metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 17 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.

Větší foto
Lama z Karlštejna | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Nakrmte lamu nebo zebru. Na exotiku narazíte také kousek za Prahou

  9:49
Češi se po dlouhé době dočkali o víkendu teplého počasí a vyrazili na výlety. Tisíce lidí se vydaly i do pražské zoo, zde si však musely počkat v dlouhé frontě. Areál směl být zaplněn pouze do dvaceti procent kapacity. Stejně tak bude kvůli epidemickým opatřením omezen vstup ještě i o tomto víkendu. Od pondělí už bude možné zoo naplnit z 50 procent kapacity.

Exotické druhy zvířat však můžete pozorovat nejen v Troji. Deník Metro nabízí pár tipů na zooparky a menší zoo, kam z Prahy dojedete do hodiny.

Zoopark Karlštejn
Do Karlštejna dojedete vlakem z pražského hlavního nádraží za 41 minut. V zooparku na břehu Berounky najdete více než 50 druhů exotických zvířat, z toho řadu unikátů – dominantou je však bílý lev. Za malý příplatek dostanete na pokladně misku se zrním a zeleninou a s nimi můžete nakrmit třeba zebru nebo lamy.

Zoopark Zájezd
Kousek od zříceniny hradu Okoř leží Zoopark Zájezd. Zde žije přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Mezi ty nejoblíbenější patří skupinky lemurů s mláďaty, surikaty či rys ostrovid. Zoo návštěvníkům doporučuje registraci a zakoupení lístků on-line přes webovou stránku zoopark-zajezd.cz.

Zoopark Zelčín
Minizoo kousek od Mělníka se zaměřuje na chov domácích zvířat, spatříte tu ale také klokana nebo například pštrosa. Farma nabízí i různé zážitky. Můžete se například stát na den ošetřovatelem nebo jít na procházku s kozou. V zoo se navíc konají koncerty. V létě tu zahrají například Jelen nebo Pokáč, v září přijede Tomáš Klus.

Zážitkový zvířecí areál
Malou zoo najdete i v Čelákovicích. Kromě poníků a koní tu mají například i velké exotické šelmy. Za poplatek dostanete ke vstupnému i balíček s krmením pro různé druhy zvířat. Tento pátek a v sobotu se zde koná také Koňská show.

Zoopark Radonice
Pár minut od Čelákovic najdete Radonice. Zdejší zoo chová hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy. Celkem je tu na 90 druhů a plemen zvířat. Vzhledem k aktuálním opatřením vlády je vstup do zooparku možný pouze po předchozím objednání. Více informací najdete na zoopark-radonice.cz.

Farmapark Soběhrdy
Exotické druhy můžete pozorovat i v rozlehlém areálu v Soběhrdech nedaleko Benešova. Ve farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy nebo například vysokohorské krávy. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo za poplatek i nakrmit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy