metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Koupaliště Lhotka v roce 2005 | foto: S.O.S. koupaliště Lhotka

Na Lhotce se ani letos nevykoupete. Developer tu chce stavět

  9:12
Nádrž se letos napouštět opět nebude. Lhotka už asi definitivně přišla o svoje oblíbené koupaliště. Jeho majitel má s areálem jiné plány.

Zelení pomalu zarůstá prostor bývalého koupaliště na Lhotce v Praze 4. Nádrž je vypuštěná, kabinky a zázemí v dezolátním stavu. Oblíbená rekreační plocha své brány pro lidi letos určitě neotevře.

Koupaliště jen jako součást budoucího bydlení

"Považujeme za nejpodstatnější dokončit jednání o trvalém řešení situace. Bez něj je opětovné spuštění dotovaného provozu koupaliště neprůchodné," uvedl zástupce majitele koupaliště společnosti Eco-Investment Subhi Brož v odpovědi na dopis radnice žádající zpřístupnění areálu. Koupaliště je podle společnosti možné obnovit jen jako součást budoucího rezidenčního areálu.

Situaci opuštěného areálu komplikuje i to, že čelí nájezdům vandalů a lidí, kteří si ho pletou se skládkou. "Likvidace odpadu a následné vyčištění areálu stálo naši společnost už mnoho desítek tisíc korun," upozornil Brož. Zástupci radnice ale stále věří, že koupaliště ze Lhotky nezmizí. "Stále se snažíme tuto situaci vyřešit, ale jednání s majitelem dosud neskončila," potvrzuje mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek