metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.
Park Gutovka | foto: ČTK

Na minigolf v Gutovce si posvítí antimonopolní úřad

  17:38
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede správní řízení s radnicí Prahy 10 kvůli sporným veřejným zakázkám týkajícím se výstavby minigolfového hřiště v těsné blízkosti volnočasového areálu Gutovka. Informoval o tom mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa.

Podrobnosti k vyšetřování odmítl úřad uvést. Řízení v před jeho skončením nechce komentovat ani sama radnice. "V současné chvíli to nebudeme nijak komentovat. Zatím není co," řekl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Podnět na zahájení správního řízení kvůli podezření z porušení zákona o veřejných zakázkách podalo občanské sdružení Útulné Strašnice. Konkrétně se jedná o smlouvy s architektonickým ateliérem, jehož úkolem bylo navrhnout podobu nového hřiště na minigolf a nafukovací haly s kurty. V podnětu mimo jiné stojí, že se budují sportoviště na území, která jsou v územním plánu vedena jako takzvaná zelená plocha, kam patří výlučně parky nebo historické zahrady.

Sportoviště ano, ale ne na úkor zeleně

Přeměnu parku Gutovka a přilehlých prostor na sporotvní plochy provází nevole některých obyvatel od samého počátku. Na místě nedaleko stanice metra Strašnická v posledních dvou letech vznikla hřiště na plážový volejbal a malou kopanou.

Součástí areálu je také lezecká stěna, lanové centrum, multifunkční hřiště a betonový skatepark. To vše za zhruba 200 milionů korun. Kritizované minigolfové hřiště je v současné chvíli těsně před dokončením. Plány na vybudování tenisových a nohejbalových kurtů a zahradní restaurace radnice zatím pozastavila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Vaše fotky z Prahy