metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
Herečka, zpěvačka, akordeonistka Natalia Tena | foto: Profimedia.cz

Na Rock for People to rozjede Nymfadora z Harryho Pottera

  16:07
Zítra začíná hudební festival Rock for People. Do Festivalparku v Hradci Králové se po dvou letech se vrací britská kapela Molotov Jukebox.

Frontmanku kapely, charizmatickou zpěvačku a akordeonistku Natalii Tenu, znají fanoušci i z filmových pláten. Ano, Tena je herečka, kterou proslavily role Nymfadory Tonksové z filmů o Harrym Potterovi či série Hra o trůny. S kapelou, která podle jejích slov produkuje GypStep, vystoupí v sobotu od půl šesté na Rock for People stage.

Hlavní stage

Koho uslyšíte na Rock for People stage od čtvrtka do soboty

ČTVRTEK
Mandrage (16.40)
Divokej Bill (18.15)
Manu Chao La Ventura (20.00)
Biffy Clyro (22.50)

PÁTEK
Vypsaná fiXa (17.20)
Blood Red Shoes (19.00)
Chinaski (20.45)
Madness (22.50)

SOBOTA
Molotov Jukebox (17.30)
The Strypes (19.10)
LUCIE (21.00)
Asian Dub Foundation (00.05)

Začíná léto a s ním nekonečné množství festivalů. Proč jste si vybrali mimo jiné po tak krátké době znovu Rock for People?

Byli jsme pozvaní, abychom se vrátili, tehdy se nám tu moc líbilo, a tak jsme se rozhodli zahrnout tento festival do našeho turné, v rámci něhož představujeme naše nové album Carnival Flower. Chceme se s vámi o ně podělit, snad se bude líbit.

Jak jste začala s muzikou?Jaký festival vám přijde nejbláznivější?
Hrome, otázkou je, co si každý představí pod pojmem "bláznivý". Hrát za dne na Islandu byl úlet, šílené bylo hrát na Lanzarote na sopečných vinicích, vidět Sama (člen kapely – pozn. redakce), jak si vyndává pinďoura z kalhot před davem lidí oblečených jako neonoví cirkusáci na britském venkově... Už jsme toho zažili docela dost. Už v šestnácti, kdy jsem přijela do Londýna, naučila se základní akordy a začala si vydělávat hraním v metru.

Vystudovala jste hru na piano, ale co vás přivedlo k harmonice?
Pracovala jsem s úžasnou divadelní společností jménem Knee High, tam jsem se naučila na harmoniku nebo třeba vystupovat na cirkusové hrazdě.

Jak byste popsala nové album?
Jako pětiletou práci vybroušenou do tropicko-městského cikánského stylu lahodícího uším.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy