metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

Větší foto
Pavel Fuchs | foto: Archiv P. FuchsMetro.cz

Na nápadech se musí dál pracovat, říká Pavel Fuchs vývojář mobilních aplikací

  17:47
Pavel Fuchs se už od střední školy věnuje své vysněné profesi. Vytváří mobilní aplikace a webové stránky. Dnes je se svým týmem šije na míru například firmám Škoda Auto, Globus nebo Avon. Jeho společnost manGoweb se také nedávno objevila v žebříčku nejrychleji rostoucích společností ve střední Evropě. Pokud chcete pracovat s námi, je nejjednodušší napsat,“ říká pro deník Metro Pavel Fuchs.

Co vás na tvorbě webů baví nejvíce?

Asi mě už od počátku nejvíc bavila ta kombinace mnoha činností. Psaní smysluplných a prodejných textů, tvorba vizuální stránky, focení a­ natáčení videí. Dneska už jsem spíš koordinátorem, který dává pozor, aby web dohromady dával smysl.

Pracujete raději pro menší, nebo větší firmy?

Projekty si vybíráme podle toho, jak nám přijdou smysluplné. Nejde tedy o­ to, jestli je to malý živnostník, neziskovka, nebo velký mezinárodní start-up. Pokud se na nich můžeme něco nového naučit, máme na ně dostatek času a peněz nebo se nám prostě jenom líbí, jdeme do nich.

Jak vytvořit web či aplikaci na míru konkrétní firmě?

Většinou nejdříve nasáváme téma, cílovku, byznys. Pak kreslíme, navrhujeme, jak by mohl web nebo aplikace vypadat a fungovat. Následně už jen programujeme, kódujeme a v průběhu všech fází testujeme. Web není nikdy hotový. Vždycky je na něm ještě kde zapracovat, vyhodnocovat výsledky a hrát si s ním.

Na jaký svůj pracovní či soukromý úspěch jste nejvíce pyšný?

Mezi pracovním a soukromým životem u mě nevede úplně zřetelná hranice.

Nejvíc si vážím právě toho balancu. Pracovat s klidnou hlavou a bez stresu. Odkudkoli. Mít dostatek volna. Vybírat si z nekonečné studnice projektů ty, které vás nejvíc baví bez ohledu na to, kolik vydělají.

Podporujete také nadané středoškoláky...

Děláme soutěž Junior internet pro středoškoláky, kteří mají plnou hlavu nápadů nebo chtějí s nějakým pomoci na svět. Většinou umějí trochu programovat, kreslit nebo mají jasnou vizi. Soutěž pak bývá také často vstupní branou do budoucí reálné práce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek