metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 24 °C

Úterý 28. června 2022. Svátek má Lubomír

Větší foto
Lama z Karlštejna | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Nakrmte lamu nebo zebru. Na exotiku narazíte také kousek za Prahou

  9:49
Češi se po dlouhé době dočkali o víkendu teplého počasí a vyrazili na výlety. Tisíce lidí se vydaly i do pražské zoo, zde si však musely počkat v dlouhé frontě. Areál směl být zaplněn pouze do dvaceti procent kapacity. Stejně tak bude kvůli epidemickým opatřením omezen vstup ještě i o tomto víkendu. Od pondělí už bude možné zoo naplnit z 50 procent kapacity.

Exotické druhy zvířat však můžete pozorovat nejen v Troji. Deník Metro nabízí pár tipů na zooparky a menší zoo, kam z Prahy dojedete do hodiny.

Zoopark Karlštejn
Do Karlštejna dojedete vlakem z pražského hlavního nádraží za 41 minut. V zooparku na břehu Berounky najdete více než 50 druhů exotických zvířat, z toho řadu unikátů – dominantou je však bílý lev. Za malý příplatek dostanete na pokladně misku se zrním a zeleninou a s nimi můžete nakrmit třeba zebru nebo lamy.

Zoopark Zájezd
Kousek od zříceniny hradu Okoř leží Zoopark Zájezd. Zde žije přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Mezi ty nejoblíbenější patří skupinky lemurů s mláďaty, surikaty či rys ostrovid. Zoo návštěvníkům doporučuje registraci a zakoupení lístků on-line přes webovou stránku zoopark-zajezd.cz.

Zoopark Zelčín
Minizoo kousek od Mělníka se zaměřuje na chov domácích zvířat, spatříte tu ale také klokana nebo například pštrosa. Farma nabízí i různé zážitky. Můžete se například stát na den ošetřovatelem nebo jít na procházku s kozou. V zoo se navíc konají koncerty. V létě tu zahrají například Jelen nebo Pokáč, v září přijede Tomáš Klus.

Zážitkový zvířecí areál
Malou zoo najdete i v Čelákovicích. Kromě poníků a koní tu mají například i velké exotické šelmy. Za poplatek dostanete ke vstupnému i balíček s krmením pro různé druhy zvířat. Tento pátek a v sobotu se zde koná také Koňská show.

Zoopark Radonice
Pár minut od Čelákovic najdete Radonice. Zdejší zoo chová hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy. Celkem je tu na 90 druhů a plemen zvířat. Vzhledem k aktuálním opatřením vlády je vstup do zooparku možný pouze po předchozím objednání. Více informací najdete na zoopark-radonice.cz.

Farmapark Soběhrdy
Exotické druhy můžete pozorovat i v rozlehlém areálu v Soběhrdech nedaleko Benešova. Ve farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy nebo například vysokohorské krávy. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo za poplatek i nakrmit.

Komentáře

Hlavní zprávy

V pražském podzemí běhali robohafani. Pomohou vytvořit virtuální mapu tunelů

vydáno 28. června 2022  20:00

Mechaničtí strážci z ČVUT mapovali bez dozoru člověka stovky kilometrů kolektorů. Výsledkem má být unikátní 3D mapa.  celý článek

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

vydáno 28. června 2022  16:50

A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti...  celý článek

Ujíždí ti to? Klánovický „vlakáč“ nafasoval další panel s časy

vydáno 28. června 2022  11:36

Nové tabule s odjezdy se brzy objeví i na dalších zastávkách. Budou ale vypadat spíše jako ty na Palackého náměstí.  celý článek

Řekni, kde ti ptáci jsou? Život jim komplikují třeba dráty i straky

vydáno 28. června 2022  5:13

„Koně orali, šohájek rozséval a na nebi vysokém skřivánek pěkně zpíval.“ Tohle zažijete spíš už jen v lidovkách. Ptactvo z našeho světa mizí.   celý článek