metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -1 °C

Sobota, 15. prosince 2018. Svátek má Radana, Radan.
Akce pro děti na nádraží v Braníku.
Větší foto
Akce pro děti na nádraží v Braníku. | foto: České dráhyMetro.cz

Na nádraží v Braníku si děti užijí svůj den s Posázavským pacifikem

29. května 2015  6:10 Metro.cz
Rodiče mohou spolu s dětmi vyrazit v sobotu 30. května na nádraží Praha - Braník, kde pro ně bude připraven bohatý program. České dráhy s pomocí dobrovolníků tu pořádají Den dětí s Posázavským pacifikem.

Největším lákadlem budou historické vlaky tažené vršovickým Čtyřkolákem 434.2186 z roku 1917 na modřanskou zastávku a zpět. Na konci vlaku jí bude pomáhat nápadná červená motorová Karkulka T 444.162.

Celkem osm jízd bude navazovat na přestupní jízdy moderní Regionovy, která bude vozit zájemce přes Prahu - Krč na Branický most neboli Most inteligence. V lokomotivě Hurvínek M 131.115 bude možné pojíždět po stanici a také se podívat na stanoviště strojvedoucího.

Zajímavá bude rovněž tradiční výstava a zpřístupnění lokomotiv.

Pro větší děti bude připravena inspektorská drezína, na níž si budou vyzkoušet sílu v nohách. Novinkou bude prezentace modulového kolejiště modelářů ze Slivence v měřítku 1:87 v letní čekárně.

Před odbavovací halou nebudou chybět stánky se sladkostmi a občerstvením, hračkami a suvenýry či železniční literaturou. Nebudou chybět ukázky hasičské techniky Správy železniční dopravní cesty a stánek Českých drah kde se budou rozdávat sladkosti a drobné předměty.

Nákladní vůz dopravce ČD Cargo s odklápěcí střechou se promění v improvizované jeviště a na něm se uskuteční program Domu dětí a mládeže.

Součástí programu je divadelní představení s názvem Nejlokomotivovatější lokomotiva v kulturním sále na Hlavním nádraží. Začátek představení je v 10 a v 15 hodin.

Komentáře

Hlavní zprávy

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Spisovatel z hlavy odvypráví, co, kdy a kam letí. Právě vydal knihu o cestování

Filip Schiller
vydáno 14. prosince 2018  12:49

Na cedulce připevněné na košili, kterou nosí při práci v kavárně na Andělu, má nápis „FILIP – cestovatel :-)“. Za blonďatými kudrnami a úsměvem od ucha k...  celý článek

Velký přehled betlémů v Praze. Poradíme, kam se vydat za Ježíškem

Slaměný betlém v životní velikosti[AUTOR_FOTO]
vydáno 14. prosince 2018  9:24

Některé výstavy jsou už tradiční. Také letos se vánoční výjev objeví v Betlémské kapli, u Lorety či v Senátu.  celý článek

Vymysleli školní budovu, kde se žáci budou cítit dobře

Nově navržený objekt trojské základní školy
vydáno 14. prosince 2018  6:47

Český tým architektů zazářil na mezinárodní soutěži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám