metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Větší foto
Městská policie Praha (ilustrační foto). | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Na Větrníku bude bezpečněji. Strážníci tam mají novou služebnu

  9:57
Po sérii několika útoků na studentky se do areálu kolejí na Větrníku stěhuje z Čílovy ulice služebna městské policie. Slavnostně bude otevřena dnes.

Vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová řekla, že strážníci využili nabídku Kolejí a menzy Univerzity Karlovy. Dostali nové prostory, které jsou svou polohou i velikostí vhodnější než současná služebna.

„Městská policie své strážníky přestěhovala ze služebny v Čílově ulici,“ upřesnila Seifertová. Na nové služebně bude zařazeno šest okrskářů.

Služebna na Větrníku nebude jedinou novou, kterou chtějí v metropoli strážníci otevřít. Nyní jednají o dalším možném otevření v Praze 9.

„I v tomto případě by mělo jít o přestěhování do vhodnějších prostor oproti těm nynějším,“ upřesňuje mluvčí. Strážníci by po tomto přestěhování měli zajistit výkon služby pro větší oblast, a to nově také Hrdlořez a ­Nových Vysočan.

Nová místa pro služebny vybírají strážníci z různých důvodů. Vznikají například postavením nových domů, otevřením nového nákupního centra, zavedením parkovacích zón a podobně. Dalšími důvody bývá například zvýšený pohyb lidí, růst pouliční kriminality v dané lokalitě nebo zlepšení pracovních podmínek – třeba zázemí služeben.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek