metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 4 °C

Čtvrtek, 27. ledna 2022. Svátek má Ingrid.

Dalších 9 fotografií v galerii
Pouliční divadlo to je hlavně zábava. | foto: Festival Za dveřmi

Nad Holešovice se vznese akrobatka. Festival pouličního divadla začíná v pondělí

  16:15
Diváci se mohou těšit na provazochodce nebo na heliový balón s akrobatkou. V Praze se od pondělí představí desítky souborů z Čech i zahraničí a rozzáří ulice města pouličním divadlem. Vstup na festival je zdarma.

Již posedmé bude Praha žít pouličním divadlem. Festival Za dveřmi, který se koná od 13. do 18. července v centru Prahy a na Výstavišti Holešovice, přiveze to nejlepší z pouličního divadla, klauniády i nového cirkusu. Hned první den festivalu se představí heliem plněný balón s akrobatkou. „Vůbec poprvé v České republice budete moct vidět šestimetrový akrobatický balón. Sto šedesát pět metrů krychlových naplněných heliem se vznese společně s akrobatkou u Průmyslového paláce 13. července od devíti hodin večer,“ zve na podívanou ředitel festivalu a režisér představení Jakub Vedral.

Kromě obřího balónu návštěvníky čeká i německý provazochodce Oliver Zimmermann, který se jako jeden z 20 lidí na světě účastnil kilometrového přechodu po laně.

Festival Za dveřmi 2014.

Show bude i letos na Václavském náměstí.

Slovenské šapitó
Po pondělním zahájení bude festival pokračovat na dalších šesti místech Prahy. Vyjma Výstaviště Holešovice se na pouliční divadlo můžete těšit na Václavském a Jungmannovo náměstí, Můstku, Na Příkopě, Florenci i Andělu. „Festival Za dveřmi jsme letos rozšířili o nová místa. Z tradičního centra Prahy se dostáváme i na další křižovatky. Chceme, aby se lidé v každodenním shonu na moment zastavili, odpočinuli a užili příjemné chvíle,“ říká organizátorka festivalu Michaela Holbíková.

Festival Za dveřmi se bude konat po pondělním zahájení vždy od 16.00 hodin až do večera. Poslední představení začínají ve 21.00 hodin. Výjimku tvoří středa 16. a čtvrtek 17. července, kdy na holešovické Výstaviště se svým šapitó přijede Teatro Tatro. Nejlepší slovenští herci v představení Majster a Margaréta rozehrají příběh o lásce i zlu, o Bohu i Ďáblu.  

Komentáře

Hlavní zprávy

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Inflace je brutální jako čas. Nikam se před ní neschováte

vydáno 26. ledna 2022  6:01

Ceny letí nahoru, hodnota peněz dolů. Ekonomové jsou v odhadech opatrní. Jak jejich výpočty odrážejí skutečnost?   celý článek

Vaše fotky z Prahy