metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Neděle, 28. listopadu 2021. Svátek má René.

Na Malostranském náměstí bude na parkovišti místo aut piknik

  14:34
Léto na Malostranském náměstí zahájí akce pro děti, kterou pro ně město uspořádá. „Prvního července uděláme piknik pro děti jako příklad akce, které jsou na náměstí vítány,“ slíbila primátorka Adriana Krnáčová. Zván je podle ní každý, kdo o prázdninách neprchne z Prahy.

Malostranské náměstí | foto: Ladislav PtáčekiDNES.cz

„Čas nás tlačí, musíme jednat rychle,“ potvrzuje náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská. Letní provoz na Malostranském náměstí, odkud 30. června zmizí parkoviště, dostává konkrétní obrysy.

Radní hlavního města Rada města v úterý schválila materiál, který určí, jak bude náměstí fungovat. Jasné už je, že magistrát pro náměstí určí koordinátora, který bude mít jeho využití na starosti.

Fotogalerie

V Malostranské besedě se v pondělí odpoledne sešlo deset místních spolků, ale i zástupci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy nebo Malostraňáků. Na neformálním setkání s primátorkou a radnicí Prahy 1 se řešilo, co do budoucna s náměstím.

Hned první den začne z ­náměstí mizet dopravní značení, osamělý platan doplní další vzrostlé stromy. Na náměstí je přivezou zasazené v ­květináčích. Stín mají zajistit i bílé slunečníky, sedět se bude u stolků na židličkách, které Pražané znají z ­Hořejšího nábřeží nebo piazzety Národního divadla. Své místo by na náměstí měla mít i pojízdná kavárna nebo klavír. Hotovo má být zhruba za dva týdny, v polovině července.

Už teď je jasné, že na náměstí nebude divadlo ani koncerty. Jednak si je nepřejí místní a hlavně náměstím projíždí v­ obou směrech sedmdesát osm tramvají za hodinu. „Neumím si představit, že by se koncert nebo divadlo přerušovalo kvůli každé dvaadvacítce,“ potvrzuje Krnáčová.

Autor:

Hlavní zprávy

„Většinu bytů kupujeme pro sebe. Virus mění trh“

vydáno 27. listopadu 2021  7:26

Činnost developerské firmy Sekyra Group sahá daleko za hranice hlavního města. U budoucí pražské čtvrti Smíchov City v páté městské části stavějí a budou...  celý článek

MasterChef je opět u konce. Nenáviděnou Pavlínu nahradila Slovenka Besky a Tymiaan

Strážce streamu
vydáno 26. listopadu 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Kulinářská show MasterChef Česko, která se v tuzemsku těší nemalé oblibě, dospěla tento týden opět ke svému konci. Vítězkou se stala šestadvacetiletá...  celý článek

Komerční sdělení

Nový MateBook, smartwatch a sluchátka od Huawei

vydáno 26. listopadu 2021  13:26

Na český trh přicházejí v těchto dnech novinky od společnosti Huawei. Jde o notebook MateBook 14s, hodinky Watch GT 3, sluchátka FreeBuds Lipstick, herní...  celý článek

Známý poutník vydává knihu o Česku. Jaké to je cestovat nyní? Návrat do historie

vydáno 26. listopadu 2021  5:05

Prázdniny v Česku, tak se jmenuje nejnovější spisovatelský počin cestovatele Ladislava Zibury. Nebyl by to on, aby i tady neprojevil svou schopnost...  celý článek

Vaše fotky z Prahy