metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek, 27. února 2020. Svátek má Alexandr.

Na prvním rande zbytečně moc neutrácejte, radí Ladislav Špaček

  9:42aktualizováno  9:42
Chystáte se na první rande se ženou, která se vám hodně líbí a nechcete nic pokazit? Mile ji překvapíte malou kytičkou. Podle zvyklostí by pak měl muž zaplatit i útratu. Pokud jste však oba studující, měli byste se při placení podělit.

Ladislav Špaček | foto: ČTK

Na prvním rande mohou být často lidé nervózní. Obzvlášť ve chvíli, kdy dojde na placení. Podle průzkumu Equa bank si osm z deseti lidí myslí, že by měl útratu uhradit muž. Nemusí tomu tak ale být vždy.

Šetřílek, nebo gentleman?

Průzkum

Jak se liší názory žen a mužů na první rande?

  • Za květinu jsou muži ochotni utratit více, než ženy čekají. V průměru by muži dali 250 korun, ženě by přitom stačila květina do 100 korun.
  • Zatímco žena se na prvním rande drží zpátky a očekává, že muž zaplatí útratu maximálně do 500 korun, muž je ochoten investovat do ženy 500 až 1000 korun, v průměru zhruba 700 korun.

"První rande je většinou zatím nezávazné setkání. Proto by se měli jeho aktéři o útratu rozdělit, zejména pokud se jedná o mladé lidi, studenty. Platí, že čím mladší, tím by to mělo být samozřejmější," říká odborník na etiketu Ladislav Špaček. V případě dospělého muže, který pozve ženu na kávu, už má ale jiné doporučení. "Je to významný signál, jestli je muž šetřílek, nebo gentleman. Proto bych doporučoval, aby platil útratu muž. Já jsem vždy za ženy platil," radí Špaček.

Neutrácejte ale závratné sumy. "První rande je sondážní, jestli se s tím druhým ještě potkáme, lidé se oťukávají. Rozhodně to není příležitost pro náročnou večeři, pro to, aby se muž předváděl," tvrdí Špaček.

Přineste fialky nebo sněženky

Další dilema, které mohou muži mít, je zda ženě přinést kytku. Z průzkumu vyplývá, že ji očekává devadesát procent žen. "Květinu na první rande určitě přinést. Ale musí být malá, třeba kytička fialek nebo sněženek, která v případě procházky nebude překážet," upozorňuje Špaček. Ani ženy samotné neočekávají na první schůzce velké pugéty. Ty totiž překážejí i v kavárně či restauraci.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Palacký je nejpadělávanější, na záda mu dýchá Destinnová

Ilustrační snímek
vydáno 27. února 2020  14:13

Úsilí, které někteří padělatelé věnují výrobě falešného platidla, zdaleka převýší hodnotu falzifikátu.  celý článek

Odtahy aut v Praze. Přísnější režim má pokračovat

Ilustrační snímek
vydáno 27. února 2020  7:59

Městská policie si podle statistik mákla jako nikdy. Loni řešila skoro dva miliony případů.  celý článek

Děti trhnou rekordy, zahrají si Minecraft

Příměstský tábor na Pražačce
vydáno 26. února 2020  16:58

Příměstské tábory jsou fenoménem posledních let. „I pražským dětem umožní strávit čas v přírodě, poznat nové kamarády z blízkého okolí a třeba i získat...  celý článek

„Jiránkovu vilu postavíme znovu“

Takhle by mohl hrdlořezský areál vypadat poté, co zde vznikne bytová zástavba.
vydáno 26. února 2020  14:47

Kampaň proti přestavbě areálu bývalé čokoládovny v Hrdlořezích graduje. Podle developera šíří pomluvy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám