metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.

Dalších 12 fotografií v galerii
Výstavba nové železniční zastávka Praha-Podbaba | foto: Pavel Tůma

Na sever vlakem z Podbaby. Nová zastávka se otevře dříve

  11:22
Bagry a další těžká technika se činí každý den a ocelová konstrukce zastřešení nástupiště dává tušit, že otevření nové vlakové zastávky Praha-Podbaba je už na spadnutí. V Praze a ve středních Čechách vznikají i další nové zastávky.

Jakmile se zastávka Praha-Podbaba otevře, přestanou vlaky jedoucí z Holešovic směrem na Roztoky, Kralupy nad Vltavou až do Ústí nad Labem stavět ve stávající zastávce v Bubenči. A kdy k tomu dojde? „To oznámíme na tiskové konferenci 27. srpna,“ říká mluvčí Správy železniční dopravy cesty Jakup Ptačinský. To napovídá tomu, že nová zastávka se otevře ještě dříve než v listopadu, jak o tom představitelé organizace dříve mluvili. Podle společnosti Ropid by se tak mohlo stát ještě do konce tohoto měsíce, práce na trati ale budou ještě dále pokračovat.

Výstavba nové železniční zastávka Praha-Podbaba

Výstavba nové železniční zastávka Praha-Podbaba

Nová zastávka Praha - Podbaba (vizualizace )

Nová zastávka Praha - Podbaba (vizualizace )

Podbaba ovšem není jedinou nově vznikající, nebo modernizovanou stanicí. V příštím roce se má otevřít například zastávka Praha-Běchovice střed, která bude součástí železničního koridoru z Prahy do České Třebové. Její výstavba začala v minulém týdnu. Nových zastávek se dočkají také středočeské Hostivice nebo v Rudné u Prahy. „V dalších letech je pak v plánu rozvoj zastávek Černý Most nebo Rajská zahrada,“ dodává Jakub Ptačinský.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy