metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Namísto papírových plakátů jsou na Národní třídě reklamní obrazovky

  14:35aktualizováno  17:51
Až v pátek vystoupí v nově zrekonstruované stanici metra na Národní třídě první cestující, budou si dost možná připadat jako by snad takhle vypadala odnepaměti. Některé novinky ale určitě nepřehlédnou. Jako třeba 42 digitálních reklamních panelů místo klasických plakátů.

Eskalátorový tunel je osazen 42 obrazovkami. | foto: JCDecaux

Čtyři desítky obrazovek v eskalátorovém tubusu, které nahrazují papírovou reklamu, instalovala do stanice firma JCDecaux. Pražské metro je podle reklamní společnosti teprve třetí podzemní dráhou v Evropě, která se může touto technologií pochlubit. Dosud byla k vidění jen v Londýně a ve Vídni. Eskalátorové panely dokážou synchronizovat promítanou reklamu, a vytvářet tak pro cestující neobvyklé vizuální efekty.

„Digitální technologie během cesty po eskalátorech umožní přecházení informací z jedné obrazovky na druhou. Kromě zajímavých vizuálních efektů tak lidé současně získají více informací o nabízeném produktu zábavnější formou,“ uvedl technický ředitel JCDecaux Tomáš Tenzer. „Reklama je dnes všudypřítomná. JCDecaux se ale dlouhodobě snaží o to, aby byla do městského prostředí začleňována citlivě a přinášela svým konzumentům přidanou hodnotu, v tomto případě zvýšeným komfortem při čerpání informací,“ dodal. Firma se proto chystá podílet i na digitalizaci ostatních stanic pražského metra.

Oprava stanice stála 671 milionů

„Kompletní oprava stanice stála pražský dopravní podnik a město 671 milionů korun,“ řekl dnes mluvčí DPP Jiří Štábl. V částce je započtena výstavba vestibulu, oprava eskalátorů a stanice i vybudování bezbariérového výtahu.

Dopravní podnik původně mluvil o nákladech ve výši 380 milionů korun. Tato částka ale podle Štábla zahrnovala pouze část prací na vestibulu a eskalátorech, nikoli celkovou opravu stanice a výstavbu výtahu, který byl zprovozněn již v roce 2011. "Původní náklady, vyčleněné na stavbu v investičním plánu a v rámci provozních prostředků, činily 731 milionů korun," poznamenal Štábl. DPP tak podle něj ušetřil proti plánu asi 60 milionů.

Autoři: Metro.cz,

Hlavní zprávy

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek