metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Další 1 fotografie v galerii
Na letošních United Islands of Prague vystoupí i kapela Monkey Business. | foto: United Islands of Prague Metro.cz

Na pražských ostrovech opět zazní hudba. United Islands je tady

  8:12
Sedm venkovních pódií, desítky klubů a sto padesát kapel. Všechny akce festivalu jsou v metropoli zdarma. Multižánrový hudební maraton United Islands of Prague nabídne po celý víkend hudbu ze všech koutů světa.

„Můžete se těšit na kapely z Polska, Turecka, Rakouska nebo Holandska, které jsme objevili na evropských festivalech. Dalším silným tématem je ale i česká a slovenská scéna, které mají nejen v posledním roce hodně co nabídnout, čímž nemám na mysli ohranou písničku, kterou vidíme na plakátech jiných festivalů,“ říká dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Již dvanáctý ročník hudebního festivalu slibuje největší rozlohu své historie. Kromě tradičních míst se nově hudba rozezní na Dětském ostrově.

Tradičně festival obsadí Střelecký ostrov, který nabídne jazzové pódium. Kampa se stane útočištěm hned dvou hudebních scén najednou. První z nich bude patřit žánru world music, druhá pro změnu alternativním a čerstvým objevům festivalové dramaturgie.

Kromě hudby připravili organizátoři i doprovodný program. Ten zpestří dění na všech místech konání festivalu. Centrem doprovodných akcí se stane Janáčkovo nábřeží. Boulevard vytvořený v­ulici podél Vltavy bude evokovat tržiště s nabídkou jídla a pití. Atmosféru ulice doplní Open Mike Stage s příležitostí pro vystoupení náhodných a kolemjdoucích hudebníků.

Během festivalu je nutné počítat s dopravními omezeními. Od dnešních 17 hodin do zítřejší půlnoci budou uzavřeny most Legií, část Janáčkova nábřeží a část Petřínské ulice.

Pořadatelé doporučují k cestě na festival využít tramvaj číslo 9. Na mimořádné zastávce na mostě Legií budou stavět také tramvaje číslo 6, 12, 20 a 22.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek