metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Další 3 fotografie v galerii
Letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov. | foto: Dorota Velek, NFAMetro.cz

Na žižkovském kolejišti bude kino i koncerty

  8:47
Nádraží čeká týden plný kultury. Těšte se na Afriku i filmovou klasiku. Zítra do unikátního letního kina zavítá již druhé letošní promítání. Hudební komedii Bratři Bluesovi pořadatelé na desetimetrové plátno promítnou od 21.30 hodin. V pátek se návštěvníci mohou těšit na český film Na kolejích čeká vrah.

„Během léta kino nabídne celkem čtyřicet projekcí. Mezi očekávané divácké hity patří Terminátor nebo sci-fi komedie Návrat do budoucnosti, od jejíž premiéry uplyne třetího července třicet let,“ zve do nádražního kina Aleš Rumpel z Národního filmového archivu.

Návštěvníky kina letos nepřekvapí ani déšť. „Za nepříznivého počasí se projekce odehrají v bývalých skladovacích prostorách nádraží,“ dodává.

Příští týden nabídne letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov další tři snímky. Těšit se můžete na filmy V Bruggách, Svatba jako řemen a Slnko v sieti.

Ve čtvrtek filmy na nádraží vystřídá pro změnu hudba. Klubová noc, která je předskokanem víkendového hudebního maratonu United Islands, do Žižkova zavede rock, reggae i rytmy Afriky.

Na pódiu se představí mimo jiné i kapela Aneboafro. „Základem naší hudby je pulzující rytmika západoafrických bubnů a chytlavé africké písničky. Vystupuje s námi i charismatický zpěvák a tanečník Abdul Traore,“ představil kapelu její člen Jiří Vass. Kromě africko-české kapely ve čtvrtek na žižkovském nádraží vystoupí i Pohřební kapela, CCTV Allstars, Čistírna pokaždé jinak a Slepí Křováci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý večer, zrychlete krok, zavíráme!

PRAHA? AHA!
vydáno 9. května 2021  11:03

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Vaše fotky z Prahy