metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna

Větší foto
Pavel Fuchs | foto: Archiv P. FuchsMetro.cz

Na nápadech se musí dál pracovat, říká Pavel Fuchs vývojář mobilních aplikací

  17:47
Pavel Fuchs se už od střední školy věnuje své vysněné profesi. Vytváří mobilní aplikace a webové stránky. Dnes je se svým týmem šije na míru například firmám Škoda Auto, Globus nebo Avon. Jeho společnost manGoweb se také nedávno objevila v žebříčku nejrychleji rostoucích společností ve střední Evropě. Pokud chcete pracovat s námi, je nejjednodušší napsat,“ říká pro deník Metro Pavel Fuchs.

Co vás na tvorbě webů baví nejvíce?

Asi mě už od počátku nejvíc bavila ta kombinace mnoha činností. Psaní smysluplných a prodejných textů, tvorba vizuální stránky, focení a­ natáčení videí. Dneska už jsem spíš koordinátorem, který dává pozor, aby web dohromady dával smysl.

Pracujete raději pro menší, nebo větší firmy?

Projekty si vybíráme podle toho, jak nám přijdou smysluplné. Nejde tedy o­ to, jestli je to malý živnostník, neziskovka, nebo velký mezinárodní start-up. Pokud se na nich můžeme něco nového naučit, máme na ně dostatek času a peněz nebo se nám prostě jenom líbí, jdeme do nich.

Jak vytvořit web či aplikaci na míru konkrétní firmě?

Většinou nejdříve nasáváme téma, cílovku, byznys. Pak kreslíme, navrhujeme, jak by mohl web nebo aplikace vypadat a fungovat. Následně už jen programujeme, kódujeme a v průběhu všech fází testujeme. Web není nikdy hotový. Vždycky je na něm ještě kde zapracovat, vyhodnocovat výsledky a hrát si s ním.

Na jaký svůj pracovní či soukromý úspěch jste nejvíce pyšný?

Mezi pracovním a soukromým životem u mě nevede úplně zřetelná hranice.

Nejvíc si vážím právě toho balancu. Pracovat s klidnou hlavou a bez stresu. Odkudkoli. Mít dostatek volna. Vybírat si z nekonečné studnice projektů ty, které vás nejvíc baví bez ohledu na to, kolik vydělají.

Podporujete také nadané středoškoláky...

Děláme soutěž Junior internet pro středoškoláky, kteří mají plnou hlavu nápadů nebo chtějí s nějakým pomoci na svět. Většinou umějí trochu programovat, kreslit nebo mají jasnou vizi. Soutěž pak bývá také často vstupní branou do budoucí reálné práce.

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek