metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Neděle, 22. září 2019. Svátek má Darina.
Ladislav Špaček
Ladislav Špaček | foto: ČTK

Na prvním rande zbytečně moc neutrácejte, radí Ladislav Špaček

17. října 2013  9:42 Romana Barboříková Metro.cz
Chystáte se na první rande se ženou, která se vám hodně líbí a nechcete nic pokazit? Mile ji překvapíte malou kytičkou. Podle zvyklostí by pak měl muž zaplatit i útratu. Pokud jste však oba studující, měli byste se při placení podělit.

Na prvním rande mohou být často lidé nervózní. Obzvlášť ve chvíli, kdy dojde na placení. Podle průzkumu Equa bank si osm z deseti lidí myslí, že by měl útratu uhradit muž. Nemusí tomu tak ale být vždy.

Šetřílek, nebo gentleman?

Průzkum

Jak se liší názory žen a mužů na první rande?

  • Za květinu jsou muži ochotni utratit více, než ženy čekají. V průměru by muži dali 250 korun, ženě by přitom stačila květina do 100 korun.
  • Zatímco žena se na prvním rande drží zpátky a očekává, že muž zaplatí útratu maximálně do 500 korun, muž je ochoten investovat do ženy 500 až 1000 korun, v průměru zhruba 700 korun.

"První rande je většinou zatím nezávazné setkání. Proto by se měli jeho aktéři o útratu rozdělit, zejména pokud se jedná o mladé lidi, studenty. Platí, že čím mladší, tím by to mělo být samozřejmější," říká odborník na etiketu Ladislav Špaček. V případě dospělého muže, který pozve ženu na kávu, už má ale jiné doporučení. "Je to významný signál, jestli je muž šetřílek, nebo gentleman. Proto bych doporučoval, aby platil útratu muž. Já jsem vždy za ženy platil," radí Špaček.

Neutrácejte ale závratné sumy. "První rande je sondážní, jestli se s tím druhým ještě potkáme, lidé se oťukávají. Rozhodně to není příležitost pro náročnou večeři, pro to, aby se muž předváděl," tvrdí Špaček.

Přineste fialky nebo sněženky

Další dilema, které mohou muži mít, je zda ženě přinést kytku. Z průzkumu vyplývá, že ji očekává devadesát procent žen. "Květinu na první rande určitě přinést. Ale musí být malá, třeba kytička fialek nebo sněženek, která v případě procházky nebude překážet," upozorňuje Špaček. Ani ženy samotné neočekávají na první schůzce velké pugéty. Ty totiž překážejí i v kavárně či restauraci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hraboši útočí dál! Ve hře je opět jed

ilustrační snímek
vydáno 22. září 2019  0:29

Jsou nemilosrdní jako mloci z Čapkova dramatu. Škodí hlavně na Moravě.  celý článek

Metro.cz je offline. Tento článek si přečtěte až zítra

Ilustrační černá
vydáno 21. září 2019  0:41

V úterý to bylo 20 let, kdy důchodkyně Věra Pohlová v jedné anketě deníku Metro řekla: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ Její výrok se...  celý článek

Pohodlnější spojení do centra je v plánu z Rajské zahrady, Hostavic, Jahodnice i Jiráskovy čtvrti

Simona Vlašimská (vpravo) věnovala koláč i nám.
vydáno 20. září 2019  15:51

Fouká vítr, venku kolem deseti stupňů a každý vlak má zpoždění několik minut. Tak vypadá v posledních dnech téměř každé ráno na vlakové zastávce...  celý článek

Jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík o albu bez Etc…

Přebal desky
vydáno 20. září 2019  12:12

Dnes vychází nové album hudebníka Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám. Hudební doprovod nově obstarala kapela Blue Shadows producenta Petra...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám