metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 3 °C

Úterý, 30. listopadu 2021. Svátek má Ondřej.

Větší foto
Městská policie Praha (ilustrační foto). | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Na Větrníku bude bezpečněji. Strážníci tam mají novou služebnu

  9:57
Po sérii několika útoků na studentky se do areálu kolejí na Větrníku stěhuje z Čílovy ulice služebna městské policie. Slavnostně bude otevřena dnes.

Vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová řekla, že strážníci využili nabídku Kolejí a menzy Univerzity Karlovy. Dostali nové prostory, které jsou svou polohou i velikostí vhodnější než současná služebna.

„Městská policie své strážníky přestěhovala ze služebny v Čílově ulici,“ upřesnila Seifertová. Na nové služebně bude zařazeno šest okrskářů.

Služebna na Větrníku nebude jedinou novou, kterou chtějí v metropoli strážníci otevřít. Nyní jednají o dalším možném otevření v Praze 9.

„I v tomto případě by mělo jít o přestěhování do vhodnějších prostor oproti těm nynějším,“ upřesňuje mluvčí. Strážníci by po tomto přestěhování měli zajistit výkon služby pro větší oblast, a to nově také Hrdlořez a ­Nových Vysočan.

Nová místa pro služebny vybírají strážníci z různých důvodů. Vznikají například postavením nových domů, otevřením nového nákupního centra, zavedením parkovacích zón a podobně. Dalšími důvody bývá například zvýšený pohyb lidí, růst pouliční kriminality v dané lokalitě nebo zlepšení pracovních podmínek – třeba zázemí služeben.

Komentáře

Hlavní zprávy

Někomu stačí železo doplnit krvavým steakem nebo sýrem

vydáno 29. listopadu 2021  10:55

Když je málo kovů, stojí třeba výroba aut a dalších věcí. Jejich nedostatek trápí také zdravotníky. Mnozí lidé mají v těle nedostatek železa.  celý článek

Tady žádné domy nebudou. Paví vrch nezastaví kvůli dubům

vydáno 28. listopadu 2021  11:34

Stavět? Nestavět? Odolávat je pro městské části někdy nesnadné. Za poslední půlrok dala Praha 5 několikrát stopku výstavbě v zeleni.  celý článek

„Hadí směs je tajná, hlídáme si složení jako recept becherovky“

vydáno 28. listopadu 2021  8:24

Český sklářský design má novou značku. Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř, spolužáci z pražské UMPRUM, si řekli, že společné nápady zrealizují ve společné...  celý článek

„Většinu bytů kupujeme pro sebe. Virus mění trh“

vydáno 27. listopadu 2021  7:26

Činnost developerské firmy Sekyra Group sahá daleko za hranice hlavního města. U budoucí pražské čtvrti Smíchov City v páté městské části stavějí a budou...  celý článek

Vaše fotky z Prahy