metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan
Parkovací dům (ilustrační foto) | foto: SXC

Na Proseku by ještě letos měl vyrůst nový parkovací dům

  12:48
Na současném parkovišti u obchodu Billa by na Proseku ještě letos měl vyrůst nový parkovací dům. "Stavbu zaplatí městská část Praha 9, kapacita má být asi 360 míst," řekl zástupce starosty Tomáš Portlík. Radnice nyní čeká na posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Výstavba parkovacího domu má vyřešit problémy s parkováním na Jablonecké a Vysočanské ulici. "Je to pro nás jedna ze zásadních věcí z hlediska parkování v klidu," poznamenal Portlík.

Parkovací dům by podle něj mohl vzniknout do půl až tři čtvrtě roku. Dolní patro by i nadále měli užívat návštěvníci obchodu, zbylá dvě až tři patra by sloužila pro obyvatele okolních ulic nebo jejich návštěvníky. "Předpokládáme, že lidem v Jablonecké ulici bychom dali parkovací karty, mohli by tam pak parkovat několikrát do roka zdarma," podotkl Portlík.

Uštetří se tím, že se nebude dělat střecha

Vedení radnice by chtělo, aby vybudování jednoho parkovacího místa vyšlo na asi 140 až 160 tisíc korun. Snaží se proto podle Portlíka o co nejlevnější řešení. Vrchní patro proto například nebude zastřešeno. Šetřit se bude i na fasádě, vzhlednější bude ta, která bude směřovat do parku Přátelství. "Dělali jsme všechno pro to, abychom stavbu zlevnili, aby jedno parkovací místo nedosahovalo náklady přes 200 tisíc korun," řekl Portlík. Konečná cena by měla vzejít z výběrového řízení na stavební firmu.

Za možnost parkování budou muset rezidenti z okolí pravděpodobně platit, měsíční poplatek se bude pohybovat kolem 300 až 400 korun. Záležet bude na konečných nákladech na stavbu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek