, obě ve směru z centra. Doprava bude vedena vždy ve dvou zúžených pruzích dva a půl a tři metry. Práce proběhnou ve dvou etapách, kdy první etapa je v termínu od pátku 17. května do neděle 19. května v levé části vozovky a druhá etapa je pak v termínu od pátku 24. května do neděle 26. května,“ říká Lišková.

V pondělí se dělníci z pověření správy komunikací pustili také do prací na nové dešťové kanalizaci a následných oprav vozovky v Cafourkově ulici v Praze 8. V rámci koordinace s dalšími stavbami v okolí je oprava opět rozdělena na dvě etapy. První etapa už je v běhu a potrvá až do 28. června. V tomto termínu se uzavře úsek ulic U Skalky a Cafourkova (za křižovatkou s ulicí Dolákova včetně křižovatky). Objízdná trasa je vedena přes ulici Dolákova, Kusého a Na Bendovce. „Následně od 2. do 24 září proběhne druhá etapa opravy ulice Cafourkova. Objízdná trasa je plánována ulicemi Dolákova, U Skalky, K Farkám, U Pazderek a Bohnická,“ dodává Lišková.

Komplikace čekají v těchto dnech také na řidiče, kteří si svou jízdní trasu plánují po Českobrodské ulici. Tu musí kvůli dělníkům objíždět buďto přes Dubeč, či vzdálenější Horní Počernice. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Dveře únikovek nezamykají“

Petr Hučík (druhý zleva)
vydáno 22. července 2019  11:25

Kvůli požáru přišlo začátkem tohoto roku o život pět mladých Polek. Navštívily totiž jednu z únikových her v místním zábavním centru a kvůli nedodržení...  celý článek

Ženská parkovací místa. Podle restaurace jsou bezpečnější

Parkovací místa pro ženy
vydáno 22. července 2019  5:55

Testy ukazují, že ženy jsou na parkovištích opatrnější. Potřebují ale místo.  celý článek

Ohníček, barvičky i umělá krev. Vyzkoušeli jsme si Chemii hrou

Redaktorka na workshopu Chemie hrou.
vydáno 21. července 2019  6:02

Na Veletrhu vědy, který začátkem června proběhl v Praze, si návštěvníci mohli prohlédnout hodně věcí, ať už je baví biologie, medicína, nebo astronomie....  celý článek

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám