metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou.
Další 1 fotografie v galerii
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou. | foto: MČ Praha 9Metro.cz

Nájemníci garáží ve Vysočanech tvrdí, že o ně přišli nečinností radnice

14. července 2015  6:32 Filip Jaroševský Metro.cz
Garáže v ulici Pod Krocínkou jdou k zemi. Radnice Prahy 9 se rozhodla řadové stavby v blízkosti Klíčovského lesoparku zbourat a pozemek prodat poté, co se tu objevil problém s ­bezdomovci.

Rozhodnutí se nelíbí místním obyvatelům ani Daně Balcarové z Občanského sdružení Krocan, která tvrdí, že nájemníci byli k ­opuštění garáží dotlačeni.

„Radnice kouká jen na to, jak pozemky co nejdříve zpeněžit,“ stěžuje si Balcarová. Podle ní byli někteří nájemníci k prodeji garáží donuceni nečinností radnice, která problémy s bezdomovci neřešila záměrně. Ty podle ní mnohdy vyústily až v krádež či rozbité okno otálejícího nájemníka.

„Policie nám tvrdila, že jsou zde bezdomovci se souhlasem městské části. Přitom tu docházelo nejen ke krádežím, ale konaly se tu i drogové mejdany s velkými ohni,“ tvrdí Balcarová. Devátá městská část začala od nájemníků vykupovat smlouvy za sto tisíc korun za garáž zhruba před dvěma lety.

Zástupce starosty Prahy 9 Marek Doležal říká, že demolice zahájeny na popud místních obyvatel. „Bourání bylo přáním tamních obyvatel, kteří si stěžovali na to, že si garáže našli bezdomovci a začali je obývat,“ říká Doležal, podle něhož nebyli škodní ani nájemníci. „Družstevníkům jsme za jejich garáže nabídli finanční kompenzaci nebo jiné garáže na jiném místě Prahy 9,“ hájí se Doležal, který potvrdil zájem radnice pozemky prodat.

Místní lidé se nyní obávají jediného: co na nově uvolněném pozemku vznikne. „Snad se zde vybuduje něco, co bude ladit s Klíčovským lesoparkem,“ doufá Karel Kýr, který bydlí v sousedství.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám