metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 15 °C

Sobota, 8. května 2021. Den vítězství.

Další 1 fotografie v galerii
První verze filmového Sonica. | foto: Paramount Pictures

Nakrknout fandy stojí miliony

  15:07
Když se před několika měsíci objevila na internetu první upoutávka na částečně animovaný film Ježek Sonic vycházející ze stejnojmenné počítačové hry, mnoho fanoušků zkoprnělo. Sociální sítě poté zaplavila vlna kritiky a negativních reakcí. Superrychlý modrý ježek měl totiž podle některých lidí až příliš malé lidské oči, podivné tělesné proporce a divné zuby.

Ačkoli v Hollywoodu bývá zvykem neposlouchat hlasitou menšinu z celkové masy fanoušků, studio Paramount se zaleklo. Odložilo proto premiéru z letošního listopadu na leden příštího roku a rozhodlo se design hlavního hrdiny za drahé peníze předělat. „Svou roli hrál i fakt, že se nabízelo přímé srovnání s nadcházejícím konkurenčním filmem studia Warner Bros téhož roku, a to Pokémon: Detektiv Pikachu, jehož upoutávky se naopak setkaly s úspěchem u fanoušků,“ uvedl na portálu československé filmové databáze csfd.cz uživatel Akrman.

Nová verze „Soníka“, která vyšla na neuvěřitelných 35 milionů dolarů (v přepočtu 812 milionů korun), vypadá nyní podle fanoušků o dost lépe. Podle moviezone.cz se dokonce někteří již nyní hecují, že do kina jít zkrátka musí, aby ukázali, že se vyplatí poslouchat reakce fandů.

Fandy neposlechnout

  • Nejen fanoušci, ale i herci, kteří se objevili v nepovedeném komiksovém filmu Liga spravedlnosti, dávají měsíce znát, že by rádi poslali do světa Snyder Cut – verzi filmu, kterou měl dělat režisér Zack Snyder, ale nedokončil ji.
  • Studio Warner Bros nedávno opět potvrdilo, že rozhodně neinvestuje miliony do dokončení tohoto sestřihu. Není to pro ně výhodné.

Paramount nicméně již nyní trne, zda se mu dodatečná investice nakonec vyplatí. „Herec Jim Carrey (ve filmu hraje postavu dr. Iva Robotnika, – pozn. redakce) nebyl nadšen z toho, když fanoušci mluvili a radili filmařům, jak má Sonic vypadat. Tvrdí, že když fanoušci žili s postavou několik let, neznamená to, že jim postava patří,“ napsal na csfd.cz uživatel tyzm*de.

Že se nevyplatí litanie fanoušků poslouchat, si hollywoodská studia vyzkoušela již mnohokrát. Plnění jejich přání se totiž nejen prodraží, ale zároveň nezaručuje, že do kin kdokoli ze stěžovatelů reálně přijde. Typickým příkladem je snímek Hadi v letadle z roku 2006, ve kterém sehrál hlavní roli Samuel L. Jackson. I když natáčení filmu skončilo už v září 2005, v březnu následujícího roku povolalo studio New Line Cinema herce na pět dní zpět na plac. Aktivita vzešla z masivního internetového ohlasu fanoušků, díky němuž se také zvýšila hranice nepřístupnosti snímku. Jackson mohl poté mimo jiné na plátně mluvit sprostě. Snímek se přesto stal nepříliš výdělečným. Nejslavnější sprostá hláška z filmu navíc byla v televizní verzi zcenzurovaná. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy