metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 18 °C

Sobota 28. května 2022. Svátek má Vilém
Park Gutovka | foto: ČTK

Na minigolf v Gutovce si posvítí antimonopolní úřad

  17:38
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede správní řízení s radnicí Prahy 10 kvůli sporným veřejným zakázkám týkajícím se výstavby minigolfového hřiště v těsné blízkosti volnočasového areálu Gutovka. Informoval o tom mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa.

Podrobnosti k vyšetřování odmítl úřad uvést. Řízení v před jeho skončením nechce komentovat ani sama radnice. "V současné chvíli to nebudeme nijak komentovat. Zatím není co," řekl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Podnět na zahájení správního řízení kvůli podezření z porušení zákona o veřejných zakázkách podalo občanské sdružení Útulné Strašnice. Konkrétně se jedná o smlouvy s architektonickým ateliérem, jehož úkolem bylo navrhnout podobu nového hřiště na minigolf a nafukovací haly s kurty. V podnětu mimo jiné stojí, že se budují sportoviště na území, která jsou v územním plánu vedena jako takzvaná zelená plocha, kam patří výlučně parky nebo historické zahrady.

Sportoviště ano, ale ne na úkor zeleně

Přeměnu parku Gutovka a přilehlých prostor na sporotvní plochy provází nevole některých obyvatel od samého počátku. Na místě nedaleko stanice metra Strašnická v posledních dvou letech vznikla hřiště na plážový volejbal a malou kopanou.

Součástí areálu je také lezecká stěna, lanové centrum, multifunkční hřiště a betonový skatepark. To vše za zhruba 200 milionů korun. Kritizované minigolfové hřiště je v současné chvíli těsně před dokončením. Plány na vybudování tenisových a nohejbalových kurtů a zahradní restaurace radnice zatím pozastavila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Láska, smrt & roboti. Animované antologie od Finchera a Millera jsou napotřetí ještě temnější

Strážce streamu
vydáno 27. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Rok se s rokem sešel, a tak nám oblíbená dvojice filmových režisérů Tim Miller a David Fincher opět servíruje další řadu animovaných převážně...  celý článek

Radnice Prahy 13 se vzpírá. Nové byty na Hůrce nechtějí

vydáno 27. května 2022  13:52

Praha 13 je proti zástavbě Slunečního náměstí. „Neohradila se zatím oficiálně,“ tvrdí městští plánovači.  celý článek

Smutná zpráva od finančníků: Inflaci teď určitě neporazíte. Ani investicí na burze

vydáno 27. května 2022  5:34

Důvěřuj, ale prověřuj. Zní to paradoxně, ale jsou makléři, kteří varují před svými kolegy. Někteří prý totiž kážou vodu, ale sami ji nepijí.  celý článek

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek