metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 18 °C

Středa 25. května 2022. Svátek má Viola

Dalších 9 fotografií v galerii
Informační tabule na Karlově náměstí. | foto: Jakub StránskýMetro.cz

Na Karlově náměstí přibudou nové přechody. Přijdou i další změny

  14:21
Lidé už nebudou muset přebíhat frekventovanou křižovatku na Karlově náměstí na nepříliš bezpečném místě. Při ústí od Vltavy vedoucí Resslovy ulice přibude v červenci přechod pro chodce.

Na náměstí by měla být rovněž pěší zóna před kostelem svatého Ignáce a z Žitné ulice by měl ústit pruh pro cyklisty, uvedl mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR) Adam Švejda. Institut připravil i koncepční studii revitalizace parkové části náměstí. V budoucnu tu mohou být kavárna, hřiště a prostor pro kulturní akce.

„Od července začnou vznikat nové přechody přes křižovatku s Resslovou ulicí, které konečně propojí od sebe oddělené části náměstí a doplní chybějící pěší vazby,“ uvedl Švejda.

Náměstí mají pomoct drobné úpravy za málo peněz

Zároveň budou opraveny povrchy komunikací po obvodu náměstí a vznikne nový pruh pro cyklisty v Žitné ulici, který spojí Nové Město a Vinohrady. „V neposlední řadě vznikne pěší zóna před kostelem svatého Ignáce a zmizí řada dalších bariér,“ dodal mluvčí.

Koncepční studii parkové části náměstí Institut nyní představí na výstavě a na veřejných konzultacích na Karlově náměstí. Občané tu budou moci diskutovat s tvůrci studie a sdělit jim své podněty a komentáře. Pomocí drobných úprav a minima financí by se tak mohly vyřešit místní nejpalčivější problémy. Studie by měla sloužit jako podklad pro navazující krajinářsko-architektonický návrh.

Na Karlově náměstí již byla zrekonstruována tramvajová trať na jeho západním okraji. Rovněž vznikla tramvajová zastávka naproti budově ČVUT ve směru do Spálené a opraveny byly na této straně náměstí vstupy do parku.

Komentáře

Hlavní zprávy

I v Dejvicích létají piliny a větve. Do prořezávky se pustili arboristé TSK. Hotovo bude za osm let

vydáno 25. května 2022  5:14

Obyvatelé Prahy 6 musejí dávat při procházkách větší pozor, kam šlapou. Snadno totiž mohou při pozorování šikovné partičky arboristů, která zde v těchto...  celý článek

Komerční sdělení

Trnava Xrace zve na závody na nejtěžším slalomovém kanále Evropy

vydáno 25. května 2022

Ve stínu Santiniho klášterního komplexu v obci Želiv na Vysočině leží jeden z nejnáročnějších slalomových kanálů světa a dokonce ten nejobtížnější, pokud...  celý článek

Městská mobilita: Aneb jak se rozumně a hbitě pohybovat po městských a příměstských aglomeracích

vydáno 24. května 2022  19:38

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek

RECENZE: Druhý Top Gun rozbuší divákovo srdce. A vrátí vám víru v trháky

vydáno 24. května 2022  17:14

Pokračování militaristické pohádky přilétá zítra po 36 letech i do tuzemských kin. Důvodů, proč na něj vyrazit, je nespočet.   celý článek