metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pondělí, 29. listopadu 2021. Svátek má Zina.

Větší foto
Akce pro děti na nádraží v Braníku. | foto: České dráhyMetro.cz

Na nádraží v Braníku si děti užijí svůj den s Posázavským pacifikem

  6:10
Rodiče mohou spolu s dětmi vyrazit v sobotu 30. května na nádraží Praha - Braník, kde pro ně bude připraven bohatý program. České dráhy s pomocí dobrovolníků tu pořádají Den dětí s Posázavským pacifikem.

Největším lákadlem budou historické vlaky tažené vršovickým Čtyřkolákem 434.2186 z roku 1917 na modřanskou zastávku a zpět. Na konci vlaku jí bude pomáhat nápadná červená motorová Karkulka T 444.162.

Celkem osm jízd bude navazovat na přestupní jízdy moderní Regionovy, která bude vozit zájemce přes Prahu - Krč na Branický most neboli Most inteligence. V lokomotivě Hurvínek M 131.115 bude možné pojíždět po stanici a také se podívat na stanoviště strojvedoucího.

Zajímavá bude rovněž tradiční výstava a zpřístupnění lokomotiv.

Pro větší děti bude připravena inspektorská drezína, na níž si budou vyzkoušet sílu v nohách. Novinkou bude prezentace modulového kolejiště modelářů ze Slivence v měřítku 1:87 v letní čekárně.

Před odbavovací halou nebudou chybět stánky se sladkostmi a občerstvením, hračkami a suvenýry či železniční literaturou. Nebudou chybět ukázky hasičské techniky Správy železniční dopravní cesty a stánek Českých drah kde se budou rozdávat sladkosti a drobné předměty.

Nákladní vůz dopravce ČD Cargo s odklápěcí střechou se promění v improvizované jeviště a na něm se uskuteční program Domu dětí a mládeže.

Součástí programu je divadelní představení s názvem Nejlokomotivovatější lokomotiva v kulturním sále na Hlavním nádraží. Začátek představení je v 10 a v 15 hodin.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady žádné domy nebudou. Paví vrch nezastaví kvůli dubům

vydáno 28. listopadu 2021  11:34

Stavět? Nestavět? Odolávat je pro městské části někdy nesnadné. Za poslední půlrok dala Praha 5 několikrát stopku výstavbě v zeleni.  celý článek

„Hadí směs je tajná, hlídáme si složení jako recept becherovky“

vydáno 28. listopadu 2021  8:24

Český sklářský design má novou značku. Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř, spolužáci z pražské UMPRUM, si řekli, že společné nápady zrealizují ve společné...  celý článek

„Většinu bytů kupujeme pro sebe. Virus mění trh“

vydáno 27. listopadu 2021  7:26

Činnost developerské firmy Sekyra Group sahá daleko za hranice hlavního města. U budoucí pražské čtvrti Smíchov City v páté městské části stavějí a budou...  celý článek

MasterChef je opět u konce. Nenáviděnou Pavlínu nahradila Slovenka Besky a Tymiaan

Strážce streamu
vydáno 26. listopadu 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Kulinářská show MasterChef Česko, která se v tuzemsku těší nemalé oblibě, dospěla tento týden opět ke svému konci. Vítězkou se stala šestadvacetiletá...  celý článek

Vaše fotky z Prahy