metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 26. ledna 2022. Svátek má Zora.

Dalších 8 fotografií v galerii
Takto hraje muž na Václaváku, prý kvůli zásnubnímu prstenu. | foto: Mateusz Trześniowski

Na prstýnek? To sotva, zamilovaných koňů je víc a hrají i v Hamburku

  7:00,  aktualizováno  20:49
Když se zamiluje kůň, tam někde v pastvinách... Nový styl rýžování peněz zkoušejí lidé na ulicích velkoměst - nasadí zvířecí masku, spustí samohrajky a hrají nám na city. Na Václavském náměstí tak můžete v těchto dnech najít muže s koňskou hlavu, u Obecního domu zase řádí opice. Nebo to myslí doopravdy?

Ta písnička sice nezní špatně, bohužel má dvě vady. Za prvé je v repertoáru mladého muže, který v koňské masce vyhrává na klávesy na Václavském náměstí, jediná. Otázkou také je, jestli muž skutečně na klávesy hraje. Podle čtenářky Terezy, která ho tam pravidelně vídá, jde totiž jeho prstoklad zcela proti hudbě.

Nejdřív prsten, pak líbánky a pak zase prsten?

Zajímavý je ovšem důvod, proč si muž v koňské masce takto přivydělává. Na kartonové tabulce na klávesách totiž stojí, že potřebuje peníze na snubní prsten. To pro jistotu uvádí v češtině i v angličtině. Že je to tak romantické? „Po pár týdnech jsme se bavili nad tím, že změnil cedulku a teď vydělává na svatební cestu. Byli jsme vlastně rádi, že ve svém vztahu pokročil,“ píše čtenářka Tereza a dodává: „Když ale změnil zpět na zásnubní prsten, pojali jsme podezření a nakonec se nám podařilo vysledovat, že účel hraní pravidelně střídá, ale že tu jedinou písničku, kterou pořád dokola hraje, má nahranou,“ píše Tereza.

Opičák vybírá penízky na snubák.

A výjev z Hamburku - koňská maska a účel hraní je stejný jako v Praze, vydělat si na snubák.

Deník Metro se tedy včera dopoledne vydal koňského muzikanta prověřit. Je pravda, že písnička se stále opakuje dokola, prsty po klávesách ale létají vcelku věrohodně. S úderem jedenácté hodiny se ovšem ukazuje, že vydělávat na snubák není práce jen pro jednoho. Mladý muž totiž přestává hrát, sundavá masku a předává flek svému kolegovi. Ještě vybere obsah žlutého kyblíčku, kde to drobnými cinká a odchází. Záskok si masku nasazuje a... spouští úplně tu stejnou písničku!  

Historka o prstýnku je pravdivá, říká čtenář

V Praze je k vidění také muž s opičí maskou. I ten by se chtěl ženit. Alespoň to také uvádí na ceduli. A nejde jen o problém české metropole. Fotku koňáka hrajícího za stejným účelem nám do redakce poslal i další čtenář, vyfocena byla v Hamburku. Tento čtenář s přezdívkou Krakowiaczek tvrdí, že ale lidé ve zvířecích maskách hrají opravdu kvůli prstýnkům. „V Hamburku jsem s tím člověkem mluvil a v krátkém čase vydělal na prsten, proto začal vybírat peníze na líbánky. A nyní jsou na turné po Evropě další tři, kteří hrají kvůli prstenu. Doopravdy,“ říká.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy