metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.

Větší foto
Lama z Karlštejna | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Nakrmte lamu nebo zebru. Na exotiku narazíte také kousek za Prahou

  9:49
Češi se po dlouhé době dočkali o víkendu teplého počasí a vyrazili na výlety. Tisíce lidí se vydaly i do pražské zoo, zde si však musely počkat v dlouhé frontě. Areál směl být zaplněn pouze do dvaceti procent kapacity. Stejně tak bude kvůli epidemickým opatřením omezen vstup ještě i o tomto víkendu. Od pondělí už bude možné zoo naplnit z 50 procent kapacity.

Exotické druhy zvířat však můžete pozorovat nejen v Troji. Deník Metro nabízí pár tipů na zooparky a menší zoo, kam z Prahy dojedete do hodiny.

Zoopark Karlštejn
Do Karlštejna dojedete vlakem z pražského hlavního nádraží za 41 minut. V zooparku na břehu Berounky najdete více než 50 druhů exotických zvířat, z toho řadu unikátů – dominantou je však bílý lev. Za malý příplatek dostanete na pokladně misku se zrním a zeleninou a s nimi můžete nakrmit třeba zebru nebo lamy.

Zoopark Zájezd
Kousek od zříceniny hradu Okoř leží Zoopark Zájezd. Zde žije přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Mezi ty nejoblíbenější patří skupinky lemurů s mláďaty, surikaty či rys ostrovid. Zoo návštěvníkům doporučuje registraci a zakoupení lístků on-line přes webovou stránku zoopark-zajezd.cz.

Zoopark Zelčín
Minizoo kousek od Mělníka se zaměřuje na chov domácích zvířat, spatříte tu ale také klokana nebo například pštrosa. Farma nabízí i různé zážitky. Můžete se například stát na den ošetřovatelem nebo jít na procházku s kozou. V zoo se navíc konají koncerty. V létě tu zahrají například Jelen nebo Pokáč, v září přijede Tomáš Klus.

Zážitkový zvířecí areál
Malou zoo najdete i v Čelákovicích. Kromě poníků a koní tu mají například i velké exotické šelmy. Za poplatek dostanete ke vstupnému i balíček s krmením pro různé druhy zvířat. Tento pátek a v sobotu se zde koná také Koňská show.

Zoopark Radonice
Pár minut od Čelákovic najdete Radonice. Zdejší zoo chová hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy. Celkem je tu na 90 druhů a plemen zvířat. Vzhledem k aktuálním opatřením vlády je vstup do zooparku možný pouze po předchozím objednání. Více informací najdete na zoopark-radonice.cz.

Farmapark Soběhrdy
Exotické druhy můžete pozorovat i v rozlehlém areálu v Soběhrdech nedaleko Benešova. Ve farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy nebo například vysokohorské krávy. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo za poplatek i nakrmit.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám