metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 4 °C

Sobota, 4. prosince 2021. Svátek má Barbora.

Dalších 9 fotografií v galerii
Informační tabule na Karlově náměstí. | foto: Jakub StránskýMetro.cz

Na Karlově náměstí přibudou nové přechody. Přijdou i další změny

  14:21
Lidé už nebudou muset přebíhat frekventovanou křižovatku na Karlově náměstí na nepříliš bezpečném místě. Při ústí od Vltavy vedoucí Resslovy ulice přibude v červenci přechod pro chodce.

Na náměstí by měla být rovněž pěší zóna před kostelem svatého Ignáce a z Žitné ulice by měl ústit pruh pro cyklisty, uvedl mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR) Adam Švejda. Institut připravil i koncepční studii revitalizace parkové části náměstí. V budoucnu tu mohou být kavárna, hřiště a prostor pro kulturní akce.

„Od července začnou vznikat nové přechody přes křižovatku s Resslovou ulicí, které konečně propojí od sebe oddělené části náměstí a doplní chybějící pěší vazby,“ uvedl Švejda.

Náměstí mají pomoct drobné úpravy za málo peněz

Zároveň budou opraveny povrchy komunikací po obvodu náměstí a vznikne nový pruh pro cyklisty v Žitné ulici, který spojí Nové Město a Vinohrady. „V neposlední řadě vznikne pěší zóna před kostelem svatého Ignáce a zmizí řada dalších bariér,“ dodal mluvčí.

Koncepční studii parkové části náměstí Institut nyní představí na výstavě a na veřejných konzultacích na Karlově náměstí. Občané tu budou moci diskutovat s tvůrci studie a sdělit jim své podněty a komentáře. Pomocí drobných úprav a minima financí by se tak mohly vyřešit místní nejpalčivější problémy. Studie by měla sloužit jako podklad pro navazující krajinářsko-architektonický návrh.

Na Karlově náměstí již byla zrekonstruována tramvajová trať na jeho západním okraji. Rovněž vznikla tramvajová zastávka naproti budově ČVUT ve směru do Spálené a opraveny byly na této straně náměstí vstupy do parku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Komerční sdělení

Akcent vašeho stylu: Huawei Watch GT 3

vydáno 3. prosince 2021

Chytré hodinky od Huawei získávají každým rokem na větší oblibě. Jsou příjemné na pohled i nošení a navíc burcují k lepšímu životnímu stylu. Vzhled...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Vaše fotky z Prahy