metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Dalších 10 fotografií v galerii
Poslední návrh vedení radiály v Jinonicích, kde jsou tunely spojeny.. | foto: MHMPMetro.cz

Na Radlické radiále spojí tunely

  14:12
Z velkých projektů města má nejblíž k zahájení stavby Radlická radiála.

Dálnice D5 dnes nedůstojně končí ve Stodůlkách, na místě pověstném častými nehodami. To by se už za dva roky mělo změnit.

„Doufám, že napojením radiály na ostatní silnice konečně napravíme ostudu, že jedna z nejdůležitějších dálnic končí ve štěrku,“ říká radní Prahy 5 Tomáš Homola.

Výstavu spojení dálnice a Městského okruhu je absolutní prioritou i pro město. „Jsme v přípravách blíže než třeba při dokončení Městského okruhu,“ popisuje náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Fotogalerie

Město nyní vyslechlo dvě kola připomínek místních, které byly zohledněny v přípravě projektu, a nyní projednává s Prahou 5 finální podobu projektu.

„V září a říjnu ho chceme představit místním. Chceme se vyhnout osudu jiných staveb, kdy místní tušili, že se něco bude stavět, ale nevěděli co,“ dodává Dolínek.

Původně bylo na radiále plánováno více kratších tunelů, teď ale došlo k jejich propojení, aby na povrchu zůstala co největší oblast klidu a aby byl co nejmenší dopad na zástavbu v Jinonicích.

„Zaměřujeme se především na návrh zklidnění okolí radiály, jež bude zatíženo nejen jejím zprovozněním, ale je přetížené již nyní,“ říká Homola.

Radlická radiála

  • Stavba má propojit dálnici D5 s Městským okruhem.
  • Délka komunikace je zhruba 5,5 km. Z této délky je skoro polovina trasy vedena v tunelových úsecích. Součástí stavby je také 5 mimoúrovňových křižovatek.
  • Předpokládané investiční náklady jsou 14 miliard (bez DPH), délka výstavby je 50 měsíců a předpokládané zahájení výstavby rok 2019.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy