metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Další 3 fotografie v galerii
Kampa. | foto: Street View, GoogleMetro.cz

Na Kampu nebo do Klementina můžete za každého počasí, třeba i v bačkorách

  11:42
Nemusíte ani vytáhnout paty z domu a přitom můžete nakouknout do různých pražských zákoutí. Ještě před vámi tam totiž nahlédla kamera funkce Street View.

Auta s kamerou vystřídali v­ulicích Prahy chodci, kteří si na zádech nesou kameru. Se speciálním zařízením se tým Google Map vypravil do centra Prahy. Na webu si tak teď lidé z celého světa mohou prohlédnout snímky Karlova mostu či Starých zámeckých schodů. Zařízení na zádech totiž umožňuje snímat místa, která jsou skutečně určená jen pro chodce.

Významného rozšíření doznala tato aplikace také jinde v hlavním městě. Kromě Karlova mostu bylo možné nasnímat i interiéry Klementina nebo okouzlující zákoutí zahrad Pražského hradu a dalších parků, ale i třeba fontány v zahradě Valdštejnského paláce u stanice metra Malostranská.

Snímky se dělaly loni v létě

„Nový projekt je milou pozvánkou do Prahy, která navíc umožní lidem nahlédnout i do míst ne tak exponovaných. Zároveň se turisté budou moci tak trochu vrátit v­čase, až se jim po Praze zasteskne,“ řekla Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism.

Sběr snímků se uskutečnil během loňského léta. Následně firma fotografie několik měsíců zpracovávala. Proto je třeba u Karlova mostu ještě vidět modrá plachta na jedné ze střech, která už mezitím zmizela.

Pomocí speciální technologie se pro ochranu soukromí rozostřují obličeje a espézetky aut, aby je nešlo identifikovat. Každý uživatel navíc může jednoduše kliknutím na tlačítko Nahlásit problém označit obrázky, které považuje za nevhodné, takže by­ měly být z internetu odstraněny.

Street View je funkce Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic měst a krajiny na celém světě v 360stupňovém pohledu.

Kromě míst v Praze jsou nově dostupné Technické muzeum v Brně a vila Tugendhat, ale i krásné kouty české přírody, jako je KRNAP nebo NP České Švýcarsko. Virtuálně se dá procházet třeba po hradech Špilberku, Rožmberku nebo zámku v ­Českém Krumlově.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek