metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 16 °C

Středa, 22. září 2021. Svátek má Darina.

Další 1 fotografie v galerii
První verze filmového Sonica. | foto: Paramount Pictures

Nakrknout fandy stojí miliony

  15:07
Když se před několika měsíci objevila na internetu první upoutávka na částečně animovaný film Ježek Sonic vycházející ze stejnojmenné počítačové hry, mnoho fanoušků zkoprnělo. Sociální sítě poté zaplavila vlna kritiky a negativních reakcí. Superrychlý modrý ježek měl totiž podle některých lidí až příliš malé lidské oči, podivné tělesné proporce a divné zuby.

Ačkoli v Hollywoodu bývá zvykem neposlouchat hlasitou menšinu z celkové masy fanoušků, studio Paramount se zaleklo. Odložilo proto premiéru z letošního listopadu na leden příštího roku a rozhodlo se design hlavního hrdiny za drahé peníze předělat. „Svou roli hrál i fakt, že se nabízelo přímé srovnání s nadcházejícím konkurenčním filmem studia Warner Bros téhož roku, a to Pokémon: Detektiv Pikachu, jehož upoutávky se naopak setkaly s úspěchem u fanoušků,“ uvedl na portálu československé filmové databáze csfd.cz uživatel Akrman.

Nová verze „Soníka“, která vyšla na neuvěřitelných 35 milionů dolarů (v přepočtu 812 milionů korun), vypadá nyní podle fanoušků o dost lépe. Podle moviezone.cz se dokonce někteří již nyní hecují, že do kina jít zkrátka musí, aby ukázali, že se vyplatí poslouchat reakce fandů.

Fandy neposlechnout

  • Nejen fanoušci, ale i herci, kteří se objevili v nepovedeném komiksovém filmu Liga spravedlnosti, dávají měsíce znát, že by rádi poslali do světa Snyder Cut – verzi filmu, kterou měl dělat režisér Zack Snyder, ale nedokončil ji.
  • Studio Warner Bros nedávno opět potvrdilo, že rozhodně neinvestuje miliony do dokončení tohoto sestřihu. Není to pro ně výhodné.

Paramount nicméně již nyní trne, zda se mu dodatečná investice nakonec vyplatí. „Herec Jim Carrey (ve filmu hraje postavu dr. Iva Robotnika, – pozn. redakce) nebyl nadšen z toho, když fanoušci mluvili a radili filmařům, jak má Sonic vypadat. Tvrdí, že když fanoušci žili s postavou několik let, neznamená to, že jim postava patří,“ napsal na csfd.cz uživatel tyzm*de.

Že se nevyplatí litanie fanoušků poslouchat, si hollywoodská studia vyzkoušela již mnohokrát. Plnění jejich přání se totiž nejen prodraží, ale zároveň nezaručuje, že do kin kdokoli ze stěžovatelů reálně přijde. Typickým příkladem je snímek Hadi v letadle z roku 2006, ve kterém sehrál hlavní roli Samuel L. Jackson. I když natáčení filmu skončilo už v září 2005, v březnu následujícího roku povolalo studio New Line Cinema herce na pět dní zpět na plac. Aktivita vzešla z masivního internetového ohlasu fanoušků, díky němuž se také zvýšila hranice nepřístupnosti snímku. Jackson mohl poté mimo jiné na plátně mluvit sprostě. Snímek se přesto stal nepříliš výdělečným. Nejslavnější sprostá hláška z filmu navíc byla v televizní verzi zcenzurovaná. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Nejpřekládanější jazyky: S čím se překladatelé nejčastěji potýkají?

vydáno 22. září 2021

Ačkoliv se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát, překladatelství je velmi náročná práce. Ať už se jedná o překlad z jakéhokoliv jazyka, vždy je třeba...  celý článek

Prohlídky jsou důležité. Kromě změření dioptrií dokážou odhalit i závažné choroby

vydáno 21. září 2021  5:29

Zvláště po 60. roce života by vaše kroky měly směřovat k očaři každý rok. Ve skutečnosti ale více než čtvrtina seniorů v posledním roce v oční ordinaci...  celý článek

Nedoceněný vitamin D. Češi ho mají málo a spousta z nich o tom ani neví

vydáno 20. září 2021  15:03

Je to možná překvapivé, ale nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními....  celý článek

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Vaše fotky z Prahy