metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo

Větší foto
Městská policie Praha (ilustrační foto). | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Na Větrníku bude bezpečněji. Strážníci tam mají novou služebnu

  9:57
Po sérii několika útoků na studentky se do areálu kolejí na Větrníku stěhuje z Čílovy ulice služebna městské policie. Slavnostně bude otevřena dnes.

Vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová řekla, že strážníci využili nabídku Kolejí a menzy Univerzity Karlovy. Dostali nové prostory, které jsou svou polohou i velikostí vhodnější než současná služebna.

„Městská policie své strážníky přestěhovala ze služebny v Čílově ulici,“ upřesnila Seifertová. Na nové služebně bude zařazeno šest okrskářů.

Služebna na Větrníku nebude jedinou novou, kterou chtějí v metropoli strážníci otevřít. Nyní jednají o dalším možném otevření v Praze 9.

„I v tomto případě by mělo jít o přestěhování do vhodnějších prostor oproti těm nynějším,“ upřesňuje mluvčí. Strážníci by po tomto přestěhování měli zajistit výkon služby pro větší oblast, a to nově také Hrdlořez a ­Nových Vysočan.

Nová místa pro služebny vybírají strážníci z různých důvodů. Vznikají například postavením nových domů, otevřením nového nákupního centra, zavedením parkovacích zón a podobně. Dalšími důvody bývá například zvýšený pohyb lidí, růst pouliční kriminality v dané lokalitě nebo zlepšení pracovních podmínek – třeba zázemí služeben.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bankéři vám radí. Na zdražování a inflaci podle nich jen jedna práce nestačí

vydáno 19. května 2022  5:07

Inflace. Zdražování. Složenky, krávy zelené. Z čeho platit vyšší účty za plyn, elektřinu nebo palivo do auta? A šéf vám přidat nechce ani korunu? S radami...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek