metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Další 3 fotografie v galerii
Kampa. | foto: Street View, GoogleMetro.cz

Na Kampu nebo do Klementina můžete za každého počasí, třeba i v bačkorách

  11:42
Nemusíte ani vytáhnout paty z domu a přitom můžete nakouknout do různých pražských zákoutí. Ještě před vámi tam totiž nahlédla kamera funkce Street View.

Auta s kamerou vystřídali v­ulicích Prahy chodci, kteří si na zádech nesou kameru. Se speciálním zařízením se tým Google Map vypravil do centra Prahy. Na webu si tak teď lidé z celého světa mohou prohlédnout snímky Karlova mostu či Starých zámeckých schodů. Zařízení na zádech totiž umožňuje snímat místa, která jsou skutečně určená jen pro chodce.

Významného rozšíření doznala tato aplikace také jinde v hlavním městě. Kromě Karlova mostu bylo možné nasnímat i interiéry Klementina nebo okouzlující zákoutí zahrad Pražského hradu a dalších parků, ale i třeba fontány v zahradě Valdštejnského paláce u stanice metra Malostranská.

Snímky se dělaly loni v létě

„Nový projekt je milou pozvánkou do Prahy, která navíc umožní lidem nahlédnout i do míst ne tak exponovaných. Zároveň se turisté budou moci tak trochu vrátit v­čase, až se jim po Praze zasteskne,“ řekla Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism.

Sběr snímků se uskutečnil během loňského léta. Následně firma fotografie několik měsíců zpracovávala. Proto je třeba u Karlova mostu ještě vidět modrá plachta na jedné ze střech, která už mezitím zmizela.

Pomocí speciální technologie se pro ochranu soukromí rozostřují obličeje a espézetky aut, aby je nešlo identifikovat. Každý uživatel navíc může jednoduše kliknutím na tlačítko Nahlásit problém označit obrázky, které považuje za nevhodné, takže by­ měly být z internetu odstraněny.

Street View je funkce Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic měst a krajiny na celém světě v 360stupňovém pohledu.

Kromě míst v Praze jsou nově dostupné Technické muzeum v Brně a vila Tugendhat, ale i krásné kouty české přírody, jako je KRNAP nebo NP České Švýcarsko. Virtuálně se dá procházet třeba po hradech Špilberku, Rožmberku nebo zámku v ­Českém Krumlově.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy