metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 14 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián

Další 1 fotografie v galerii
První verze filmového Sonica. | foto: Paramount Pictures

Nakrknout fandy stojí miliony

  15:07
Když se před několika měsíci objevila na internetu první upoutávka na částečně animovaný film Ježek Sonic vycházející ze stejnojmenné počítačové hry, mnoho fanoušků zkoprnělo. Sociální sítě poté zaplavila vlna kritiky a negativních reakcí. Superrychlý modrý ježek měl totiž podle některých lidí až příliš malé lidské oči, podivné tělesné proporce a divné zuby.

Ačkoli v Hollywoodu bývá zvykem neposlouchat hlasitou menšinu z celkové masy fanoušků, studio Paramount se zaleklo. Odložilo proto premiéru z letošního listopadu na leden příštího roku a rozhodlo se design hlavního hrdiny za drahé peníze předělat. „Svou roli hrál i fakt, že se nabízelo přímé srovnání s nadcházejícím konkurenčním filmem studia Warner Bros téhož roku, a to Pokémon: Detektiv Pikachu, jehož upoutávky se naopak setkaly s úspěchem u fanoušků,“ uvedl na portálu československé filmové databáze csfd.cz uživatel Akrman.

Nová verze „Soníka“, která vyšla na neuvěřitelných 35 milionů dolarů (v přepočtu 812 milionů korun), vypadá nyní podle fanoušků o dost lépe. Podle moviezone.cz se dokonce někteří již nyní hecují, že do kina jít zkrátka musí, aby ukázali, že se vyplatí poslouchat reakce fandů.

Fandy neposlechnout

  • Nejen fanoušci, ale i herci, kteří se objevili v nepovedeném komiksovém filmu Liga spravedlnosti, dávají měsíce znát, že by rádi poslali do světa Snyder Cut – verzi filmu, kterou měl dělat režisér Zack Snyder, ale nedokončil ji.
  • Studio Warner Bros nedávno opět potvrdilo, že rozhodně neinvestuje miliony do dokončení tohoto sestřihu. Není to pro ně výhodné.

Paramount nicméně již nyní trne, zda se mu dodatečná investice nakonec vyplatí. „Herec Jim Carrey (ve filmu hraje postavu dr. Iva Robotnika, – pozn. redakce) nebyl nadšen z toho, když fanoušci mluvili a radili filmařům, jak má Sonic vypadat. Tvrdí, že když fanoušci žili s postavou několik let, neznamená to, že jim postava patří,“ napsal na csfd.cz uživatel tyzm*de.

Že se nevyplatí litanie fanoušků poslouchat, si hollywoodská studia vyzkoušela již mnohokrát. Plnění jejich přání se totiž nejen prodraží, ale zároveň nezaručuje, že do kin kdokoli ze stěžovatelů reálně přijde. Typickým příkladem je snímek Hadi v letadle z roku 2006, ve kterém sehrál hlavní roli Samuel L. Jackson. I když natáčení filmu skončilo už v září 2005, v březnu následujícího roku povolalo studio New Line Cinema herce na pět dní zpět na plac. Aktivita vzešla z masivního internetového ohlasu fanoušků, díky němuž se také zvýšila hranice nepřístupnosti snímku. Jackson mohl poté mimo jiné na plátně mluvit sprostě. Snímek se přesto stal nepříliš výdělečným. Nejslavnější sprostá hláška z filmu navíc byla v televizní verzi zcenzurovaná. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek