metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

Další 1 fotografie v galerii
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou. | foto: MČ Praha 9Metro.cz

Nájemníci garáží ve Vysočanech tvrdí, že o ně přišli nečinností radnice

  6:32
Garáže v ulici Pod Krocínkou jdou k zemi. Radnice Prahy 9 se rozhodla řadové stavby v blízkosti Klíčovského lesoparku zbourat a pozemek prodat poté, co se tu objevil problém s ­bezdomovci.

Rozhodnutí se nelíbí místním obyvatelům ani Daně Balcarové z Občanského sdružení Krocan, která tvrdí, že nájemníci byli k ­opuštění garáží dotlačeni.

„Radnice kouká jen na to, jak pozemky co nejdříve zpeněžit,“ stěžuje si Balcarová. Podle ní byli někteří nájemníci k prodeji garáží donuceni nečinností radnice, která problémy s bezdomovci neřešila záměrně. Ty podle ní mnohdy vyústily až v krádež či rozbité okno otálejícího nájemníka.

„Policie nám tvrdila, že jsou zde bezdomovci se souhlasem městské části. Přitom tu docházelo nejen ke krádežím, ale konaly se tu i drogové mejdany s velkými ohni,“ tvrdí Balcarová. Devátá městská část začala od nájemníků vykupovat smlouvy za sto tisíc korun za garáž zhruba před dvěma lety.

Zástupce starosty Prahy 9 Marek Doležal říká, že demolice zahájeny na popud místních obyvatel. „Bourání bylo přáním tamních obyvatel, kteří si stěžovali na to, že si garáže našli bezdomovci a začali je obývat,“ říká Doležal, podle něhož nebyli škodní ani nájemníci. „Družstevníkům jsme za jejich garáže nabídli finanční kompenzaci nebo jiné garáže na jiném místě Prahy 9,“ hájí se Doležal, který potvrdil zájem radnice pozemky prodat.

Místní lidé se nyní obávají jediného: co na nově uvolněném pozemku vznikne. „Snad se zde vybuduje něco, co bude ladit s Klíčovským lesoparkem,“ doufá Karel Kýr, který bydlí v sousedství.

Komentáře

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy