metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Čtvrtek, 5. srpna 2021. Svátek má Kristián.

Větší foto
Akce pro děti na nádraží v Braníku. | foto: České dráhyMetro.cz

Na nádraží v Braníku si děti užijí svůj den s Posázavským pacifikem

  6:10
Rodiče mohou spolu s dětmi vyrazit v sobotu 30. května na nádraží Praha - Braník, kde pro ně bude připraven bohatý program. České dráhy s pomocí dobrovolníků tu pořádají Den dětí s Posázavským pacifikem.

Největším lákadlem budou historické vlaky tažené vršovickým Čtyřkolákem 434.2186 z roku 1917 na modřanskou zastávku a zpět. Na konci vlaku jí bude pomáhat nápadná červená motorová Karkulka T 444.162.

Celkem osm jízd bude navazovat na přestupní jízdy moderní Regionovy, která bude vozit zájemce přes Prahu - Krč na Branický most neboli Most inteligence. V lokomotivě Hurvínek M 131.115 bude možné pojíždět po stanici a také se podívat na stanoviště strojvedoucího.

Zajímavá bude rovněž tradiční výstava a zpřístupnění lokomotiv.

Pro větší děti bude připravena inspektorská drezína, na níž si budou vyzkoušet sílu v nohách. Novinkou bude prezentace modulového kolejiště modelářů ze Slivence v měřítku 1:87 v letní čekárně.

Před odbavovací halou nebudou chybět stánky se sladkostmi a občerstvením, hračkami a suvenýry či železniční literaturou. Nebudou chybět ukázky hasičské techniky Správy železniční dopravní cesty a stánek Českých drah kde se budou rozdávat sladkosti a drobné předměty.

Nákladní vůz dopravce ČD Cargo s odklápěcí střechou se promění v improvizované jeviště a na něm se uskuteční program Domu dětí a mládeže.

Součástí programu je divadelní představení s názvem Nejlokomotivovatější lokomotiva v kulturním sále na Hlavním nádraží. Začátek představení je v 10 a v 15 hodin.

Komentáře

Hlavní zprávy

Königsmühle. Do krajiny u zaniklé horské osady opět vstoupí land art

vydáno 5. srpna 2021  7:18

O víkendu se v krušnohorském Königsmühle uskuteční v Česku stále netradiční festival.  celý článek

Šotoušův sen? S foťákem jej pouštějí do zákulisí metra

vydáno 4. srpna 2021  18:45

Nápis „Vstup pro zaměstnance“ novináře Borise Koguta nezastavil v pražských, pařížských, vídeňských, moskevských ani lisabonských tunelech podzemní dráhy.  celý článek

V životě potřebuje pomocnou ruku. Psaní jde však milovníkovi cestování samo

vydáno 4. srpna 2021  6:00,  aktualizováno  15:53

Cestovatel Filip Schiller má své tempo, a využívá proto odborné poradce. Jeho knihy jsou „limitované edice“.  celý článek

Sběratelé autíček se při výběru modelů předhánějí v klikání

vydáno 4. srpna 2021  12:18

Dá se říci, že nadšenci pro modely z Nového Hrádku kupují výjimečně (a svým způsobem) i zajíce v pytli. Objednali si v klubovém členství vozy, které zatím...  celý článek

Vaše fotky z Prahy