metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 4 °C

Středa, 11. prosince 2019. Svátek má Dana.
První verze filmového Sonica.
Další 1 fotografie v galerii
První verze filmového Sonica. | foto: Paramount Pictures

Nakrknout fandy stojí miliony

28. listopadu 2019  15:07 Filip Jaroševský Metro.cz
Když se před několika měsíci objevila na internetu první upoutávka na částečně animovaný film Ježek Sonic vycházející ze stejnojmenné počítačové hry, mnoho fanoušků zkoprnělo. Sociální sítě poté zaplavila vlna kritiky a negativních reakcí. Superrychlý modrý ježek měl totiž podle některých lidí až příliš malé lidské oči, podivné tělesné proporce a divné zuby.

Ačkoli v Hollywoodu bývá zvykem neposlouchat hlasitou menšinu z celkové masy fanoušků, studio Paramount se zaleklo. Odložilo proto premiéru z letošního listopadu na leden příštího roku a rozhodlo se design hlavního hrdiny za drahé peníze předělat. „Svou roli hrál i fakt, že se nabízelo přímé srovnání s nadcházejícím konkurenčním filmem studia Warner Bros téhož roku, a to Pokémon: Detektiv Pikachu, jehož upoutávky se naopak setkaly s úspěchem u fanoušků,“ uvedl na portálu československé filmové databáze csfd.cz uživatel Akrman.

Nová verze „Soníka“, která vyšla na neuvěřitelných 35 milionů dolarů (v přepočtu 812 milionů korun), vypadá nyní podle fanoušků o dost lépe. Podle moviezone.cz se dokonce někteří již nyní hecují, že do kina jít zkrátka musí, aby ukázali, že se vyplatí poslouchat reakce fandů.

Fandy neposlechnout

  • Nejen fanoušci, ale i herci, kteří se objevili v nepovedeném komiksovém filmu Liga spravedlnosti, dávají měsíce znát, že by rádi poslali do světa Snyder Cut – verzi filmu, kterou měl dělat režisér Zack Snyder, ale nedokončil ji.
  • Studio Warner Bros nedávno opět potvrdilo, že rozhodně neinvestuje miliony do dokončení tohoto sestřihu. Není to pro ně výhodné.

Paramount nicméně již nyní trne, zda se mu dodatečná investice nakonec vyplatí. „Herec Jim Carrey (ve filmu hraje postavu dr. Iva Robotnika, – pozn. redakce) nebyl nadšen z toho, když fanoušci mluvili a radili filmařům, jak má Sonic vypadat. Tvrdí, že když fanoušci žili s postavou několik let, neznamená to, že jim postava patří,“ napsal na csfd.cz uživatel tyzm*de.

Že se nevyplatí litanie fanoušků poslouchat, si hollywoodská studia vyzkoušela již mnohokrát. Plnění jejich přání se totiž nejen prodraží, ale zároveň nezaručuje, že do kin kdokoli ze stěžovatelů reálně přijde. Typickým příkladem je snímek Hadi v letadle z roku 2006, ve kterém sehrál hlavní roli Samuel L. Jackson. I když natáčení filmu skončilo už v září 2005, v březnu následujícího roku povolalo studio New Line Cinema herce na pět dní zpět na plac. Aktivita vzešla z masivního internetového ohlasu fanoušků, díky němuž se také zvýšila hranice nepřístupnosti snímku. Jackson mohl poté mimo jiné na plátně mluvit sprostě. Snímek se přesto stal nepříliš výdělečným. Nejslavnější sprostá hláška z filmu navíc byla v televizní verzi zcenzurovaná. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Do Prahy běželi od Rokycan. Při závodě se mohli těšit i na dobré jídlo

Jan Rosenthal
vydáno 11. prosince 2019  15:27

Pražská stovka, původně dálkový pochod, nyní i terénní ultramaraton se konal již po šestadvacáté tradičně začátkem prosince. V cíli v Praze se v sobotu po...  celý článek

Digitální století střihnuté papírovým. Tak hovoří lékaři o elektronické neschopence

Ilustrační snímek
vydáno 11. prosince 2019  12:08

Vypsat v počítači a ještě vytisknout na papír o rozměru A5. Papír je zkrátka papír a věří mu jak pacienti, tak stát. To všechno by lékaři ještě jakž takž...  celý článek

Z Císařské louky zastavěný ostrov. Proti záměrům developera se staví místní spolky

Developer už předložil Praze 5 návrh na změnu územního plánu.
vydáno 11. prosince 2019  8:42

Císařská, ale i Královská louka, Cinda či Smíchovský přístav. Už z množství zažitých označení pro téměř dvoukilometrový uměle vytvořený ostrov táhnoucí se...  celý článek

Deník Metro připravil výběr míst v Praze, kde můžete spatřit malého Ježíška

Tradiční výstava v Muzeu Karlova mostu
vydáno 11. prosince 2019  5:21

Jesličky v metropoli jsou z různých materiálů. Nejvíce jich je v centru.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám